TATİLİ YAŞAM KÜLTÜRÜ İLE BİRLEŞTİRMEK

SARIKIZ KAZDAĞI ETNOGRAFYA GALERİSİ yabancı patentler aramadan yaşam kültüründen turizm alışkanlıkları oluşturabilen yerel atılımların bilinçli ve farklı tatil ortamlarının oluşmasına sağlayacağı katkıların en güzel örneklerinden biri olmaya iyi projelerle devam ediyor.

Galeriyi yöreye kazandıran Bostancıoğlu Ailesinin yöredeki sanat faaliyetleri ve diğer etkinliklere verdikleri destekler de gerçekten takdirlerin ötesinde bir anlam taşıyor.
www.sarikizgalerisi.com

Tatil Kültürü
Uzun süreli kalınan tatil yörelerimizde turizm ekonomisine sağlanan katkının yanı sıra tatil günlerinin ömür boyu hatırlanmasını sağlayacak etkinliklerle doldurulan yenileşimci hareketlerin başladığını izlemekteyiz.

Tatil kültürünün farklı dönemlere ait alışkanlıkların insanları ve nesilleri birbirine yaklaştıran özelliğinin yeniden oluşması için taklitçi (imovatif)olmayan, yenileşimci (inovatif) olan, bireylerin yaşamını etkileyebilecek etkinlikler giderek farklılaşıyor, zenginleşiyor.

Güre nin Edremit Körfezi bölgesi ziyaretçileri için bir açılım ve tanıtım merkezi haline gelmesini sağlayan GALERİ bu yıl başlatılan Sinema günleri ile öncü ve örnek bir girişime daha önderlik ediyor. Katılımın ücretsiz olacağı Sinema Kulübü Etkinlikleri farklı konularda Açık Hava Sineması ya da Yazlık Sinema alışkanlığını unutulmadan, yaşam biçimine dönüştürüyor.

Körfez Bölgesinde geçen yıl Ayvalık, Altınoluk gibi merkezlerden aktardığımız tatilin kültürle zenginleştiği etkinliklerin bu tür girişimlerle kalıcılığa giden yolda yeni tarzlarla desteklenmesi, tatil arzusunu farklı katkılarla yenilenen sürekli bir ihtiyaç haline getiriyor.
Altınoluk ta Antandros Derneği nin Ayvalık ta Ayvalık Uluslararası Müzik Akademisi nin düzenlediği etkinliklerin yaz aylarında da devam edeceğini düşünüyor ve yine mutlu olacağımız izlenimlerle ayrılmayı hayal ediyoruz.
www.turizmhaberleri.com/haberayrinti.asp?ID=32015 www.turizmhaberleri.com/haberayrinti.asp?ID=32140

Sürdürülebilirliğin temelini oluşturan katılım, özgünlük ve yeniliklerle tatilin anlam kazandığı bu etkinliklerin geçen yıl tanık olduğumuz ilgi ile yörede bulunanlar tarafından da desteklenmeye devam edeceği görüşündeyim.

Ayvalık tan sonra Küçükkuyu dan başlayan Midilli seferleri ile de eşgüdüm kurulmasını, oradan da sadece TROY için değil ANTANDROS, ASSOS gibi yörelerimizde de konaklamalı talep oluşturulabileceğini düşünüyorum.

Haberlerine Turizmhaberleri.com olarak gazetemizde yer vermekten mutlu olduğumuz Bostancıoğlu ailesini kutluyor, başarılarının kendilerini destekleyecek kişi, kurum ve kuruluşlar için de yol gösterici olmasını diliyoruz. www.turizmhaberleri.com/koseyazisi.asp?ID=3278



          |                              

Hüsnü GÜMÜŞ
FİJET-ATURJET ÜYESİ
10 Haziran 2018 Pazar
Mesaj Gönder 456



 Yorumlar

Yusuf YAVUZ
Yazara Mesaj gönderin
BAZEN TEK BİR YAPRAK YETER…

Serdar Taştanoğlu
Yazara Mesaj gönderin
HOŞGELDİN BABACIĞIM II Yorum VAR !

Asil S. TUNÇER
Yazara Mesaj gönderin
SELANİK TÜRKLERİNDİ –II-

Şebnem Başdere ORMAN
Yazara Mesaj gönderin
ALMAN TURİZMİNDE DİJİTALLEŞME

Olay SALCAN
Yazara Mesaj gönderin
YOZGAT'TA BİR HAFTA SONU Yorum VAR !

Cem POLATOĞLU
Yazara Mesaj gönderin
SOSYAL MEDYADA TURK TURİZMİ

Nilgün ATAR
Yazara Mesaj gönderin
GAP YTK BAŞKANLIĞINA KADIN ADAY OLURSA...

Hikmet TOSUN
Yazara Mesaj gönderin
İNANÇ TURİZMİNDE SEYİT BİLAL İBRAHİM HAZİRESİ Yorum VAR !

Tüm Yazarlarımız
Koşe Yazıları RSS hizmeti


İslami Oteller
Otel Fiyatları


. . .