ANKARA'DA FARKLI BİR RESİM SERGİSİ...

İnsanlar sevgilerini önce sözlerle ifade ettiler, Sonra bunları kalıcı olması için resimlere, resimleri şiirlere çevirdiler. Bunlardan da Evrensel bir değer yarattılar : “Sanat”.

Milli Kütüphane Salonlarında açılan “Bir Şiirdir Resim Gözlerle Okunan '' sergisini gezenler Karakalem, Suluboya, Yağlıboya, Akrilik ve çeşitli tekniklerle yapılmış tabloların arasına yerleştirilmiş, Oya Şahin’in bestelenmiş mısralarıyla şiir dünyasına da daldılar.

Sanatın yıl boyunca tüm zenginliği ile yaşandığı Ankara da Tatil döneminin yaklaştığı Mayıs ayı çoğunlukla, sanatın her dalında kamu ve özel kuruluşlar bünyesinde düzenlen kurslarda yıl boyunca üretilen eserlerin yer aldığı sergilerin yoğunlaştığı ve sanatseverlerin salonlar arasında koşuşturduğu, tatile gitmeye başladığı, sanatsal etkinliklerin tatil yörelerine taşındığı bir dönem olarak kabul edilir.

Ankara’da Milli Kütüphane Salonlarında 12-16 Mayıs 2017 tarihleri arasında BELMEK Resim Kursu Akide Yaman Atölyesi’nin 19 Öğrencisinin 155 tablosunun yer aldığı Sergi tuallere yansıtılan sevgilerin yanında, söz yazarı ve şair Oya Şahin in şiir dinletisi ve Emre Berkan Özarslan, Ali karakoç ve Müjgan Taşkın ın verdiği Türk Sanat Müziği Konseriyle bir sanat şölenine dönüştü.

Kimisi hobi olarak, kimisi unuttukları resim yapma yeteneklerini yeniden canlandırmak için yıl boyunca Akide Yaman hocanın yönlendirmesiyle yarattıkları tablolarla kursiyerlerin profesyonelliğe doğru adım attıkları ve genç yeni nesil sanatçıların sanat dünyasına kazandırıldığı konusunda sergiyi gezenlerin hem fikir olduğu yaptıkları sohbetten anlaşılıyordu.
Adil ÇULHAOĞLU na teşekkürlerimle.

          |                              

Hüsnü GÜMÜŞ
FİJET-ATURJET ÜYESİ/ SİNOP ALAN YÖNETİMİ BAŞKANI
17 Mayıs 2017 Çarşamba
Mesaj Gönder 1809
 Yorumlar
DAVUT yorum yaptı... Yorum Ekleyin
Özel ve güzel bir sergi 17.05.2017

Değerli Akide hocamız ile birlikte 19 kursiyerin sergilenen fotoğraf sergisi muhteşemdi. Bu etkinliklerle bireyler, boş zamanlarını değerlendirebilir, bir vakfa katkı sağlayabilir veya kendi geçimini sağlamak üzere çalışma da yapabilirler. Etkinlikte emeği geçenleri kutluyorum. Bu haberin yayınlanmasında emeği geçenleri de kutluyorum. Sergi sahiplerini başarılarından kutlar devamını dilerim. Güzel etkinliklerde bulunmak dileğiyle...

Asil S. TUNÇER
Yazara Mesaj gönderin
ÇANAKKALE GEÇİLMEZ IV

Kemal ŞENDİKİCİ
Yazara Mesaj gönderin
ÇANAKKALE KAÇAK ACENTACILIKTAN GEÇİLMİYOR!

Uzm.Dr. Sinan İbiş
Yazara Mesaj gönderin
SAĞLIK SEKTÖRÜNDE GELECEK PERSPEKTİFİ

Yusuf YAVUZ
Yazara Mesaj gönderin
ALPU OVASI'NI KARARTACAK TERMİK SANTRALE İPTAL KARARI

Serdar Taştanoğlu
Yazara Mesaj gönderin
İSTANBUL ANILARIM III Yorum VAR !

Nihan Atasayar EŞLİSOY
Yazara Mesaj gönderin
EXPAT OLMANIN AVANTAJLARI VE DEZAVANTAJLARI

Olay SALCAN
Yazara Mesaj gönderin
BANDUNG, YOGYAKARTA, ENDONEZYA

Nilgün ATAR
Yazara Mesaj gönderin
TÜRSAB'A DEĞİŞİM DAYAKLA MI GELECEK...

Tüm Yazarlarımız
Koşe Yazıları RSS hizmeti


İslami Oteller
Otel Fiyatları


. . .