ANKARA'DA FARKLI BİR RESİM SERGİSİ...

İnsanlar sevgilerini önce sözlerle ifade ettiler, Sonra bunları kalıcı olması için resimlere, resimleri şiirlere çevirdiler. Bunlardan da Evrensel bir değer yarattılar : “Sanat”.

Milli Kütüphane Salonlarında açılan “Bir Şiirdir Resim Gözlerle Okunan '' sergisini gezenler Karakalem, Suluboya, Yağlıboya, Akrilik ve çeşitli tekniklerle yapılmış tabloların arasına yerleştirilmiş, Oya Şahin’in bestelenmiş mısralarıyla şiir dünyasına da daldılar.

Sanatın yıl boyunca tüm zenginliği ile yaşandığı Ankara da Tatil döneminin yaklaştığı Mayıs ayı çoğunlukla, sanatın her dalında kamu ve özel kuruluşlar bünyesinde düzenlen kurslarda yıl boyunca üretilen eserlerin yer aldığı sergilerin yoğunlaştığı ve sanatseverlerin salonlar arasında koşuşturduğu, tatile gitmeye başladığı, sanatsal etkinliklerin tatil yörelerine taşındığı bir dönem olarak kabul edilir.

Ankara’da Milli Kütüphane Salonlarında 12-16 Mayıs 2017 tarihleri arasında BELMEK Resim Kursu Akide Yaman Atölyesi’nin 19 Öğrencisinin 155 tablosunun yer aldığı Sergi tuallere yansıtılan sevgilerin yanında, söz yazarı ve şair Oya Şahin in şiir dinletisi ve Emre Berkan Özarslan, Ali karakoç ve Müjgan Taşkın ın verdiği Türk Sanat Müziği Konseriyle bir sanat şölenine dönüştü.

Kimisi hobi olarak, kimisi unuttukları resim yapma yeteneklerini yeniden canlandırmak için yıl boyunca Akide Yaman hocanın yönlendirmesiyle yarattıkları tablolarla kursiyerlerin profesyonelliğe doğru adım attıkları ve genç yeni nesil sanatçıların sanat dünyasına kazandırıldığı konusunda sergiyi gezenlerin hem fikir olduğu yaptıkları sohbetten anlaşılıyordu.
Adil ÇULHAOĞLU na teşekkürlerimle.

          |                              

Hüsnü GÜMÜŞ
FİJET-ATURJET ÜYESİ
17 Mayıs 2017 Çarşamba
Mesaj Gönder 1850
 Yorumlar
DAVUT yorum yaptı... Yorum Ekleyin
Özel ve güzel bir sergi 17.05.2017

Değerli Akide hocamız ile birlikte 19 kursiyerin sergilenen fotoğraf sergisi muhteşemdi. Bu etkinliklerle bireyler, boş zamanlarını değerlendirebilir, bir vakfa katkı sağlayabilir veya kendi geçimini sağlamak üzere çalışma da yapabilirler. Etkinlikte emeği geçenleri kutluyorum. Bu haberin yayınlanmasında emeği geçenleri de kutluyorum. Sergi sahiplerini başarılarından kutlar devamını dilerim. Güzel etkinliklerde bulunmak dileğiyle...

Yusuf YAVUZ
Yazara Mesaj gönderin
BU KEZ BETON DEĞİL KİTAPLAR KAZANDI!

Asil S. TUNÇER
Yazara Mesaj gönderin
İZMİR ADNAN MENDERES HAVALİMANINDA TRAFİK SORUNU

Nilgün ATAR
Yazara Mesaj gönderin
TÜRSAB'IN DEĞİŞİMCİ YÖNETİMİ DENETİM SORUNU YAŞIYOR..

Kemal ŞENDİKİCİ
Yazara Mesaj gönderin
ÜNLÜLERLE GEZİYORUM'A REHBERLERDEN ÜN'LEM İŞARETİ

Cem POLATOĞLU
Yazara Mesaj gönderin
ACENTALAR ARASI İLİŞKİLER (B2B) VE TURSAB TOAR KOMİTESİ

Serdar Taştanoğlu
Yazara Mesaj gönderin
İSTANBUL ANILARIM IV Yorum VAR !

F.Sema KUTLU
Yazara Mesaj gönderin
URLA'DA GÜZEL BİR HAFTA SONU

Merve Baş BULUT
Yazara Mesaj gönderin
ÜÇÜNCÜ YAŞ TURİZMİ VE GELİŞEN BİR DESTİNASYON:

Tüm Yazarlarımız
Koşe Yazıları RSS hizmeti


İslami Oteller
Otel Fiyatları


. . .