ACI KAYBIMIZ: ORHAN MESUT SEZGİN

Turizm Eğitiminin kurucularından Doç. Dr. Orhan Mesut SEZGİN’i 7 Eylül 2017 günü kaybettik.


Bu konuda çok fazla yazmak yerine iki makaleyi bu yayınların yapılmasını sağlayanlara teşekkürlerimle paylaşmak istedim.
Duygu YETGİN (Anadolu Üniversitesi Turizm Fakültesi) in Türkiye Turizmi Sözlü Tarih Projesi kapsamında yaptığı “Turizm Eğitiminde Öncü Bir İsim: Orhan Mesut Sezgin '' başlıklı araştırmasının sonuç bölümüne yer verirken tümünün tekrar okunmasını öneriyorum.

“Orhan Mesut Sezgin, ilk öğrencilik yıllarından bu yana hep başarılı kişiliği ile ön plana çıkmış, bu yeteneğini de çeşitli ilklere imza atarak değerlendirmiş bir kişidir. Daha çocuk yaşta iken aldığı birincilik dereceleri, O nun ileride yapacaklarının adeta habercisiydi. Sözlü tarih görüşmeleri ve yazılı metinler; Saygı değer, sevgi dolu, başarılı ve yardımsever olarak yer eden Sezgin in özel bir insan olduğunu açıkça ortaya koymuştur. ''
http://www.anatoliajournal.com/atad/depo/dergiler/Cilt26_Sayi1_Yil2015_1452545094.pdf

“Sinop Edebiyatçılar Evi nden Edebiyat Turizmine...“ Başlıklı yazımızda değerli hemşerimizi eserleri ile anmıştık. www.turizmhaberleri.com/koseyazisi.asp?ID=2094

İlave etmek istediğim bir başka husus da Sinop Üniversitesi nde sağlayamadığımız ders yılı açılışında bir konuşma yapma imkânını, yerine adını yaşatacak bir başka imkânın sağlanması olacak. Bunu aynı zamanda Sinop ta yetişen tüm değerli isimler için tekrar dile getirme fırsatı olarak düşünüyorum.
“Geçmişten Geleceğe Adım Adım Sinop www.turizmhaberleri.com/koseyazisi.asp?ID=1892 ''

Turizm camiamızda da vefanın ne kadar gerekli olduğu hususuna bir kez daha dikkat çekmek “Türkiye Turizmi Sözlü Tarih Projesi '' kapsamında bir başka görevin de kişilerin tarihin sayfalarından gündeme taşınması olduğu düşüncemi paylaşmak istedim.

Değerli bilim insanımıza, Sinop la ilgili anılarını dinlemekten her zaman mutlu olduğum dostuma rahmet ve ailesine sabırlar diliyorum.

          |                              

Hüsnü GÜMÜŞ
FİJET-ATURJET ÜYESİ
14 Eylül 2017 Perşembe
Mesaj Gönder 1233
 Yorumlar
REFIK HÜSNÜ yorum yaptı... Yorum Ekleyin
ANILARDA YAŞAMALI 16.09.2017

Facebook ta yer alan bazı yorumları buraya aktarmak istedim. Sezai Cetiner Allah rahmet eylesin.Rahmetli babamın iyi bir dostu idi.Mekanı cennet olsun. Tuncay Turuthan iyi kalpli sadik dostumuzu kaybettik...sevenlerine sabirlar diliyorum... Recep Seckin Allah rahmet eylesin....mekanı cennet olsun.. Mukadder Sezgin Allah gani gani rahmet eylesin. Kendisini turizmimize adamış çok değerli bir arkadaşımızdı. Ruhu şad olsun!

Yusuf YAVUZ
Yazara Mesaj gönderin
PARKE TAŞININ ÜSTÜNE ASFALT DÖKTÜ, İLK YAĞMURDA EVLERİ SU BASTI

Asil S. TUNÇER
Yazara Mesaj gönderin
RUMEN SİYASETÇİYE YOLSUZLUK HAPSİ

Nilgün ATAR
Yazara Mesaj gönderin
TURİZM EĞİTİMİ DİYARBAKIR'DA HALKA İNİYOR…

Kemal ŞENDİKİCİ
Yazara Mesaj gönderin
TURLARLA GEZME KÜLTÜRÜ ÜZERİNE

Uzm.Dr. Sinan İbiş
Yazara Mesaj gönderin
BÜYÜK BİR GÖBEK İNME VE KALP KRİZİ RİSKİNİZİ ARTIRABİLİR Mİ?

Aydın YAYLACIKLILAR
Yazara Mesaj gönderin
OY HAKKINIZI TURİZMCİ KİMLİĞİNİZİ UNUTMADAN KULLANIN Yorum VAR !

Merve Baş BULUT
Yazara Mesaj gönderin
NEDİR ERİŞİLEBİLİRLİK.?

A.Nejat Şardağı
Yazara Mesaj gönderin
KÜRESEL ISINMA VE KARBON SALINIMINA TURİZM ENDÜSTRİSİNİN OLUMSUZ ETKİSİ.

Tüm Yazarlarımız
Koşe Yazıları RSS hizmeti


İslami Oteller
Otel Fiyatları


. . .