DÜNYA TURİZM GÜNÜ'NÜ TURİZM AKADEMİSİ'NDE KUTLUYORUZ

Dünya Turizm Günü’nün bu yılki ev sahibi Macaristan, Budapeşte’de Turizm ve Dijital Dönüşüm konusunu ele alıyor.

Turizmde sürdürülebilirliğin evrensel ölçüde paylaşılması, turizmin insanlığın esenliği ve ekonomi için katkılarının yükseltilmesi amacıyla benimsen Dünya Turizm Günü, Dünya Turizm Örgütü nün 1997 yılında İstanbul da yapılan Genel Kurulu sırasında alınan bir kararla kazandığı yeni kimlik kapsamında her yıl bir başka ülkenin ev sahipliğinde kutlanıyor.

Dünya Turizm Günü ne bu yılki ev sahibi Macaristan, Budapeşte de Turizm ve Dijital Dönüşüm (Tourism and the Digital Transformation - http://wtd.unwto.org/content/world-tourism-day-2018 ) konusu ele alınacak.

Turizm Akademi
Ana fikre bağlı olarak Seçilen “Destinasyon Pazarlamasında Büyük Veri ve Yapay Zeka: Turkey Home Örneği '' konusu ise Dünya daki yeni gelişmeler ve yeni sorumluluklar açısından Türkiye nin yeterliliğini de ortaya koyacak, Dünya Turizm Örgütü tarafından da tanıtılan (http://wtd.unwto.org/content/role-artificial-intelligence-ai-destination-marketing-turkey-home-case-study) (1)

Ülkemizin henüz ev sahipliği yapmadığı Dünya Turizm Günü için Turizm Akademi nin (http://www.tanitma.gov.tr/TR,216227/tanitma-akademi.html) 27 EYLÜL deki ilk etkinliğinin gelecek yıllarda ev sahibi ülke olmanın yolunu da açacağını düşünüyorum.

Genel Müdür İrfan ÖNAL ın vereceği konferansta evrensel uyum konusunda da en yakın yaklaşım sağlanmış olacak. 2017 Yılı Turizm Örgütleri Tanıtım İndeksinde 6 ncı sırada yer alan ülkemizin çabalarının yerinin tekrar görülmesi anlamında da, ana konu etrafında, bir farklılık oluşacaktır.

Evrensel Uyum, Sürdürülebilir Tutku
Turizm Akademiyi bu bağlamda önem taşıyan çeşitli sorunlar ve gelişmelere önderlik yaparken sürdürülebilirliğin ayı zamanda bir tutku olduğunun tüm kamuoyu ile paylaşılacağı bir ortam olarak görüyor; açıklık, katılım ve bilimle tamamlanan turizm gelişmelerinin dünya ile paylaşılması için İletişim ve işbirliği ağlarının kurulması anlamında uyum çabası olarak da değerlendiriyorum.

Ülkeler özelliklerini evrensel ortamda özgün değerleri, sözcükleri ve yöntemleri kullanarak uyum ortamında rekabetçi, güvenli ve sürdürülebilir hale getirerek güçlendirmekte ve paylaşmaktadırlar.

Tanıtma Genel Müdürlüğü bünyesinde kamu, üniversite ve özel sektör işbirliğinde oluşturulmuş, dönemlik eğitim ve konferans programları uygulayan bir eğitim ve konferans programı olarak tanımlanan Turizm Akademi nin hedeflerinden biri olarak ele alınabilecek olan Uyum önlemleri ise gelişmelerin olumsuz etkilerini kaldıracak yerinde öngörülerle beklenen faydaların yükseltilmesini sağlayacak çalışmaları ifade etmektedir.

Turizmhaberleri.Com ailesi olarak anlamlı bir günde ülkemizin adını duyuracak bir etkinlikle bizlerle olmaya başlayan Turizm Akademi için emeği geçenleri kutluyor, başarılar diliyoruz.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
(1) Dates: Thursday, September 27, 2018 The Role of AI in Destination Marketing will be the first educational event of Academy for Promotion, conducted by Republic of Turkey Min. of Culture and Tourism, General Directorate of Promotion. The impact of AI in tourism industry, how it changes the way of digital marketing strategy and how to use big data meaningly will be presented by İrfan Önal, Director General of Promotion.
Location: National Library (MoCT) Ankara Turkey
39° 54’ 58.986“ N, 32° 49’ 35.8788“ E
Website: https://hometurkey.com/
For more information: belkis.ozturk@kultur.gov.tr


(2) Genel Müdürlüğümüz vizyonunun uluslararası alanda üst seviyede gerçekleşmesini sağlamak amacıyla tanıtım, pazarlama ve iletişim alanlarında araştırma-geliştirme ve sürekli eğitim projesidir. Kamu-akademi ve özel sektör birlikte çalışması prensibine dayanmaktadır.
Amacı; hizmet alanı içinde kurumsal kapasiteyi ve beceriyi artırmak, kurumsal tecrübeyi işbirliği yaptığı kurumlara aktarmak ve karşılıklı olarak tecrübe ve bilgi paylaşımından yararlanarak yeni stratejilerin üretilmesini ve birlikte eyleme geçirilmesini sağlayacak projeler üretilmesine ortam oluşturmaktır.


          |                              

Hüsnü GÜMÜŞ
FİJET-ATURJET ÜYESİ
25 Eylül 2018 Salı
Mesaj Gönder 605
 Yorumlar
TAHSIN DENIZ ARPACI yorum yaptı... Yorum Ekleyin
Güzel yazı 27.09.2018

Hüsnü Amca, Güzel yazı olmuş. Ellerinize sağlık ...

Yusuf YAVUZ
Yazara Mesaj gönderin
MERMER OCAĞI RUHSATI VERİLEN ARAZİ GENETİK HAZİNE ÇIKTI!

Fatih KUTLU
Yazara Mesaj gönderin
MARDİN MİDYAT HASANKEYF 2

Kemal ŞENDİKİCİ
Yazara Mesaj gönderin
MARDİN KAPI HİÇ ŞEN OLMUYOR

A.Nejat Şardağı
Yazara Mesaj gönderin
HEORTOLOGİE

Cem POLATOĞLU
Yazara Mesaj gönderin
SAKLI CENNET ARTVİN

Nilgün ATAR
Yazara Mesaj gönderin
TURİZMİN GENÇ ROL MODELİ: SİDAL YAŞAR

Elif ÇALIŞKAN
Yazara Mesaj gönderin
HAYVANLARLA KONUŞABİLSEK NE GÜZEL OLUR

Olay SALCAN
Yazara Mesaj gönderin
TEOS Yorum VAR !

Şebnem Başdere ORMAN
Yazara Mesaj gönderin
IBO KONSTANZ GÖLÜ FUARI VE KAPANIŞI Yorum VAR !

Tüm Yazarlarımız
Koşe Yazıları RSS hizmeti
. . .