MEDİKAL TURİZMDE BÜYÜMEYİ NELER TETİKLİYOR

En çok tercih edilenler, Küresel pazarda segmentasyon,Büyümeyi neler tetikliyor


2016 yılında 19,7 milyar dolar değerinde olan küresel medikal turizm pazarı, %18,8 lik bileşik yıllık büyüme hızı tahmini ile 2021 yılında 46,8 milyar dolara ulaşacağı öngörülmektedir.

En çok tercih edilenler…
Medikal turizm, gezginlerin kendi ülkelerinde erişemeyebilecekleri bazı tıbbi tedavilerden faydalanma nedeni ile ülkeler arasında seyahat etmeleri olarak tanımlanır. Bu tedavi geniş bir terapötik hizmetler grubunu içerebilir. Bununla birlikte, en çok başvurulan hizmetler diş tedavileri, zorunlu olmayan cerrahi, tüp bebek tedavisi ve estetik cerrahidir. ABD, Almanya, İngiltere, Japonya, Kanada, Güney Kore ve Fransa gibi gelişmiş ülkeler çok daha gelişmiş tedaviler sunmaktadır. Bu nedenle, hastalar kendi ülkelerinde kaliteli tedavi ve sağlık bakımı mevcut olmadığında bu gibi ülkelere giderler.

Büyümeyi neler tetikliyor…
Tıp hizmetlerinde yüksek tedavi maliyetleri ve uzun bekleme sürelerinin tıbbi işlemlere olan etkisi, teknolojideki ilerlemeler ve pazarın gelişimi, pazarın büyümesine neden olan başlıca faktörlerdir. Sıkı dökümantasyon formları, vize onayıyla ilgili konular ve sınırlı koruma kapsamı pazarın büyümesini sınırlamaktır. Gelişmekte olan ülkeler sağlıkta inovasyonlar ve ilerleyen teknolojiler ile medikal turizmde piyasanın hareketini sağlamaktadır.

Küresel pazarda segmentasyon…
Küresel Medikal Turizmi Piyasası genel olarak tedavi şekline göre bölümlere ayrılmıştır. Tedavi türü baz alınarak pazar daha da bölümlenebilir: Ortopedik Tedavi, Kardiyovasküler Tedavi, Diş Tedavisi, Üreme Tedavisi, Estetik Cerrahi Tedavisi, Nörolojik Tedavi, Kanser Tedavisi, Organ Nakilleri ve Diğerleri. Coğrafya baz alınarak küresel pazar çeşitli bölgeler altında analiz edilmektedir: Kuzey Amerika, Avrupa, Asya-Pasifik, Latin Amerika, Orta Doğu ve Afrika. Estetik (kozmetik) tedavi sigorta kapsamında olmadığından en büyük pazar payına sahip olan medikal turizm alanıdır.

          |                              

Uzm.Dr. Sinan İbiş
Medikal Turizm Derneği Başkanı
13 Ocak 2019 Pazar
Mesaj Gönder 197 Yorumlar

Yusuf YAVUZ
Yazara Mesaj gönderin
TARIMDAN KOPAN KÖYLERE 5 BİN MİLLET KONAĞI GELİYOR!

Kemal ŞENDİKİCİ
Yazara Mesaj gönderin
AYASOFYA'DA SON SPAGAT

Hüsnü GÜMÜŞ
Yazara Mesaj gönderin
KARDEŞ ŞEHİRLERİN DOSTLUĞU

Nilgün ATAR
Yazara Mesaj gönderin
2018 TROYA YILI BİR İLETİŞİM STRATEJİSİNİN SONUCUDUR.

Cem POLATOĞLU
Yazara Mesaj gönderin
YENİ YASADA SON DÖNEMEÇ...

A.Nejat Şardağı
Yazara Mesaj gönderin
GEORGE V HOTEL ÖRNEĞİ: HARCAMA MI, YATIRIM MI..

Merve Baş BULUT
Yazara Mesaj gönderin
TURİZMDE TAM ERİŞİLEBİLİRLİK-II

Olay SALCAN
Yazara Mesaj gönderin
CEFALU, SİCİLYA

Tüm Yazarlarımız
Koşe Yazıları RSS hizmeti


İslami Oteller
Otel Fiyatları


. . .