VEYSEL EROĞLU SU SORUNUNU ÇÖZMEK İÇİN IRAK'A ATANDI

Cumhurbaşkanı Erdoğan, eski yol arkadaşı Veysel Eroğlu’nu özel temsilci olarak Irak’a atadı. Eski Bakan Veysel Eroğlu, Irak’ın su sorununu çözmek için görevlendirildi…

AKP hükümetlerinin en uzun süre görevde kalan bakanlarından biri olan eski Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Kuzey Irak ın su sorununu çözmekle görevlendirildi. Cumhurbaşkanlığı kabinesinde yer verilmeyen Eroğlu nun adı İstanbul büyükşehir belediyesi için gündeme gelmişti. Veysel Eroğlu nun Irak ın yeniden yapılanmasında su konusundaki alt yapı sorunlarının çözülmesine yönelik çalışmalar yapması bekleniyor.

Eski Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Cumhurbaşkanlığı özel temsilcisi olarak Irak a atandı. Irak Cumhurbaşkanı Berham Salih in Türkiye ziyaretinin ardından gündeme gelen atama hakkında henüz bir açıklama yapmayan eski bakan Veysel Eroğlu nun Irak ın su sorunu çözmesi için görevlendirildiği belirtildi.

‘BU YIL IRAK TA YAĞMUR BOL, BİR KAÇ YIL İÇİNDE SIKINTI ÇÖZÜLÜR
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye yi ziyaret eden Irak Cumhurbaşkanı Berham Salih le yaptığı görüşmenin ardından yaptığı değerlendirmede, “Özel temsilcimle, bu işin başından itibaren içinde olan geçmişteki bakanımı (Veysel Eroğlu) da inşallah Irak a gönderip orada ilgililerle görüşmeler yapılacaktır. Bu sorun, daha çok su konusunun yönetimiyle ilgili. Burada ciddi sorunlar var. Bunu her şeyden önce bir prensibe bağlayıp, adımlar atılacak olursa ki şu anda bu yıl Irak ta da yağmur bol, kar var. Dolayısıyla orada hemen altyapısıyla, üstyapısıyla adımlar atılırsa inanıyorum ki bu sıkıntıyı şöyle birkaç yıl içerisinde çözer ve Irak bundan sonra daha rahatlayacaktır '' ifadelerini kullanmıştı.

VEYSEL EROĞLU ERDOĞAN IN 25 YILLIK YOL ARKADAŞI OLARAK BİLİNİYOR
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ın RP den İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olduğu dönemde 1994 te İSKİ nin başına getirilen Veysel Eroğlu, 2003 yılında DSİ Genel Müdürü yapıldı. 2007 yılında AKP den Afyonkarahisar Milletvekili seçilerek Meclise giren Eroğlu, 2007-2011 yılları arasında Çevre ve Orman Bakanı, bu bakanlığın lağvedilmesinin ardından ise yeni oluşturulan Orman ve Su İşleri Bakanlığı görevini 2018 yılına kadar sürdürdü. Açılış ve temel atma şovlarının yanı sıra seçmene yönelik popülizm üretme konusunda dikkat çeken açıklamalarıyla tanınan Veysel Eroğlu, AKP hükümetleri boyunca koltuğunu en uzun süre koruyan bakan olarak biliniyordu. Bakanlık koltuğundan ayrılmasının ardından yeni bir görev bekleyişi içinde olan Veysel Eroğlu nun adı bir süre önce İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için anılmıştı.
          |                              

Yusuf YAVUZ
Gazeteci Yazar
06 Ocak 2019 Pazar
Mesaj Gönder 697 Yorumlar

Hüsnü GÜMÜŞ
Yazara Mesaj gönderin
AKOK MEVSİMİ AÇTI

Fatih KUTLU
Yazara Mesaj gönderin
MARDİN MİDYAT HASANKEYF 2

Kemal ŞENDİKİCİ
Yazara Mesaj gönderin
MARDİN KAPI HİÇ ŞEN OLMUYOR

A.Nejat Şardağı
Yazara Mesaj gönderin
HEORTOLOGİE

Cem POLATOĞLU
Yazara Mesaj gönderin
SAKLI CENNET ARTVİN

Nilgün ATAR
Yazara Mesaj gönderin
TURİZMİN GENÇ ROL MODELİ: SİDAL YAŞAR

Elif ÇALIŞKAN
Yazara Mesaj gönderin
HAYVANLARLA KONUŞABİLSEK NE GÜZEL OLUR

Olay SALCAN
Yazara Mesaj gönderin
TEOS Yorum VAR !

Şebnem Başdere ORMAN
Yazara Mesaj gönderin
IBO KONSTANZ GÖLÜ FUARI VE KAPANIŞI Yorum VAR !

Tüm Yazarlarımız
Koşe Yazıları RSS hizmeti
. . .