ANKARA'DA FARKLI BİR RESİM SERGİSİ...

İnsanlar sevgilerini önce sözlerle ifade ettiler, Sonra bunları kalıcı olması için resimlere, resimleri şiirlere çevirdiler. Bunlardan da Evrensel bir değer yarattılar : “Sanat”.

Milli Kütüphane Salonlarında açılan “Bir Şiirdir Resim Gözlerle Okunan '' sergisini gezenler Karakalem, Suluboya, Yağlıboya, Akrilik ve çeşitli tekniklerle yapılmış tabloların arasına yerleştirilmiş, Oya Şahin’in bestelenmiş mısralarıyla şiir dünyasına da daldılar.

Sanatın yıl boyunca tüm zenginliği ile yaşandığı Ankara da Tatil döneminin yaklaştığı Mayıs ayı çoğunlukla, sanatın her dalında kamu ve özel kuruluşlar bünyesinde düzenlen kurslarda yıl boyunca üretilen eserlerin yer aldığı sergilerin yoğunlaştığı ve sanatseverlerin salonlar arasında koşuşturduğu, tatile gitmeye başladığı, sanatsal etkinliklerin tatil yörelerine taşındığı bir dönem olarak kabul edilir.

Ankara’da Milli Kütüphane Salonlarında 12-16 Mayıs 2017 tarihleri arasında BELMEK Resim Kursu Akide Yaman Atölyesi’nin 19 Öğrencisinin 155 tablosunun yer aldığı Sergi tuallere yansıtılan sevgilerin yanında, söz yazarı ve şair Oya Şahin in şiir dinletisi ve Emre Berkan Özarslan, Ali karakoç ve Müjgan Taşkın ın verdiği Türk Sanat Müziği Konseriyle bir sanat şölenine dönüştü.

Kimisi hobi olarak, kimisi unuttukları resim yapma yeteneklerini yeniden canlandırmak için yıl boyunca Akide Yaman hocanın yönlendirmesiyle yarattıkları tablolarla kursiyerlerin profesyonelliğe doğru adım attıkları ve genç yeni nesil sanatçıların sanat dünyasına kazandırıldığı konusunda sergiyi gezenlerin hem fikir olduğu yaptıkları sohbetten anlaşılıyordu.
Adil ÇULHAOĞLU na teşekkürlerimle.

          |                              

Hüsnü GÜMÜŞ
FİJET-ATURJET ÜYESİ
17 Mayıs 2017 Çarşamba
Mesaj Gönder 1874
 Yorumlar
DAVUT yorum yaptı... Yorum Ekleyin
Özel ve güzel bir sergi 17.05.2017

Değerli Akide hocamız ile birlikte 19 kursiyerin sergilenen fotoğraf sergisi muhteşemdi. Bu etkinliklerle bireyler, boş zamanlarını değerlendirebilir, bir vakfa katkı sağlayabilir veya kendi geçimini sağlamak üzere çalışma da yapabilirler. Etkinlikte emeği geçenleri kutluyorum. Bu haberin yayınlanmasında emeği geçenleri de kutluyorum. Sergi sahiplerini başarılarından kutlar devamını dilerim. Güzel etkinliklerde bulunmak dileğiyle...

Yusuf YAVUZ
Yazara Mesaj gönderin
ABDÜLHAMİT'İN MİRASINI DA SATIŞA ÇIKARDILAR!

Nilgün ATAR
Yazara Mesaj gönderin
TURİZM EĞİTİMİ DİYARBAKIR'DA HALKA İNİYOR…

Kemal ŞENDİKİCİ
Yazara Mesaj gönderin
TURLARLA GEZME KÜLTÜRÜ ÜZERİNE

Uzm.Dr. Sinan İbiş
Yazara Mesaj gönderin
BÜYÜK BİR GÖBEK İNME VE KALP KRİZİ RİSKİNİZİ ARTIRABİLİR Mİ?

Asil S. TUNÇER
Yazara Mesaj gönderin
KUŞADASI'NDA BAŞKAN ZULMÜ

Aydın YAYLACIKLILAR
Yazara Mesaj gönderin
OY HAKKINIZI TURİZMCİ KİMLİĞİNİZİ UNUTMADAN KULLANIN Yorum VAR !

Merve Baş BULUT
Yazara Mesaj gönderin
NEDİR ERİŞİLEBİLİRLİK.?

A.Nejat Şardağı
Yazara Mesaj gönderin
KÜRESEL ISINMA VE KARBON SALINIMINA TURİZM ENDÜSTRİSİNİN OLUMSUZ ETKİSİ.

Tüm Yazarlarımız
Koşe Yazıları RSS hizmeti


İslami Oteller
Otel Fiyatları


. . .