TURİZM ELÇİLERİNİZ MİSYONUNUZU DEVAM ETTİRECEK

Hüsnü Gümüş’ün ardından.....

Çok değerli Hüsnü abicigim,

Başlık olarak “son email“ bana hem çok acı hem de bitmesini istemedigimiz güzel “bir filmin finali“ gibi geldi. Bu size yazdığım son e-mail olacak ama kalbimizde ve beynimizde yeriniz ve fikirleriniz asla sonlanmayacak.

Babamın yazısının ardından ve çok değerli Nilgün hanımın çağrısı üzerine, ben de size kalbimden ve gönlümden geçen açık bir email yazmak istedim. Özellikle bu bir teşekkür mesajıdır.

Hüsnü abiciğim, sizin için hangi kelimeleri kullansam, ardınızdan ne yazsam azdır. İnternet ortamında ders seçimi yapan üniversite öğrencisi için hocaları hakkında “babacan“, “çok değerli“, “dersini almış olmaktan çok gurur duyuyorum“, “sayesinde bu konuyu anladım“, “ülkemizin en iyi hocalarından, dersi bitmesin“ gibi yorumlar/tabirler okuması, rahatlatıcı ve motive edicidir. Sizin için de bu tabirler ve yorumlar tam anlamıyla yerinde ve geçerlidir.

Gençlere her zaman çok değer verdiniz ve gençlerden gelen doğru ya da yanlış her fikre, çabaya, olumlu ve yapıcı bakışınızla, onlara özgüven ve çalışma şevki aşıladınız. Ben bunlardan birisiyim, Hüsnü abicigim. Bugün hiç aklımda olmayan ve yapamayacağımı düşündüğüm projelere el attıysam, bu sizin mentorluğunuz ve motivasyonunuz sayesinde olmuştur. “Şebnem bir şu konuya bak istersen“, “bir şuraya git istersen“ deyişinizi ve çok önemli mevzulara beni yönlendirmenizin eksikliğini şimdiden hissetmeye başladım.

Biz yurt dışında yaşayan gençlere, ülkemizi iyi ve doğru temsil etmemiz ve tanıtmamız konusunda, bizleri “Turizm elçisi” olarak tanımlamanız, bizleri çok onore etmiş ve şevklendirmiştir. Almanların ve diğer Avrupalıların son yıllarda yaşadıkları sinir bozucu popülist değişimlerine rağmen, sabırlı ve hümanist yaklaşımınızı örnek alarak, sizin yolunuzda naçizane turizm elçiliğimizi devam ettireceğiz.

Şansölye Merkel’in yaklaşan son yönetim yıllarında bir gazetecinin, ardınızdan ne denmesini isterdiniz sorusu üzerine, Şansölye Merkel’in, Williy Brandt’ın “man hat sich bemüht“ (çok çaba sarf etti) söylemini kullanması, aslında esprili ama onur verici bir deyimdir. Sizin ardınızdan da bu tabire ek olarak “man hat sich bemüht und etwas bewegt“ (çok çaba sarf etti ve bir şeyleri harekete geçirdi) tabiri çok doğru olacaktır.

Engin bilginiz ve yenilikçi fikirlerinizle, insan sevginiz ve hümanist yaklaşımlarınızla, araştırmacı ve mücadeleci kimliğinizle ülkemiz ve bizler çok değerli bir diplomat, bürokrat, abi ve dost kaybettik. Tüm sevenlerinize ve başta yol arkadaşınız ve en büyük destekçiniz, misyonunuzu her zaman canı gönülden, gururla yürüten, zarif ve kibar tarzıyla devam ettirecek olan Nevin ablanın başı sağolsun. Nurlar içinde uyuyun Hüsnü abiciğim.

          |                              

Şebnem Başdere ORMAN
Turizm Yazarı
01 Ekim 2019 Salı
Mesaj Gönder 181 Yorumlar

Cem POLATOĞLU
Yazara Mesaj gönderin
İTALYA İLE AŞK BİR BAŞKA BAHARA...

Yusuf YAVUZ
Yazara Mesaj gönderin
DÜNYA ORMANLARININ GELECEĞİ ANTALYA'DA TARTIŞILACAK

Kemal ŞENDİKİCİ
Yazara Mesaj gönderin
KAMUYA AİT SİVAS KANGAL ÇİFTLİĞİ REZALETİ

Fatih KUTLU
Yazara Mesaj gönderin
DÖRT GÜNDE PARİS

Dursun YILDIZ
Yazara Mesaj gönderin
BÜYÜK KENTLERDE SU İÇİN ENERJİ VERİMLİLİĞİ KONUSUNDA NE YAPILMALI ?

Nilgün ATAR
Yazara Mesaj gönderin
HAVAYOLLARININ HAKSIZ REKABETİNDE SON NOKTA…..

Prof. Dr. Tuncay NEYİŞÇİ
Yazara Mesaj gönderin
GÖRDÜK; GEZDİK; İNCELEDİK; YAZDIK

Olay SALCAN
Yazara Mesaj gönderin
CHAMBORD VE CHEVERNY ŞATOLARI, FRANSA

Tüm Yazarlarımız
Koşe Yazıları RSS hizmeti
. . .