FİLMİN SONU BAŞTAN BELLİ OLDU

Filmin sonu baştan belli oldu. Bu nedenle genelde seçim sonu yazılan makalemi 1 gün önce yazayım dedim.

ULUSOY KAYBETTİ
- Ulusoy kaybetti diyorum çünkü Ulusoy tam 6 kez sahne alırken gerçek! aday Çetin Gürcün sadece 1 kez konuşabildi. O konuşmasında da ruh halinden bu duruma içerlediği belliydi. Hiç mi 2 çift lafı yoktu Çetin Gürcü nün, Davut un?
- Seçmen kime oy verecekti görmedi, duymadı, hissetmedi.
- Ulusoy seçime girmeyeceğini aylar önce açıklamıştı ancak koskoca Çetin Gürcün ün seçime 5 gün kala adaylığının açıklanması doğru değildi. “Ceketim Kazanır '' politikasının ispatı için yapılmış bir uygulama gibi gözüktü
- Seçmen artık ajitasyona, yalana, kavgaya, hakarete prim vermedi.
- Ve belli oldu ki Ulusoy kaybedeceğini anladığı için seçime kendisi girmedi.


“YUH '' LAR İLE DEĞİL OMUZLARDA TAŞINARAK GİDEBİLİRDİ.
Şahsıma, şirketime bu kadar kötülük yapan biri de olsa gerçekten bu sahneleri izlerken üzüldüm. 18 seneden sonra böyle veda etmemeliydi.


FİRUZ BAĞLIKAYA SEKTÖRE HAYIRLI OLSUN
- Daha önce de 2 defa yazdım. İlk adaylığını açıkladığı gün “Turizmin aradığı adam budur '' diye. Önce çok fazla cesur buldum. Hele son günlerdeki kilit adam Emin Çakmak ile seçimi garantilemesi adına bile uzlaşmamasına şaşırdım. Ya Emin karşı tarafla anlaşsa..? Ancak Firuz Bağlıkaya haklı çıktı. Ben yanıldım. Hem Ulusoy hata üstüne hata yaptı hem de Emin Çakmak dik durdu ve eski yönetimle anlaşmadı. Sonuçta Firuz Bağlıkaya nın dediği oldu.
- Final Konuşması; Hemen akabinde tweet attım. Aynen şöyle; “@fbaglikaya nın son konuşmasını dinleyen “kararsız kalmadı '' . Ders niyetine tekrar edilsin“ 600-700 kararsız seçmen eğer Firuz u dinledilerse kararlarını vermişlerdir. Biz Cemal Kızıltan ve İskender Çayla ile birlikte Firuz Bağlıkaya nın konuşmasını dinlerken finalde kendimizi ayakta ve Firuz u çılgınca alkışlarken ve şaşkın şaşkın birbirimize bakarken bulduk.
- Bu arada Hasan Erdem in de erdemli duruşunun sürece etkisini belirtmem lazım. Doğru adamsın Hasan Erdem
- “Türsab çalışanlarında huzursuzluk başladı '' diye haberler var. Herkesin içi rahat olsun. Benim belgemin iptali için, boşta gezerken Türsab a ve Turizm Bakanlığına aleyhime dilekçe veren ve daha sonra Türsab ta işe alınarak mükafatlandırılan Necati Çalışkan bile rahat olsun. Firuz Bağlıkaya kimsenin ekmeği ile oynamaz.


GÜZEL AMA ZOR GÜNLER BEKLİYOR
Allah kolaylık versin kazanan ekibe. İşiniz zor biliyoruz ama bize özlediğimiz güzel günler yaşatın artık. Başarılar dileriz


Not: Ne de olsa, kominist ve protest kültürden gelmeyiz. Umarım çiçekli günlerimiz uzun sürer. :) Ancak Firuz Bağlıkaya nın her adımını bizleri düşünerek atacağına güveniyorum.
          |                              

Cem POLATOĞLU
Andiamo Tur
25 Şubat 2018 Pazar
Mesaj Gönder 1453 Yorumlar

Hüsnü GÜMÜŞ
Yazara Mesaj gönderin
SARAT PROJESİ SERTİFİKA PROGRAMI KAYITLARI BAŞLADI

Olay SALCAN
Yazara Mesaj gönderin
PALERMO, KATANYA, SİRACUSA

Yusuf YAVUZ
Yazara Mesaj gönderin
30 BİN AĞACI KESMEK İÇİN KATLİAM FERMANI ÇIKTI!

Kemal ŞENDİKİCİ
Yazara Mesaj gönderin
MANİSA NİOBE'Yİ ARTIK AĞLATMA..!

Merve Baş BULUT
Yazara Mesaj gönderin
TURİZMDE TAM ERİŞİLEBİLİRLİK III

Dilek H. Sipahi Aybar
Yazara Mesaj gönderin
KADIN, İNSAN VE TURİZM

A.Nejat Şardağı
Yazara Mesaj gönderin
HAYAL GÜCÜ GÜÇ VERİR!

Fatih KUTLU
Yazara Mesaj gönderin
MERHABA: MALTA

Tüm Yazarlarımız
Koşe Yazıları RSS hizmeti
. . .