ACI KAYBIMIZ: ORHAN MESUT SEZGİN

Turizm Eğitiminin kurucularından Doç. Dr. Orhan Mesut SEZGİN’i 7 Eylül 2017 günü kaybettik.


Bu konuda çok fazla yazmak yerine iki makaleyi bu yayınların yapılmasını sağlayanlara teşekkürlerimle paylaşmak istedim.
Duygu YETGİN (Anadolu Üniversitesi Turizm Fakültesi) in Türkiye Turizmi Sözlü Tarih Projesi kapsamında yaptığı “Turizm Eğitiminde Öncü Bir İsim: Orhan Mesut Sezgin '' başlıklı araştırmasının sonuç bölümüne yer verirken tümünün tekrar okunmasını öneriyorum.

“Orhan Mesut Sezgin, ilk öğrencilik yıllarından bu yana hep başarılı kişiliği ile ön plana çıkmış, bu yeteneğini de çeşitli ilklere imza atarak değerlendirmiş bir kişidir. Daha çocuk yaşta iken aldığı birincilik dereceleri, O nun ileride yapacaklarının adeta habercisiydi. Sözlü tarih görüşmeleri ve yazılı metinler; Saygı değer, sevgi dolu, başarılı ve yardımsever olarak yer eden Sezgin in özel bir insan olduğunu açıkça ortaya koymuştur. ''
http://www.anatoliajournal.com/atad/depo/dergiler/Cilt26_Sayi1_Yil2015_1452545094.pdf

“Sinop Edebiyatçılar Evi nden Edebiyat Turizmine...“ Başlıklı yazımızda değerli hemşerimizi eserleri ile anmıştık. www.turizmhaberleri.com/koseyazisi.asp?ID=2094

İlave etmek istediğim bir başka husus da Sinop Üniversitesi nde sağlayamadığımız ders yılı açılışında bir konuşma yapma imkânını, yerine adını yaşatacak bir başka imkânın sağlanması olacak. Bunu aynı zamanda Sinop ta yetişen tüm değerli isimler için tekrar dile getirme fırsatı olarak düşünüyorum.
“Geçmişten Geleceğe Adım Adım Sinop www.turizmhaberleri.com/koseyazisi.asp?ID=1892 ''

Turizm camiamızda da vefanın ne kadar gerekli olduğu hususuna bir kez daha dikkat çekmek “Türkiye Turizmi Sözlü Tarih Projesi '' kapsamında bir başka görevin de kişilerin tarihin sayfalarından gündeme taşınması olduğu düşüncemi paylaşmak istedim.

Değerli bilim insanımıza, Sinop la ilgili anılarını dinlemekten her zaman mutlu olduğum dostuma rahmet ve ailesine sabırlar diliyorum.

          |                              

Hüsnü GÜMÜŞ
FİJET-ATURJET ÜYESİ
14 Eylül 2017 Perşembe
Mesaj Gönder 1310
 Yorumlar
REFIK HÜSNÜ yorum yaptı... Yorum Ekleyin
ANILARDA YAŞAMALI 16.09.2017

Facebook ta yer alan bazı yorumları buraya aktarmak istedim. Sezai Cetiner Allah rahmet eylesin.Rahmetli babamın iyi bir dostu idi.Mekanı cennet olsun. Tuncay Turuthan iyi kalpli sadik dostumuzu kaybettik...sevenlerine sabirlar diliyorum... Recep Seckin Allah rahmet eylesin....mekanı cennet olsun.. Mukadder Sezgin Allah gani gani rahmet eylesin. Kendisini turizmimize adamış çok değerli bir arkadaşımızdı. Ruhu şad olsun!

Hikmet TOSUN
Yazara Mesaj gönderin
ALAADDİN KÜLLİYESİ'NİN SİNOP TURİZMİNDE VE GELECEĞİNDE YERİ VE ÖNEMİ

Yusuf YAVUZ
Yazara Mesaj gönderin
BAKANLIK ÇED RAPORLARINI OKUMADAN MI ONAYLIYOR?

Dilara Bahtiyar SARI
Yazara Mesaj gönderin
ÇİN PAZARINDA KIRMIZI TURİZM

Uzm.Dr. Sinan İbiş
Yazara Mesaj gönderin
ALZHEİMER HASTALARI İÇİN GÜZEL VE KOLAY 50 AKTİVİTE

Merve Baş BULUT
Yazara Mesaj gönderin
TURİZMDE TAM ERİŞİLEBİLİRLİK

Nilgün ATAR
Yazara Mesaj gönderin
HAVALİMANLARI TAŞIMACILIĞINDA TEKELLEŞME TARTIŞMASI... Yorum VAR !

Olay SALCAN
Yazara Mesaj gönderin
KİBYRA ANTİK KENTİ

Cem POLATOĞLU
Yazara Mesaj gönderin
TATİL KÖYLERİMİZİN ANATOMİSİ

Tüm Yazarlarımız
Koşe Yazıları RSS hizmeti


İslami Oteller
Otel Fiyatları


. . .