TURİZM ELÇİLERİNİZ MİSYONUNUZU DEVAM ETTİRECEK

Hüsnü Gümüş’ün ardından.....

Çok değerli Hüsnü abicigim,

Başlık olarak “son email“ bana hem çok acı hem de bitmesini istemedigimiz güzel “bir filmin finali“ gibi geldi. Bu size yazdığım son e-mail olacak ama kalbimizde ve beynimizde yeriniz ve fikirleriniz asla sonlanmayacak.

Babamın yazısının ardından ve çok değerli Nilgün hanımın çağrısı üzerine, ben de size kalbimden ve gönlümden geçen açık bir email yazmak istedim. Özellikle bu bir teşekkür mesajıdır.

Hüsnü abiciğim, sizin için hangi kelimeleri kullansam, ardınızdan ne yazsam azdır. İnternet ortamında ders seçimi yapan üniversite öğrencisi için hocaları hakkında “babacan“, “çok değerli“, “dersini almış olmaktan çok gurur duyuyorum“, “sayesinde bu konuyu anladım“, “ülkemizin en iyi hocalarından, dersi bitmesin“ gibi yorumlar/tabirler okuması, rahatlatıcı ve motive edicidir. Sizin için de bu tabirler ve yorumlar tam anlamıyla yerinde ve geçerlidir.

Gençlere her zaman çok değer verdiniz ve gençlerden gelen doğru ya da yanlış her fikre, çabaya, olumlu ve yapıcı bakışınızla, onlara özgüven ve çalışma şevki aşıladınız. Ben bunlardan birisiyim, Hüsnü abicigim. Bugün hiç aklımda olmayan ve yapamayacağımı düşündüğüm projelere el attıysam, bu sizin mentorluğunuz ve motivasyonunuz sayesinde olmuştur. “Şebnem bir şu konuya bak istersen“, “bir şuraya git istersen“ deyişinizi ve çok önemli mevzulara beni yönlendirmenizin eksikliğini şimdiden hissetmeye başladım.

Biz yurt dışında yaşayan gençlere, ülkemizi iyi ve doğru temsil etmemiz ve tanıtmamız konusunda, bizleri “Turizm elçisi” olarak tanımlamanız, bizleri çok onore etmiş ve şevklendirmiştir. Almanların ve diğer Avrupalıların son yıllarda yaşadıkları sinir bozucu popülist değişimlerine rağmen, sabırlı ve hümanist yaklaşımınızı örnek alarak, sizin yolunuzda naçizane turizm elçiliğimizi devam ettireceğiz.

Şansölye Merkel’in yaklaşan son yönetim yıllarında bir gazetecinin, ardınızdan ne denmesini isterdiniz sorusu üzerine, Şansölye Merkel’in, Williy Brandt’ın “man hat sich bemüht“ (çok çaba sarf etti) söylemini kullanması, aslında esprili ama onur verici bir deyimdir. Sizin ardınızdan da bu tabire ek olarak “man hat sich bemüht und etwas bewegt“ (çok çaba sarf etti ve bir şeyleri harekete geçirdi) tabiri çok doğru olacaktır.

Engin bilginiz ve yenilikçi fikirlerinizle, insan sevginiz ve hümanist yaklaşımlarınızla, araştırmacı ve mücadeleci kimliğinizle ülkemiz ve bizler çok değerli bir diplomat, bürokrat, abi ve dost kaybettik. Tüm sevenlerinize ve başta yol arkadaşınız ve en büyük destekçiniz, misyonunuzu her zaman canı gönülden, gururla yürüten, zarif ve kibar tarzıyla devam ettirecek olan Nevin ablanın başı sağolsun. Nurlar içinde uyuyun Hüsnü abiciğim.

          |                              

Şebnem Başdere ORMAN
Turizm Yazarı
01 Ekim 2019 Salı
Mesaj Gönder 1394 Yorumlar

Kemal ŞENDİKİCİ
Yazara Mesaj gönderin
KARS'TA DÖRT YANLIŞ TÜM DOĞRULARI GÖTÜRÜYOR

Yusuf YAVUZ
Yazara Mesaj gönderin
ŞEHİRLERİMİZİ PLANLAMA DEĞİL, RANT YÖNETİYOR!

Cem POLATOĞLU
Yazara Mesaj gönderin
4 KUŞAK TURİZM...

A.Nejat Şardağı
Yazara Mesaj gönderin
3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ

Uzm.Dr. Sinan İbiş
Yazara Mesaj gönderin
ALZHEİMER HASTALARINA KÖYLERDE MUTLU YAŞAM

Olay SALCAN
Yazara Mesaj gönderin
FRANSA ŞATOLARI

Nilgün ATAR
Yazara Mesaj gönderin
ARTIK KADIN ELİ TÜRSAB'A DA DEĞMELİDİR

Fatih KUTLU
Yazara Mesaj gönderin
DÖRT GÜNDE PARİS

Dursun YILDIZ
Yazara Mesaj gönderin
BÜYÜK KENTLERDE SU İÇİN ENERJİ VERİMLİLİĞİ KONUSUNDA NE YAPILMALI ?

Tüm Yazarlarımız
Koşe Yazıları RSS hizmeti
. . .