ACI KAYBIMIZ: ORHAN MESUT SEZGİN

Turizm Eğitiminin kurucularından Doç. Dr. Orhan Mesut SEZGİN’i 7 Eylül 2017 günü kaybettik.


Bu konuda çok fazla yazmak yerine iki makaleyi bu yayınların yapılmasını sağlayanlara teşekkürlerimle paylaşmak istedim.
Duygu YETGİN (Anadolu Üniversitesi Turizm Fakültesi) in Türkiye Turizmi Sözlü Tarih Projesi kapsamında yaptığı “Turizm Eğitiminde Öncü Bir İsim: Orhan Mesut Sezgin '' başlıklı araştırmasının sonuç bölümüne yer verirken tümünün tekrar okunmasını öneriyorum.

“Orhan Mesut Sezgin, ilk öğrencilik yıllarından bu yana hep başarılı kişiliği ile ön plana çıkmış, bu yeteneğini de çeşitli ilklere imza atarak değerlendirmiş bir kişidir. Daha çocuk yaşta iken aldığı birincilik dereceleri, O nun ileride yapacaklarının adeta habercisiydi. Sözlü tarih görüşmeleri ve yazılı metinler; Saygı değer, sevgi dolu, başarılı ve yardımsever olarak yer eden Sezgin in özel bir insan olduğunu açıkça ortaya koymuştur. ''
http://www.anatoliajournal.com/atad/depo/dergiler/Cilt26_Sayi1_Yil2015_1452545094.pdf

“Sinop Edebiyatçılar Evi nden Edebiyat Turizmine...“ Başlıklı yazımızda değerli hemşerimizi eserleri ile anmıştık. www.turizmhaberleri.com/koseyazisi.asp?ID=2094

İlave etmek istediğim bir başka husus da Sinop Üniversitesi nde sağlayamadığımız ders yılı açılışında bir konuşma yapma imkânını, yerine adını yaşatacak bir başka imkânın sağlanması olacak. Bunu aynı zamanda Sinop ta yetişen tüm değerli isimler için tekrar dile getirme fırsatı olarak düşünüyorum.
“Geçmişten Geleceğe Adım Adım Sinop www.turizmhaberleri.com/koseyazisi.asp?ID=1892 ''

Turizm camiamızda da vefanın ne kadar gerekli olduğu hususuna bir kez daha dikkat çekmek “Türkiye Turizmi Sözlü Tarih Projesi '' kapsamında bir başka görevin de kişilerin tarihin sayfalarından gündeme taşınması olduğu düşüncemi paylaşmak istedim.

Değerli bilim insanımıza, Sinop la ilgili anılarını dinlemekten her zaman mutlu olduğum dostuma rahmet ve ailesine sabırlar diliyorum.

          |                              

Hüsnü GÜMÜŞ
FİJET-ATURJET ÜYESİ/ SİNOP ALAN YÖNETİMİ BAŞKANI
14 Eylül 2017 Perşembe
Mesaj Gönder 1124
 Yorumlar
REFIK HÜSNÜ yorum yaptı... Yorum Ekleyin
ANILARDA YAŞAMALI 16.09.2017

Facebook ta yer alan bazı yorumları buraya aktarmak istedim. Sezai Cetiner Allah rahmet eylesin.Rahmetli babamın iyi bir dostu idi.Mekanı cennet olsun. Tuncay Turuthan iyi kalpli sadik dostumuzu kaybettik...sevenlerine sabirlar diliyorum... Recep Seckin Allah rahmet eylesin....mekanı cennet olsun.. Mukadder Sezgin Allah gani gani rahmet eylesin. Kendisini turizmimize adamış çok değerli bir arkadaşımızdı. Ruhu şad olsun!

Cem POLATOĞLU
Yazara Mesaj gönderin
TÜRSAB SEÇİMLERİ 'DEJAVU 2015 = 2018'

Yusuf YAVUZ
Yazara Mesaj gönderin
TÜRKİYE'NİN DAĞLARI İŞTE BÖYLE YOK EDİLİYOR!

Kemal ŞENDİKİCİ
Yazara Mesaj gönderin
21 ŞUBAT DÜNYA REHBERLER GÜNÜ KUTLU OLSUN.

Nilgün ATAR
Yazara Mesaj gönderin
TÜRSAB İÇİNDE TÜRSAB GİBİLER….

Asil S. TUNÇER
Yazara Mesaj gönderin
SOYAĞACI

Mahmut Ökçesiz
Yazara Mesaj gönderin
ISTANBUL TARİHİ MEZARLIKLARI -22

Uzm.Dr. Sinan İbiş
Yazara Mesaj gönderin
TURİZMCİLERE YENİ FIRSAT YAŞLI TURİZMİ

Prof. Dr. Tuncay NEYİŞÇİ
Yazara Mesaj gönderin
KENTSEL DÖNÜŞÜM ORMANCILIĞI

Tüm Yazarlarımız
Koşe Yazıları RSS hizmeti


İslami Oteller
Otel Fiyatları


. . .