TATİLİ YAŞAM KÜLTÜRÜ İLE BİRLEŞTİRMEK

SARIKIZ KAZDAĞI ETNOGRAFYA GALERİSİ yabancı patentler aramadan yaşam kültüründen turizm alışkanlıkları oluşturabilen yerel atılımların bilinçli ve farklı tatil ortamlarının oluşmasına sağlayacağı katkıların en güzel örneklerinden biri olmaya iyi projelerle devam ediyor.

Galeriyi yöreye kazandıran Bostancıoğlu Ailesinin yöredeki sanat faaliyetleri ve diğer etkinliklere verdikleri destekler de gerçekten takdirlerin ötesinde bir anlam taşıyor.
www.sarikizgalerisi.com

Tatil Kültürü
Uzun süreli kalınan tatil yörelerimizde turizm ekonomisine sağlanan katkının yanı sıra tatil günlerinin ömür boyu hatırlanmasını sağlayacak etkinliklerle doldurulan yenileşimci hareketlerin başladığını izlemekteyiz.

Tatil kültürünün farklı dönemlere ait alışkanlıkların insanları ve nesilleri birbirine yaklaştıran özelliğinin yeniden oluşması için taklitçi (imovatif)olmayan, yenileşimci (inovatif) olan, bireylerin yaşamını etkileyebilecek etkinlikler giderek farklılaşıyor, zenginleşiyor.

Güre nin Edremit Körfezi bölgesi ziyaretçileri için bir açılım ve tanıtım merkezi haline gelmesini sağlayan GALERİ bu yıl başlatılan Sinema günleri ile öncü ve örnek bir girişime daha önderlik ediyor. Katılımın ücretsiz olacağı Sinema Kulübü Etkinlikleri farklı konularda Açık Hava Sineması ya da Yazlık Sinema alışkanlığını unutulmadan, yaşam biçimine dönüştürüyor.

Körfez Bölgesinde geçen yıl Ayvalık, Altınoluk gibi merkezlerden aktardığımız tatilin kültürle zenginleştiği etkinliklerin bu tür girişimlerle kalıcılığa giden yolda yeni tarzlarla desteklenmesi, tatil arzusunu farklı katkılarla yenilenen sürekli bir ihtiyaç haline getiriyor.
Altınoluk ta Antandros Derneği nin Ayvalık ta Ayvalık Uluslararası Müzik Akademisi nin düzenlediği etkinliklerin yaz aylarında da devam edeceğini düşünüyor ve yine mutlu olacağımız izlenimlerle ayrılmayı hayal ediyoruz.
www.turizmhaberleri.com/haberayrinti.asp?ID=32015 www.turizmhaberleri.com/haberayrinti.asp?ID=32140

Sürdürülebilirliğin temelini oluşturan katılım, özgünlük ve yeniliklerle tatilin anlam kazandığı bu etkinliklerin geçen yıl tanık olduğumuz ilgi ile yörede bulunanlar tarafından da desteklenmeye devam edeceği görüşündeyim.

Ayvalık tan sonra Küçükkuyu dan başlayan Midilli seferleri ile de eşgüdüm kurulmasını, oradan da sadece TROY için değil ANTANDROS, ASSOS gibi yörelerimizde de konaklamalı talep oluşturulabileceğini düşünüyorum.

Haberlerine Turizmhaberleri.com olarak gazetemizde yer vermekten mutlu olduğumuz Bostancıoğlu ailesini kutluyor, başarılarının kendilerini destekleyecek kişi, kurum ve kuruluşlar için de yol gösterici olmasını diliyoruz. www.turizmhaberleri.com/koseyazisi.asp?ID=3278          |                              

Hüsnü GÜMÜŞ
FİJET-ATURJET ÜYESİ
10 Haziran 2018 Pazar
Mesaj Gönder 610 Yorumlar

Yusuf YAVUZ
Yazara Mesaj gönderin
TARIMDAN KOPAN KÖYLERE 5 BİN MİLLET KONAĞI GELİYOR!

Kemal ŞENDİKİCİ
Yazara Mesaj gönderin
AYASOFYA'DA SON SPAGAT

Uzm.Dr. Sinan İbiş
Yazara Mesaj gönderin
TUR OPERATÖRLERİ SÜRDÜRÜLEBİLİR TURİZMİN DEĞİŞİM ELÇİLERİ OLUYOR

Nilgün ATAR
Yazara Mesaj gönderin
2018 TROYA YILI BİR İLETİŞİM STRATEJİSİNİN SONUCUDUR.

Cem POLATOĞLU
Yazara Mesaj gönderin
YENİ YASADA SON DÖNEMEÇ...

A.Nejat Şardağı
Yazara Mesaj gönderin
GEORGE V HOTEL ÖRNEĞİ: HARCAMA MI, YATIRIM MI..

Merve Baş BULUT
Yazara Mesaj gönderin
TURİZMDE TAM ERİŞİLEBİLİRLİK-II

Olay SALCAN
Yazara Mesaj gönderin
CEFALU, SİCİLYA

Tüm Yazarlarımız
Koşe Yazıları RSS hizmeti


İslami Oteller
Otel Fiyatları


. . .