İZMİR ADNAN MENDERES HAVALİMANINDA TRAFİK SORUNU

Haksız Yere Yazılan Trafik Cezaları

23 Nisan 2018 gece yarısı, İstanbul turundan dönüyorum. Saat 00.30 civarı ve Karşıyaka ya ne İzban ne de Belediye Otobüsü var. Kayınbirader beni alabileceğini söylüyor. İç Hatlar Gelen Yolcu Terminali nde dışarda bekliyorum. Polisin elinde fotoğraf makinesiyle önüne gelen aracın plakasını çektiğini görüyorum.

Beni almaya gelen kayınbiradere durmamasını bilakis devam etmesini telefonda söylüyorum. Nitekim durmadan devam ediyor ama trafik polisinin kamerasından kurtulamıyor. Yani terminalden düz devam ederek geçtiği ve durmadığı halde plakanın fotoğrafı çekildiği için 108,00 TL para cezası kesiliyor.

Şimdi mesele 108 TL değil. Mesele bu memur arkadaşın havalimanında gördüğü her plakanın fotoğrafını çekerek millete para cezası yağdırmasının hangi görev ahlakı ve hangi meslek ilkesiyle uyuştuğu meselesidir… Bu cezayı paşa paşa ödedim çünkü mahkemeye verip haksız cezanın arkasından koşacak zamanım yok da ondan, gidip cezayı bir de faiziyle ödememek için yatırdım.

Yalnız mağdur ben değilim, bunu kendi gözlerimle gördüm zira o saatlerde hemen tüm araçların rastgele plakalarının fotoğrafları çekildi… Havalimanına adım atan herkesi suçlu ve yasak çiğneyen zanlı, ceza ödetilecek kurban mantığıyla havalimanı işleten devlet ve o memuru oraya sözde görevini icra etsin diye atayan emniyet bu yaptıkları hatalı uygulamanın izahatını vatandaşa yapmak zorundalar. O memur arkadaş da ya işten alınmalı ya da yerine adam gibi görevini yapacak biri atanmalı.

Vatandaşa eziyet ve zulmederek ne idarecilik ne de turizm yapılır. Yapılsa yapılsa ancak işkence yapılır. O da yapılıyor zaten…
          |                              

Asil S. TUNÇER
Profesyonel Turist Rehberi
26 Mayıs 2018 Cumartesi
Mesaj Gönder 2137 Yorumlar

Nilgün ATAR
Yazara Mesaj gönderin
MALTA'DAN GURURLANDIRAN İKİ ÖDÜLLE DÖNDÜK..

Kemal ŞENDİKİCİ
Yazara Mesaj gönderin
TURİST REHBERİNİN GÖZÜNDEN FOTOĞRAF TUTKUSU

Yusuf YAVUZ
Yazara Mesaj gönderin
300 DOLARLIK MERMER İÇİN 30 BİN AĞACI KESECEKLER!

Cem POLATOĞLU
Yazara Mesaj gönderin
SIRT ÇANTALI TURİST DAHA FAZLA HARCAMA YAPIYOR

Hüsnü GÜMÜŞ
Yazara Mesaj gönderin
AKDENİZ TURİZM FORUMU: MALTA

Serdar Taştanoğlu
Yazara Mesaj gönderin
PRİZREN KAHRAMANLARI II

Olay SALCAN
Yazara Mesaj gönderin
TAORMINA, SİCİLYA

Prof. Dr. Tuncay NEYİŞÇİ
Yazara Mesaj gönderin
ANTALYA'DA YAŞANAN FIRTINA VE HORTUM FELAKETİ

Uzm.Dr. Sinan İbiş
Yazara Mesaj gönderin
TUR OPERATÖRLERİ SÜRDÜRÜLEBİLİR TURİZMİN DEĞİŞİM ELÇİLERİ OLUYOR

Tüm Yazarlarımız
Koşe Yazıları RSS hizmeti
. . .