TÜRSAB'TAN TATİLVİTRİNİ.COM AÇIKLAMASI!

TÜRSAB Avukatı Müge Canpolat; tatilvitrini.com ile ilgili açıklamada bulundu.

24 Temmuz 2009 Cuma - TÜRSAB Avukatı Canpolat tarafından yapılan açıklama şöyle:

Çeşitli platformlarda www.tatilvitrini.com adresli web sitesi ile ilgili yazılarınız üzerine aşağıdaki hususlarda tarafınızı bilgilendirme zorunluluğu hasıl olmuştur.

Yukarıda adresi verilen web sitesi, Anis Turizm İnş. San ve Tic. Ltd. Şti. ' nin sahibi olduğu Hibiscus Turizm Seyahat Acentası' na ait iken, yapılan araştırmaya göre, web sitesini belge sahibi olmayan Alban Turizm ....Tic. Ltd. Şti. ' ne devretmiştir.

2000 yılında kurulan Hibiscus Turizm Seyahat Acentası 2009 yılı Haziran ayına kadar ilgili web sitesi üzerinden satışlarını gerçekleştirmiştir. Bu nedenle işletme belgesiz seyahat acentalığı faaliyeti ile ilgili Birliğimizin herhangi bir ihmali bulunmamaktadır.

Durum tarafımızdan öğrenilir öğrenmez ilgili şirket ve web sitesi hakkında İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı' na suç duyurusunda bulunulmuştur.İşyerinin mühürlenmek suretiyle kapatılması için Valiliğe , internet sitesinin kapatılması ile ilgili Bilişim şube müdürlüğüne başvuruda bulunulmuş ve nihayetinde Birliğimiz web sitesinde belge sahibi olmadığına ilişkin duyuru yapılmıştır.

Kaynak: turizmhaberleri.com

                Google+ paylaş               
TÜRSAB'TAN TATİLVİTRİNİ.COM AÇIKLAMASI!
          
Günün Haber Başlıkları Yorumlar
  SİZ NE İŞE YARARSINIZ
  2016 yılında bir tatil planı yapmıştım fakat bu planım 15 temmuz olayları yüzünden olmadı. Olmadığı gibi vermiş olduğum tatil parasını hala geri alabilmiş değilim. Bu durumda SİZ NE İŞE YARARSINIZ BOŞUNA YER İŞGALİ YAPMAYIN O KURUMMUDUR TURSABMIDIR NEDİR KAPATIN GİTSİN HİÇBİR İŞE YARAMAZ BİR KURUM.

  İNTERFLY= REZİLLİK,UMUTLARI BOŞA ÇIKARMA,DOLANDIRICILIK
  İNTERFLY ADLI BİR ŞİRKETLE GECEN YAZ TATİL PLANI YAPTIM VE YAPMAZ OLAYDIM. İLKTEN VİZE YETİŞMEYİNCE TURU ERTLEDEIK BIR HAFTA SONRA ADAMLAR BECERİP AYARLAAM YAPAMADILAR DAHA SONRA 15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİ OLDU VE TMEMUR OLDUGUM ICIN YURT IZINLERIM YASAKLANDI VE TURA GIDEMEDIM. TUR SIRKETI BANA PARANIZIN GERI IADE OLACAGINI SOYLEDI AMA NERDE BIR TAKSIT YATIRDILAR ONDAN SONRA 5 TAKSIT 6 AYDIR DURUYOR. BEN O KADAR PISMANIMKI GIDECEK ARKADASLAR BIDAHA DUSUNSUN DERIM. SIRKETTEN BIRIYLE KONUSUYORDUM ANCAK DAHA SONRA ONADA ULAŞAMAZ OLDUM. YOK YARIN YOK OBURGUN ODENIYOR DEYIP DURDULAR AMA 6 AYDIR TEK KURUS ODENMEDI. INSANLARLA DALGA GECIYORLAR YARIN DONECEZ SIZE AMA ELDE SIFIR. ADAMLARA PARAMI KAPTIRDIM VE ALAMIYORUM TURSAB I ARADIM SIKAYET EDIN MAHKEMEYE VERIN DIYORLAR. NE YAPACAGIMIZ SARIRDIM VALLA. BU YAZILARI DIKKATE ALAN DERIM ARKADASLAR. ADAMLARALA BIR BASKASI GIBI KONUSTUGUMDA BANA BI AKSILIK OLURSA BIR HAFTA ICINDE PARANIN YATACAGINI SOYLUYORLAR UTANMADAN. SİZ SİZ OLUN BUYUK SIRKETLER ILE TATIL YAPIN.

  DTATİL STURGEON TRVEL
  2011 YILINDA KATILDIĞIM BİR ORGANİZASYONDA BANA BEDAVA TATİL KAZANDIĞIMI AMA 2000 TL 6 HAFTALIK ÜYE OLURSAM 6 SENE ÇOK UYGUN FİATA TATİL YAPACAĞIM VAADİNDE BULUNDULAR.BENDE BUNLARA İNANARAK ÜYE OLDUM. İLK YIL 5 YILDIZLI OTEL DİYE 2 YILDIZLI OTELE GÖNDERDİLER ÖZÜR DİLEYİP SENEYE TELAFİ EDECEKLERİNİ SÖYLEDİLER. 2. SENEDE SİDE DE BİR OTEL AYARLANDI GÜNLÜĞÜ 125 TL DEN 100 TL DÜŞÜRDÜLER BANA . BENDE SEVİNEREK VALİZLERİ HAZIRLADIM. TATİL GÜNÜ SİDEDE OTELE GİDİNCE REZERVASYONUN İPTAL OLDUĞU BENİM VE ONLARCA KİŞİYE AYNI ŞEYİ YAPILDIĞINI AMA İSTERSEM MAĞDUR OLMUŞUM 100 TL YADA 75 TL ÖDERSEM KALACAĞIMI SÖYLEDİLER. YANİ AYNI OTELE 2 DEFA PARA VERİP KALACAĞIMI SÖYLEDİLER. FİRMAYIDA ARADIĞIMDA NE İŞİMİN OLDUĞUNU SÖYLEDİLER BANA ALANYADA BİR YERE GİTMEM GEREKTİĞİNİ REZERVASYON ALANYA OLDUĞUNU DALGA GEÇER GİBİ KARŞIYI DA ENAYİ YERİNE KOYAR GİBİ YANLIŞ GİTTİĞİMİ SÖYLEDİLER.ALANYAYA GELDİĞİMDE DE KALDIĞIM YER O GÜN İÇİN ZATEN FİATININ 35 TL OLDUĞUNU DUYUNCA TAM SİNİR KRİZİNE GİRDİM. FİRMA NE TLF BAKMAKDA NE DE İLGİLENMEKDE... E.N, E.T, S.G, N.K İSİMLER ORGANİZE EKİP KURARAKDAN HALEN BU İŞİ YÜRÜTMEKDE HİÇ KİMSELERDE YASAL İŞLEM YAPMAMAKDALAR UMARIM SİZLER İLGİLENİRSİNİZ MAĞDURİYETİME DE BİR ÇARE BULURSUNUZ

  KARACATATIL.COM TARAFINDAN 2800 LIRA DOLANDIRILDIM
  Aradan 3 ay gecipte para yatmamis oldugu icin banka dekontu ve faturayla savciliga suc duyurusunda bulunduk.ayrica avukatimiz aracılığıyla turizm bakanligina dilekçe gönderdik.Nitelikli dolandiricilikla karsi karsiyayiz.Bu isin işin peşini birakmayacagiz.

  KARACATATİL.COM TARAFINDAN 2800 LIRA DOLANDİRİLDİM
  Nisan ayinda karacatatil.com hakan soyluer adli kisiden selge beasch Resorts otele 28 temmuz 3 agustos 2015 tarihli 6 gecelik 2800 liraya tatil satin aldik.esim parayi ziraat hesabindan havale etti. Ancak tatile gitmeye 2 hafta kala otelde kaydimizin olmadigini ogrendik.daha once rezervasyonumuz gelmis ancak para yatmayinca iptal etmişler.acenta yetkilisi hakan soyluer birazdan yatiriyorum diyerek oyaladi

  D TATİL-DOLANDIRILDIM
  2013 yılında 6 haftalık tatil için 1800 tl ödedim. Ara ödeme olarak 100 euro daha yatırdım. Yaz dönemi otelin yemek parası dedikleri 1600 tl daha ödedim. Tatile gidebildim mi? Hayır. D tatil yüzünden rezil oldum. Otele rezervasyon yapılmadığını öğrendim. D tatil yetkililerini defalarca aradım. Paramı vereceklerini söylediler. Ama daha sonra telefonlara ulaşamaz oldum. Yani dolandırıldım. Aman dikkat edin.

  PARAMI ALAMIYORUM
  tatilvitrini denilen firmadan iki buçuk ay geçmesine rağmen paramı alamıyorum ilgili yok türsab nası böyle şirketlere izin veriyo size söylüyorum bunlardan rezervasyon yaptırmayın

  HELAL ETMİYORUM.D TATİL DOLANDIRICILIĞI
  d tatil denen firma tam 4000 tl paramızı aldı ve karşılığında koca bir hiç verdiler.sırf firmayı aradığım tlf paralarıyla güzel bi tatil yapardım zaten.her defasında bugün yarın deyip yıllardır süründürüyolar.son 1 haftadır artık tlf larada çıkan yok kaçıp gitmişler her gün beddua ediyorum bu insanlara..

  D-TATİL REZALETİ
  Geçen yıl d-tatil isimli firmadan üyelik sözleşmesi yaparak 6 haftalık tatil satın aldım. tüm sorumluluklarımı zamanında yerine getirmeme rağmen 400 otelle anlaşması olduğunu iddia eden firma yetkilileri, beni benim tercih ettiğimden farklı otellere yönlendirdiler. Mart ayında 17 ağustos 2013 tarihi için İlk olarak Daima-Biz otele rezervasyon yaptırdıklarını söyleyip, son ödemeyi de peşin olarak aldılar. Otel yetkilileriyle yaptığım telefon görüşmesinde rezervasyonun yapıldığını belirttiler. Ancak 2 ay sonra oteli yeniden aradım. Otel yetkilileri, D-tatil şirketinin tüm rezervasyonlarını iptal ettikleri söyleyince şaşkınlıkla şirket sorumlularını aradım. Bana otelle bir sorun yaşadıklarını, kısa sürede çözeceklerini ancak istersem beni başka bir tesise yönlendirebileceklerini söylediler. Önce bunu kabul etmesem de bir kaç gün boyunca, her hangi bir gelişme olmadığını görünce şirket yetkilileriyle yeniden görüşerek önce Belconti Otele rezervasyon yaptırdım. Ancak Belconti Otelin yetkilileriyle yaptığım görüşme neticesinde her hangi bir rezervasyon yapılmadığını ve D-tatilin ödeme yapmaması nedeniyle rezervasyonlarının iptal edildiğini öğrendim. Olmam gerekenden çok daha fazla olgun şekilde yeniden D-tatil yetkilileriyle görüştüm. Bu kez Sirene Beach Kemer Oteline yönlendirildim. Otelin bana göndermiş olduğu rezervasyon onay belgesi ile biraz rahatlamıştım ama yine de oteli telefonla arayıp ayrıca teyit aldım. Hiç bir sorun olmadığını söylediler. Ancak ağustos ayı başında oteli yeniden rezervasyon teyiti için aradığımda, otel yetkililerinin söyledikleriyle yeniden şoka uğradım. Çünkü otel yetkilileri, D-tatilin ödeme yapmaması nedeniyle rezervasyonları iptal ettiklerini söylediler. Çoğu yetkiliye ulaşamadım. Sadece çağrı merkezinde rezervasyon olan personele ulaştığımda sorunu çözmeye çalıştıklarını, eğer çözemezlerse beni bir başka otele yönlendireceklerini söylediler. Bu firmayla ve buna benzer firmalardan tatil rezervasyonu yapacak arkadaşlar varsa aman uzak durun. Bir de ben bu konuda herhangi bir hukuki işlem yapabilir miyim? Bilgisi olan arkadaşlar tarafından bilgilendirilirsem sevinirim. Dolandırılmadan tatil yapmanız dileğiyle

  İNTERFLY TURİZM ŞİRKETİ RED OLAN VİZENİN PARASINI ÖDEMEDİ
  Altı arkadaş tatil planı yaptık. Uçağa gideceğimiz güne vize yetişmedi. 4 arkadaş uçağın kalkmasına 2 saat kala pasaportlarını anca alabildiler ve uçağa yetişemediler ben ve diğer arkadaş ise tatilimizin üstünden 3 gün geçtikten sonra pasaportlarımızı alabildik ve benim pasaportumda vize çıkmamıştı. Verdiğimiz parayı bize geri iade etmeleri gerekiyor fakat vermiyorlar. Aradığımız zaman cevap vermiyorlar. Ya toplantıda ya yurt dışında olduğunu söylüyorlar. Telefona çıkan kişiler bize geri döneceklerini söylüyorlar ama hiç bir şekilde geri dönüş yapılmıyor. Şirketi gerekli yerlere şikayet ettik ve edeceğiz. Başka insanlar da bizim gibi mağdur duruma düşmesinler.

  YENİ BİR TATİLVİTRİNİ REZALETİ
  Keşke aşağıdaki yorumları daha önce okusaydımda tatilvitrini veya buna benzer firmalara oyuncak olmasaydım. 15 Ağustos 2012 tarhinde 1361 TL karşılığında tatilvitrini.com dan Le Chateau De Prestige( Kemer ) Otel için 22-26 Ağustos 2012 bir tatil satın aldım ama 20 Ağustosa kadar bahsi geçen otele rezervasyonumuza dair hiçbir bilgi gitmedi , 20 Ağustosda oteli aradığımda rezervasyon bilgilerinin geldiğini fakat bu tarih aralığında kesinlikle boş yer olmadığını belirttiler. 15 Ağustosdan sonra 5 gün rezervasyonumun otele geçmesi için tabiri caşzse maymun gibi günde 50 kez tatilvitrinini aradım ve 20 Ağustos itibariyle para iadem için arıyorum ve kesinlikle yetkili bir kimseye bağlanamıyorum ,sadece satış bölümü telefonu açıyor ve bizi değil operasyonu aramanız gerekiyor diyorlar fakat ne mümkün operasyondan birine ulaşmak , zaten sanmıyorum operasyon diye birşey olduğunu da . Özetle dolandırıldım , tatile gidemiyorum , muhatap bulamıyorum , sadece pişkin satış elemanlarıyla sinirlerimi daha da kabartıyorum . İlgili kişilere en büyük dertleri diliyorum Allahtan . Fakat nekadar inatçı birisi olduğumu zaman içinde anlayacaklardır.

  SERAL BEYİN DİKKATİNE
  Merhaba ben Mert hollandadan, Bizler Tatilvitrini.com dan 25-07-2009 tarihinde Club dizalya Hotel den iki ailelik yer ayirttirmistik. parasini (2517,- euro ) DHB Bank 07-07-2009 tarihinde havale ettik. alicinin hesap numarasi xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxIZMIR . Hesabina gönderildi. 25-07-2009 tarihinde hotele gittigimizde ,hotel bizleri içeri almadi çünki 24-07 2009 tarihinde rezarvosyon yaptirdigimiz sirket iflas etmis, hotele ödeme yapmamis onun icin hotele giris yapamadik . 10-09-2009 tarihinde Önder bey ile görüstügümüzde bizler için bir IBRANAME hazirlamis Yatirdigimiz para karsiliginda tatil cekleri göndereceklerini ve bu çekler karsiliginda TATIL KULLANDIGIMDA Alban Turizimden hiçbir alacagim kalmayacagini beyan etmisti. Bizlerde kabul ettik. Yanliz bizler hersene izine gidemedigimiz icin IBRANAME nin üzerine bir not yazdik, Çeklerin 2013 tarihinekadar geçerli olmasini rica ettik, sagolsunlar ricamizi kirmadilar tatil çekleri 31 aralik 2013tarihine kadar geçerli olduguna dahil mühürlü imzali belge gönderdiler. Temmuz 2010 tarihinde ilknur hanimla görüstügümüzde Tatil cekleriyle ilgilendigini,istedigimiz tarihte çekler karsiliginda konakliya bilecegimizi söylemisti. Bizlerde busene tatil çeklerini kullanmak icin Tatilvitrin.con dan bir hotel begendik,Tatil çekleri ile ilgilenen sayin SERAL beynen görüstük rezarvasyon yapabilmesi için kayitlarimiza bakmasi gerekiyormus onun için ben sizleri geri arayacagim dedi ikigün bekledik aramadi, hergün arka arkaya tam 12 gün her iki,üç saatte aradim,ve bana dedikleri seral beyin hatti mesgul daha sonra arayin.ben aramakdan bikmadim ve sonunda seral beynen görüstük veeeeeeeeee bize söyledigi söz SIZLERIN KAYITINI BULAMADIK ONUN IÇIN REZARVASYON YAPAMAYIZ DEDI. bende nasil olur sizin gönderdiginiz mühürlü,imzali tatil çekleri var bizim elimizde dedim, hatta elim deki bün tatilvitrin.com dan gelen kagitlari,tatilçekleri,bün belgeleri faxladim yinede Seral bey ben fazla birsey yapamam dedi,bende avukata verecegimi ,ve dolandiricilik davasi açacagimi söyledim, Seral beyde kime verirsen ver dedi.....Telefonu kapatti.............13-06-2012.....

  TUR ŞİRKETLERİ HAKKINDA
  MERHABA , AKGÜNLER TURİZM ŞİRKETİ İLE KIBRIS İÇİN TATİL PLANLAMAKTAYIZ. PEK TANINMIŞ BİR TUR ŞİRKETİ DEĞİL ANCAK BEN GÜVENLİ BİR TUR ŞİRKETİYLE İŞ YAPMAK İSTİYORUM VE BU NETİCEDE BENİM FİRMADAN NE GİBİ TALEPLERİM OLMASI LAZIM EVRAK VS. Kİ KENDİMİ GÜVENCE ALTINA ALAYIM

  TWINS TUR
  arkadaşlar bu twins tur sahiplerini hala arayan var mı... ben yerlerini biliyorum.

  KULLANDIRILMAYAN TATİL ÇEKİ!!
  geçen yıl ağustos ayında aldığımız ve berbat çıkan otel neticesinde bize tatil çeki verdiler fakat çeki kullandırmmk için yakmak için ellerinden geleni yapıyorlar kurban bayramında kullanmak üzere de chatague prestıje otelden yer ayırtdık fakat bugün almaya çalıştık vermediler oteli ellerindeki dandik satılmayan 5 para etmeyen otele göndermek istiyorlar avukata vericem dediğimde yüzsüzce naparsanız yapın deyip telefonu suratıma kapatdılar...

  MİRACLE RESORT OTEL
  ablamlar isviçrede kalıyor.bana almanya üzerinden FTI şirketi ile miracle otelde bir hafta tatil hediye olarak aldılar.22 haziranda miracle otele gittiğimizde pasaport istediler.eyer pasaportum yoksa exstra room adı altında benden 1500 lira alıcaklarını söylediler.ben bu farkı ödeyemem parayı iade edin çıkıp gidiyim dedim.ancak parayıda geri vermediler.ablamlar otele 2000 tl ödemişlerdi.ya bana 1500 daha öde kalın yada tatilinizi yakın.dediler.ftı adlı şirket yetkilside miracle resort otelide benden bir nevi zorla 1500 tl fazladan para aldılar.elimde bulunan ftı üzerinden yapılan vocher da pasaport gösterilmesi zorunludurdiye bir ibare bulunmuyor.bu bir soygun 2000 tl olan tatil 3500 tl ödedim.bu ödediğim 1500 tl yi nasıl geri alabilirim yardımcı olun.

  TATİLVİTRİNİ , ALBAN FOTOĞRAFÇILIK,TWİNS TUR VE DİĞER AKRABALARI HK.
  Merhaba arkadaşlar,aslında tüm suç bizlere ait,iyice araştırmadan bu işlere kalkmamalıydık,sonuç ortada bende 1.267 tl havale yapmıştım 06-05-2009 da ,firmanın bulunduğu adrese gittik sadece çalışanlar vardı,bu konuda yardım istedim telefon numaralarını verdiler 0 507 294 99 59 - 0 506 936 91 16 , bir de mail adresi var murat_toydemir@windowslive.com, aynı zamanda bu arkadaşlar Alban Fotoğrafçılık 0 232 425 24 64 da çalışıyor görünüyorlarmış, aslında burada hem TÜRSAB ın hem de rezervasyon yaptırdığımız otellerin de suçu var, ben otele gittiğimde rezervasyonunuz yok bize ödeme yapılmadı dendi,otel de bunları biliyordu ve biz müşterileri bilgilendirmedi,TÜRSAB a gelince onlar da kendilerince haklı,zaten suç altın olsa kimse kabul etmez,bu ve benzeri firmalar kanunlardaki boşluklardan yararlanıyorlar,TÜRSAB ın suçu ciddiyetle denetim yapmamak bence, şu anda bu firma başka isim üzerinden yine işlem yapıyordur mutlaka,diyeceğim şu ;kredi kartıyla işlem yapanlar paralarını alırlar,ama havale ve nakit yapanlar paralarını alamayacaklar,çünkü adamlar iflas ettiklerini belirttiler.Madem iflas ettiler başka isim altında nasıl firma açabiliyorlar?ya da başkaları devraldıysa aynı isimle nasıl devam edilebiliniyor? önceden twinsdi,alban fotoğrafçılıktı,falandı filandı,şimdi ipekyolu oldu,değişen ne?yine insanları kandırmaya devam edecekler ve maalesef TÜRSAB ve devletimiz de buna müsaade edecek,ediyor da !!!Ben queen elizabet göynük te rezervasyon yapmıştım otele geldiğimizde rezervasyonumuzun iptal edildiği söylendi,düşünsenize büyük bir heyecanla ve neşeyle otele geliyorsunuz ve dünyanız yıkılıyor,ödediğiniz paraya mı yanarsınız,kandırıldığınıza mı,aldatıldığınıza mı?jandarmaya gittik,kaymakamlığa gönderdiler,ordan da başka bir yere,sonra firmanın olduğu yere izmire,konak a geldik,karakola gittik zabıt tutuldu,aradan 10 ay geçti bir gelişme yok.Şimdi suç kimde?Avrupa ülkelerinde böyle bir durum olabilir mi sizce?Çünkü orda denetim var,kurallar var ve saygı var,bizim neyimiz eksik ortada!!!Yüzlerce kişiyi kandırıyorlar ve kandırmaya da devam ediyorlar kimse bir şey yapamıyor!!En basit örneği de şu an netteyim ve halen tatilvitrini.com sayfası açık,devralan firma maduriyetlerin giderileceğini söylemişti,gazetelere de beyanda bulunmuştu,sonuç koca bir sıfır.Benim tavsiyem erken rezervasyonlardan uzak durun,ya da daha ciddi ve güvenli firmaları seçin,biraz fiyat farkı olabilir ama aldatılmaktan iyidir.Bir de iyice araştırmak lazım,güven çok önemli, kaybetmek çok kolay, kazanmak çok zor.Saygılar.TATİLVİTRİNİ MAĞDURU

  TWİNS TUR
  Yazın bu turdan ispanya paket tur peşin olarak aldık (2500 euro )Bu gün 17 şubat 2010 hala bir sonuç yok.İşin kötüsü tur sahipleride ortada yok.Halimiz ne olacak.Üstelik eşim Ufuk AKKAN tur sahiplerinin üniversiten hocaları.Başka söylenecek ne kaldıki

  BANA İŞ BANKASI İADE ETTİ
  Daha önce de yazmıştım ama tekrar yazıyım; benim işlemim de bir ay içinde sonuçlandı Ben ödememi kredi kartından taksitle yapmıştım. Mağdur olunca 16.07.2009 da itiraz ettim. İŞ BANKASI İTİRAZ BİRİMİNE, durumu anlatan bir yazı yazıp FAKS ÇEKTİM, banka genel müdürlüğü faks no.suna. 11.08.2009 da sonuçlandırıp iade ettiler. hatta yazı gönderdiler, geçen süre içinde ekstreye yansıyan taksitleri ödemenize gerek yoktur diye, ben de ödemedim, işlem sonuçlanınca faizini bile iade yaptılar. bu arada email adresim; sefaaydin83@yahoo.com , saygılarımla..

  YARDIIIIIIIIIIIIIM
  Sefa bey nasıl aldınız paranızı bilgilendirir misiniz?Ben noter aracılığıyla ihbarname gönderdim alamadım.Yarında mahkemeye vermeyi düşünüyorum.Savcıyla konuştum şahısa dava açmalıymışım.Çalışanların soyadını bilmiyorum.Meltem adında bir bayanı biliyorum sadece.Ne olur yol gösterirmisiniz?Şimdiden teşekkürler.

  BENİM İŞLEMİM DE BİR AY İÇİNDE SONUÇLANDI
  Ben ödememi kredi kartından taksitle yapmıştım. Mağdur olunca 16.07.2009 da itiraz ettim. İş bankası İtiraz Birimine, durumu anlatan bir yazı yazıp faks çektim, banka genel müdürlüğü faks no.suna. 11.08.2009 da sonuçlandırıp iade ettiler. hatta yazı gönderdiler, geçen süre içinde ekstreye yansıyan taksitleri ödemenize gerek yoktur diye, ben de ödemedim, işlem sonuçlanınca faizini bile iade yaptılar. bu arada email adresim; sefaaydin83@yahoo.com , saygılarımla..

  SAFA BEY TELE FON VEYA İLETİŞİM ADRESİNİZİ NEDİR.
  Twins Tour Yetkilileir ile yaptığımız görüşmede ödeme yapılacağı söyleniyor. Ama halen bir sonuç çıkmadı. Şimdi ise telefonlarda kapalı. Safa Bey olayı sonuçlandırdığınızı söylemişsiniz. İletişim bilgilerinizi paylaşaırsanız yada sunaytekin@gmail.com adresine mesaj gönderirseniz Sevinirim.

  DİLEÇÇEYİ YAYINLAYIN LÜTFEN
  lütfen parasını alan arkadaslar ayrıntılı olarak dilekçe örneğinide burada yayınlarlarsa bizlerde faydalanırız brlikten kuvvet dogar mesajlarınızı bekliyoruz

  TWİNS TUR
  Twins tura peşin ödeme yapıp, parasını geri alabilen var mı? Lütfen, yaptığınız işlemler konusunda bilgi verir misiniz?

  YARDIMCI OLABİLİRİM
  arkadaşlar ben paramı banka aracılığı ile geri aldım. yapılması gerekenler konusunda yardımcı olmak isterim. gönderdiğim dilekçe hala kayıtlı . isteyenler mail de ün ulaşabilir. nahiran _83@hotmail.com

  TATİLHEDEFİ.COM
  17.07.2009 tarihinde 5Gunluk Bodrum/yaLı kavak/aLi baba oteLine rezervasyon yaptırmıştık. ancak ötele gidince rezezarvazyon iptali kararı aLdık.oTel muduruyle tatilhedefi.comun mudurunu telefonla görüştürüp 60Lira işlem bedeli bizden alınmak şartıyla rezervasyon iptaL ediLdi.Ben Yakup ARKAN 1088TL peşin oLarak ödedim. Arladaşım Kemal ONARIM,kredi kartını 6 Taksite böLdürdü Biz Tatilimiz başka biryerde geçirip izmire döndük. Şirkete gittiğimizde 15Ağustosda paraLarımızın ödeneceğini söyLediLer. Bugun ayın 28i biz HaLaa paraLarımızı aLamadık.

  BANKALAR İADE İŞLEMİ YAPIYOR
  Garanti bankası başvuru dilekçesi gönderdikten 25 gün sonra parayı iade etmiş. kasinlikle savcılıkla ipekyolu turizmle uğraşmayaın bu işin çözümü sadece bankalarda. umarım herkes parasını geri alabilir.

  TATİL VİTRİNİ
  bizde tatil vitriniyle bit otel çn anşaştık ama anlaştığımız gün kredi kartı bilg vermiş buşunduk ama onlar çekemediklerini yarın deneyeceklerini söylediler . ama ertesi gün otelin fiyatı değiştiği içn biz bu ücretten gitmeyeceğimizi söyledik bize ne sözleşme ne arama v.s hiç bir şey için geri dönülmedi ama bir baktık ki krei kartımız kullanılmış 6 ay taksitlendirlme yapılmış ama biz ne oteli için anlaştık ne zaman için nalştık haberimiz bile yok halada ortada sözleşme bzim altına imza attığımız her hangi hiç bir belgemiz olmadı hemen bankayı aradık onlar kredi kartımızı iptal ettiler ve drumumuzu anlatan bir fax çekmmemzi istediler aam onlaran da bir ses çıkmadı şimdi tüketici koruma derneğine başvuracağım başka hengi yolları denemeliyim bilemiyorum aynı durumda olan arkadaşlarla sorunlarımızı halledebileceğimiz düşünüyorum yardımcı oacak arkadaşlara şididen cok tşk

  TURİZM
  Herşeyden önce halkımızın dikkat etmesi gereken şeyler var fiatlardan önce sağlıklı alışveriş önemli hiç birşey bilmiyorsa alıcı türsabın sitesine girsin ve acentanın belge no yada ismi ile arama yapsın ve görsün nedir ne değildir daha birçok site var bunların sitelerini gezerek tespit etsinlerki zarar vermesini önlesinler sel tehlikesi gelmeden önlemler alınırsa boğulan az olur diye düşünüyorum bakanlık ve türsab acentaları denetlerken bence önceliği bunlara vermeli her hafta sonu çıkan turların sayısı belli değil benim anlam veremediğim bukadar acenta vergi mükellefi ticaret odası türsab üyesi boş oturuyor kaçak turlara halkımızın rağbet etmesi ucuzunu ararken paralarının tamamını kaptırma tehlikesiyle karşı karşıyalar olsun birşey olmaz mantığını bırakmak lazım sayğılarımla.

  YARDIMLARINIZI BEKLİYORUM
  selam halil bey yazınızı okudum eger bankadan dediginiz gibi para alma olasılıgınız olursa banada yardımcı olursanız sevinirim

  TATİLHEDEFİ.COM MAĞDURUYUM
  Tatil hedefinden temmuz ayı içinde tatil satın aldık ve kredi kartıyla 6 taksite böldürdük tatil dönüşü gördük ki 6 taksit değil 7 taksit bir ay içinde çekilmiş . hem fazladan çekiyorlar hemde bir ay içinde çekiyorlar. telefonla aradığımda bir yanlış olduğunu düzeltecekleri söylediler. bürolarına gittiğimde ise en geç 1 haftada fazladan çekilen parayı geri ödeyteceklerini ifade ettiler. ama bir hafta çoktan geçti ne ses var ne soluk. üstelik telefon numaralarınada ulaşamıyorum. bu konuda napılabilir. bir an önce bu sitenin başkalarınada zarar vermeden kapanmasını diliyorum.

  TATİL HEDEFİ.COM SİTESİ MAGDURUYUM
  bu konuya degindiğiniz için size teşekkürlerimibir borç biliyorum ben ve eşim 01.08.2009 / 08.08.2009 tarihleri arasında alanya konaklı beldesinde titan garden otele rezervasyon yaptırarak iki kişi 1323 tl parayı peşin ödedik ama otele gittigimizde paramızın ödenmediğini bunun için tatil yapamayacagımızı anladık ve döndük yogun telefon görüşmelerimizin ardından paramızın en geç 20.08.2009 tarihinde hesabımızda olacagı söylendi tabi birde türsabla yaptıgımız görüşme neticesinde bu sitenin türsab üyesi olmadıgı ve bizim gibi bir çok kişiyi magdur ettiklerini ögrendik tüketici dernegi ile yaptıgım görüşmede bu konudan pek sonuç alamayacagım söylendi avukatla yaptıgım görüşmede ise bu davanın çok uzun sürecegini sonuçtan ümitlenmememi ayrıca lehime bir karar çıkarsa karşı tarafın avukatlık ücretinin benden tahsil edilecegini bununda bana ek olarak 3000 tl gibii bir maliyetinin olabilecegi bilgisine ulaştım şimdi bu şartlar altında ben yasal olarak hakkıımı alamıyorsam ve hala internet sitelerinden satış yapıp insanları dolandırıyorsa bu ülkede adalet kurumu ne yapıyor . hakkım olan paradan vazgeçmek istemiyorum bu konuda yol göstermenizi istiyorum iyi günler

  PARA YOK TATİL CECK İ VAR DEDİLER
  selam arkadaslar ben almanyadan reservasyon yaptirdim 1250euro para havale ettim otele girdim reservasyon iptal edildi tatilvitrini iflas etti dediler tekrar 1100euro ödeyip tatilimi yaptim oradan avukatimi aradim ve bana parayi geri alabileceyimi söyledi az önce tatilvitrinindeki yeni numarayi aradim bana 2010 yilinin sonuna kadar kullanabileceyim tatil ceki göndereceklerini söylediler ben bugün avukatima gittim o da havaleyi gönderdiyim banka ya yazi yazip parami onlardan alacagini söyledi bankalarin yükümlüklerinin oldugundan bahsetti havale ettigim paranin karsiligini alamadigimi bildirip direk bankadan isteyeceyini söyledi tam emin deyilim insallah herkesin magduriyeti bir sekilde giderilir ben kesinlikle pesini birakmayacagim bu konuda netice elde edebilen olursa bilhassa yurt disindan lütfen bana yazsin birbirimile yardimlasalim saygilarimla halil

  YAPIKREDİ İADE ETTİ
  29 temmuzda yapıkrediye itiraz dilekçesi,otelden aldıgım tutanak ve sözleşmeyi faxladım.10 agustosta taksitlerim iptal edildi.

  ŞUAN HAVALEDE ÖDEME YOK
  bende havale yolu ile ödeme yaptım tam (1200 tl )şuan icin bir gelişme yok.dillerine bir şey dolamışlar şikayet ve haklı müşteri hattı devamlı onu doldurun size dönüş yapıcaz diyorlar ses seda yok ben çoktan c.başsavcılıgına alban turizm(tatilvitrini) hakkında soruşturma başlattırdım.bekliyoruz nelerle karşılarışıcaz bilmiyorm. hakkımızda hayırlısı olsun inşallah herkez parasına kavuşur.

  NAKİT ÖDEYİPTE PARASINI ALAN VAR MI?
  kredi kartıyla taksitlendirenler bizden şanslı. biz paranın tamamını havale ettik. parayı nakit veripte alan var mı? bende mahkemeye başvurdum. avukat direk icra davası açtı. ama sonuç ne olur bilmiyorum. lütfen birbirimize yardım edelim.

  BANA İŞ BANKASI İADE ETTİ
  Ödemelerinizi, taksit ya da peşin hangi banka üzerinden yaptıysanız o bankaya ... BANKASI İTİRAZ BİRİMİne hitaben şu tarihli ödemenin karşılığı olan hizmeti alamadığım için ödemenin iptalini rica ediyorum diyin. 16.072009 da faks çektim, 11.08.2009 da param iade edilmişti. ödediğim taksit silindi ve gelecek aylarda extreye yansıyacak olanlarda gelecek ayların taksitlerinden silindi. İŞBANKASI çok duyarlı davrandı. Hakem heyetine, tükodere ve savcılığa da başvurdum. Ama bizim adli makamlarımız kılını kıpırdatana kadar banka beni muttap etmeden temizce halletti. hiç bırakmayın peşini.

  TWİNS TUR MAĞDURUYUZ
  Sefa bey biz de twinstur mağduruyuz. Nereye başvurduysak yeterli bir cevap alamadık. El yazısıyla bir kağıda biz battık, kusura bakmayın yazıp adresime kargoyla göndermişler. Paramızı nasıl geri alabiliriz, lütfen daha detaylı bir açıklama yapar mısınız? Avukata soruyorum, battıysa yapılacak birşey yok diyor, paramızın gittiğine mi, tatil planlarımızın suya düştüğüne mi yanayım...

  TUR İADESİ
  sayın sefa arslan siz nezamandır paranızı bekliyorsunuz. bizde twins tur mağduruyuz.bankada hesaplar inceleniyor dediler 10 ağustosta çözüleceğini söylediler fakat o gün adamlar ortadan kayboldu.bizde icra takibi başlatıcağız ama na kadar faydalı olur bilemiyorum.

  SADECE ADLİYEYE GİDİN VE BANKANIZLA İRTİBATA GEÇİN
  Ben yeni sonuçlandırdım. Kötü tabi senelik iznim gitti ama en azından param onlara kalmadı. Hemen bankalarınıza itiraz faksı çekin ve adliyeye suç duyurusunda bulunan bir dilekçe verin. Avukat masrafına gerek de kalmıyor. Devlet soruşturuyor. paramı aldım umarım sizler de alırsınız.

  TWİNS TUR REZALETİ
  arkadaşlar tatilvitrini.com mağdurları olarak toplu dava açalım.lütfen irtibata geçin.sebnem_d5@yahoo.com maillerinizi bekliyorum.

  TATİLVİTRİNİ.COM REZALETİ.
  arkadaşlar bende 1.07.09 tarihinde 1200 tl olmak üzere lonıcera otele rezarvasyon yaptırmıştım,tabii otele gitmeme birkac gün kala bodrum olayları patlak verince rezarvasyonunmun iptalini paramın onlardan nasıl kurtarıcagımın yolunu bulmaya çalıştım ama nafile allahtan bu olaylardan haberim olduda ortada kalmadık ona göre tedbirli gittik bir ümittir diyerek otele alınırız dedik ama olmadı. türsab alanya ofisine gittim nafile sonuc yok üyemiz değil cevabı verdiler oradan turizm müdürlüğüne gittim nafile oradanda bir sonuc yok jandarmaya gittim oradanda sonuc yok bu ülkede suç işlemek cok kolay başına bir iş gelmesin insanlarla top gibi oynuyorlar.sonunda tatilimi tamamlayıp evime geldiğimde valilikte bulunan il ticaret müd.gittim oradanda sonuç yok sonunda tek secenek arkadaşlar cumhuriyet savcıulığına suç duyurusunda bulundum.tüketici hakları mah.başvurmayın uzun sürüyor en kısa ve etkili yol dolandırıcılık sucundan dava açmak.

  TÜRSAB VE GOLDEN ACE
  Herşey dahil tatil yapmak için yola çıkıp, dolandırılmak bizim ülkemize has bir uygulama olsa gerek. Bodrum Golden Ace adlı otele gittiğimizde, görevli eleman rezervasyonumuzun olduğunu fakat acentanın ödeme yapmadığını, bu nedenlede otelde kalamayacağımızı bize söylediğinde, neden otele gelinceye kadar rezervasyonu beklettiklerini, rezervasyoın yapıldığında neden ücret almadıklarını, neden hala otelin isminin dolandırıcıların reklamında görüldüğünü sordum. Verdiği cevap tam bize göre; biz 14.00 e kadar bekliyoruz. ödeme yapılırsa odalarınızı veriyoruz dedi. peki dedim, aynı acenta 100 kişilik rezervasyon yapmış olsaydı yine saat 14.00 e kadar bekleyecekmiydiniz diye sorduğumda, beklemeyeceklerini söylediler. Bizde devlet güvencesi altında yaşadığımızı sanıyoruz. Turizm Bakanlığı seyrediyor, TÜRSAB bakıyor, Bodrum Golden Ace yetkilileri dolandırıcılık yapan şirketlerin tümünü biliyor. Olan vatandaşa oluyor. İşin en garip tarafı 06.08.2009 tarihi ile dolandırıcılık yapanlar aynı yerlerin reklamını yapmayı sürdürüyor.

  REZALETE DUR DİYEN YOK!SATIŞA DEVAM !!
  ADLARI BİRBİRİNDEN FARKLI AMA HEPSİ AYNI MERKEZDE TOPLANAN TUR ŞİRKETİ!! BİRDE PİŞKİN PİŞKİN İPEK YOL TURİZME DEVREDİLDİĞİ SÖYLENİYOR.. VE HALA TURSAB NUMARASI YAZIYOR.. VE HALA BUNCA HAYKIRIŞA RAĞMEN İNSANLAR BU SİTELERDEN ALIM YAPIYOR..İNSANLARI ANLAMAKDA MÜMKÜN DEĞİL.!! VE HERKES KURTARICI BEKLİYOR.. KURTARICI YOK ARKADAŞLAR.. HEP BERABER YASAL YOLLARA BAŞVURMAK GEREKİYOR..

  TWİNS TUR REZALETİ
  Biz fiyordlara oglumla gidecektik.+ agustos gibi ama twins tur yetkilileri önce arayıp dedilerki 16 kisini vizesi olmadı tur iptal dediler sonrada tatilvitrini ile yapıoduk turu onlar iflas edince bizim hesaplarımıza el konuldu dediler ve size en yakın zaman da para ödeyicez dediler ve biz pek inanmıyoruz paramızı geri almamının en kolay ve hızlı yolu bilen varsa lütfen cevap atsın Tüm magdurlara gecmiş olsun diyorum

  TWİNS TUR REZALETİ
  Maalesef 1 yıldır bizim de sabırsızlıkla beklediğimiz tatil planımızı mahvettiler!! 02-09 Ağustos 2009 Benelux Turu için Twins Tur Sahibi Erhan BABABALIM adına 3823tl yatırılmıştır. 30 Temmuz 2009 tarihinde yetkililer turun iptal olduğunu söylemişlerdir. Şimdi paramızı geri almak için uğraşlar vermekteyiz. Tecrübeli olan kişilere sesleniyorum, en direkt yol hangisidir? İhtar çekmek mi yoksa suç duyurusunda bulunmak mı? Ayrıca tur çalışanlarının pişkinlikleri o kadar sinir bozucu ki, İzmire Twins tura gitmemek için kendimi çok zor tutuyorum. Hepimize geçmiş olsun. Ve bu son olsun.

  NELER YAPILDIĞINI PAYLAŞALIM.
  Herkes gibi bende mağdurum. olabilecek her yolu denemye çalışıyorum. ben 1440 tl 12 taksit anlaştım hesap extremde ilk ay olan taksidim tatilvitrini tarafından 120 tl çekilmiş 2. ayda daha sonraki ay plato turizm diye bir şirket kalan 1320 tl yi 12 ye bölmüş ve hala ödemelerime devam ediyorum. 5. taksidi ödedim. benim durumumda olan başka kimse varmı. belki buradan bir boşluk yakalanabilir. hem bu şirketi aradığımda sürekli muhattab bulabiliyorum belgelerimi faxladım dönmelerini bekliyotum

  TURSAB UYUYORMU
  tursab tatil vitrini anis tur alban turun kendileriyle ilgisi olmadığını üyeleri olmadığını söylüyor bizleri aptal yerinemi koyuyorlar tatil vitrini hala satış yapmaya devam ediyor ve sitelerinde türsab 962 nolu belge numarası koymuşlar verdikleri telefona ulaşamıyoruz yetkili bulamıyorum.sorun nasıl çözülecek paramızı iade alabilecekmiyiz belli değil firma mühürlenmiş edindiğim bilgiye göreARAN İŞMERKEZİ NO:93 GAZİ BULVARI ÇANKAYA/İZMİR ADRESİNDE ASG SİGORTA VE ARACILIK HİZ. LTD. ŞTİ. ADI ALTINDA DEVAM EDİYORLAR. HANIN İÇİNE GİRİN 1. KATTALAR ŞU ANDA. ASIL OFİSLERİ MÜHÜRLENDİĞİ İÇİN BURDALAR. bu bilgiye tursab ulaşıp bir şey yapamıyormu internet sitelerini kapatamıyorlarmı ben bu işten bir anlayamadım arkalarında çok büyük bir güç olsa gerek onlarca mağdura rağmen kimse bir şey yapamıyor pes doğrusu

  EVET BİZDE DOLANDIRILDIK
  BENDE ERKEN REZERVASYON YAPTIRMISTIM,26-07-2009 TARİHİNDE OTALE GİRMEK İÇİN GİTTİK BİZİ İCERİ ALMADILAR,ACENTANIN PARAYI ÖDEMEDİKLERİNİ SÖYLEDİLER.4 YASINDA COCUGUMUZLA ORTADA KALDIK.SONRA BASKA Bİ OTEL BULUP TATİLİMİZİ GECİRDİK.(TABİİ TATİL DENİRSE)5 İNCİ AYDA 679 EURO ÖDEMİŞTİM.MERAK EDİYORUM ŞİMDİ YETKİLKİLER NE YAPIYORLAR.PARAMIZI ALABİLECEKMİYİZ.SAYGILAR. VEDAT KOLVER

  TATİL VİTRİNİ.COMDAKİ AÇIKLAMA
  tatil vitrini.com sitesinde bir basın açıklaması çıkmıştır ve ipek turizme devredildiği yazıyor bir alicengiz oyunuzla dahamı karşıkarşıyayız site kapanmasın diye başka bir firmaya devrediliyor talan devammı edecek yoksa gerçekten mağdurların hakları yeni firma tarafında iademi edilecek basın açıklamasında tatil vitrininden alınan tatil haklarının aynen korunacağı yazıyor ama telefonda yine kimseye ulaşamıyoruz


Benzer Haberler :
     KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI'NIN KAMUOYU AÇIKLAMASI
     ANTALYA DİJİTAL ZİRVESİ'NDE TÜRSAB ÖNEMLİ PAYDAŞIMIZDIR
     SEYAHAT ACENTALARINDAN TÜRSAB BAŞKANINA ÇÖZÜM UYARISI
     TÜRSAB, KITSAB, KITOB'DAN TURİZMDE İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ
     TÜRSAB: YENİ ROTALAR KÜLTÜR TURLARINI CANLANDIRACAKTIR
xxxxxxxxxxxxxxxxxxx