MEDİKAL TURİZMDE BÜYÜMEYİ NELER TETİKLİYOR

En çok tercih edilenler, Küresel pazarda segmentasyon,Büyümeyi neler tetikliyor


2016 yılında 19,7 milyar dolar değerinde olan küresel medikal turizm pazarı, %18,8 lik bileşik yıllık büyüme hızı tahmini ile 2021 yılında 46,8 milyar dolara ulaşacağı öngörülmektedir.

En çok tercih edilenler…
Medikal turizm, gezginlerin kendi ülkelerinde erişemeyebilecekleri bazı tıbbi tedavilerden faydalanma nedeni ile ülkeler arasında seyahat etmeleri olarak tanımlanır. Bu tedavi geniş bir terapötik hizmetler grubunu içerebilir. Bununla birlikte, en çok başvurulan hizmetler diş tedavileri, zorunlu olmayan cerrahi, tüp bebek tedavisi ve estetik cerrahidir. ABD, Almanya, İngiltere, Japonya, Kanada, Güney Kore ve Fransa gibi gelişmiş ülkeler çok daha gelişmiş tedaviler sunmaktadır. Bu nedenle, hastalar kendi ülkelerinde kaliteli tedavi ve sağlık bakımı mevcut olmadığında bu gibi ülkelere giderler.

Büyümeyi neler tetikliyor…
Tıp hizmetlerinde yüksek tedavi maliyetleri ve uzun bekleme sürelerinin tıbbi işlemlere olan etkisi, teknolojideki ilerlemeler ve pazarın gelişimi, pazarın büyümesine neden olan başlıca faktörlerdir. Sıkı dökümantasyon formları, vize onayıyla ilgili konular ve sınırlı koruma kapsamı pazarın büyümesini sınırlamaktır. Gelişmekte olan ülkeler sağlıkta inovasyonlar ve ilerleyen teknolojiler ile medikal turizmde piyasanın hareketini sağlamaktadır.

Küresel pazarda segmentasyon…
Küresel Medikal Turizmi Piyasası genel olarak tedavi şekline göre bölümlere ayrılmıştır. Tedavi türü baz alınarak pazar daha da bölümlenebilir: Ortopedik Tedavi, Kardiyovasküler Tedavi, Diş Tedavisi, Üreme Tedavisi, Estetik Cerrahi Tedavisi, Nörolojik Tedavi, Kanser Tedavisi, Organ Nakilleri ve Diğerleri. Coğrafya baz alınarak küresel pazar çeşitli bölgeler altında analiz edilmektedir: Kuzey Amerika, Avrupa, Asya-Pasifik, Latin Amerika, Orta Doğu ve Afrika. Estetik (kozmetik) tedavi sigorta kapsamında olmadığından en büyük pazar payına sahip olan medikal turizm alanıdır.

          |                              

Uzm.Dr. Sinan İbiş
Medikal Turizm Derneği Başkanı
13 Ocak 2019 Pazar
Mesaj Gönder 317 Yorumlar

Hüsnü GÜMÜŞ
Yazara Mesaj gönderin
SARAT PROJESİ SERTİFİKA PROGRAMI KAYITLARI BAŞLADI

Olay SALCAN
Yazara Mesaj gönderin
PALERMO, KATANYA, SİRACUSA

Yusuf YAVUZ
Yazara Mesaj gönderin
30 BİN AĞACI KESMEK İÇİN KATLİAM FERMANI ÇIKTI!

Kemal ŞENDİKİCİ
Yazara Mesaj gönderin
MANİSA NİOBE'Yİ ARTIK AĞLATMA..!

Merve Baş BULUT
Yazara Mesaj gönderin
TURİZMDE TAM ERİŞİLEBİLİRLİK III

Dilek H. Sipahi Aybar
Yazara Mesaj gönderin
KADIN, İNSAN VE TURİZM

A.Nejat Şardağı
Yazara Mesaj gönderin
HAYAL GÜCÜ GÜÇ VERİR!

Cem POLATOĞLU
Yazara Mesaj gönderin
ŞÖVALYELER ADASI “MALTA“

Fatih KUTLU
Yazara Mesaj gönderin
MERHABA: MALTA

Tüm Yazarlarımız
Koşe Yazıları RSS hizmeti
. . .