İZMİR ADNAN MENDERES HAVALİMANINDA TRAFİK SORUNU

Haksız Yere Yazılan Trafik Cezaları

23 Nisan 2018 gece yarısı, İstanbul turundan dönüyorum. Saat 00.30 civarı ve Karşıyaka ya ne İzban ne de Belediye Otobüsü var. Kayınbirader beni alabileceğini söylüyor. İç Hatlar Gelen Yolcu Terminali nde dışarda bekliyorum. Polisin elinde fotoğraf makinesiyle önüne gelen aracın plakasını çektiğini görüyorum.

Beni almaya gelen kayınbiradere durmamasını bilakis devam etmesini telefonda söylüyorum. Nitekim durmadan devam ediyor ama trafik polisinin kamerasından kurtulamıyor. Yani terminalden düz devam ederek geçtiği ve durmadığı halde plakanın fotoğrafı çekildiği için 108,00 TL para cezası kesiliyor.

Şimdi mesele 108 TL değil. Mesele bu memur arkadaşın havalimanında gördüğü her plakanın fotoğrafını çekerek millete para cezası yağdırmasının hangi görev ahlakı ve hangi meslek ilkesiyle uyuştuğu meselesidir… Bu cezayı paşa paşa ödedim çünkü mahkemeye verip haksız cezanın arkasından koşacak zamanım yok da ondan, gidip cezayı bir de faiziyle ödememek için yatırdım.

Yalnız mağdur ben değilim, bunu kendi gözlerimle gördüm zira o saatlerde hemen tüm araçların rastgele plakalarının fotoğrafları çekildi… Havalimanına adım atan herkesi suçlu ve yasak çiğneyen zanlı, ceza ödetilecek kurban mantığıyla havalimanı işleten devlet ve o memuru oraya sözde görevini icra etsin diye atayan emniyet bu yaptıkları hatalı uygulamanın izahatını vatandaşa yapmak zorundalar. O memur arkadaş da ya işten alınmalı ya da yerine adam gibi görevini yapacak biri atanmalı.

Vatandaşa eziyet ve zulmederek ne idarecilik ne de turizm yapılır. Yapılsa yapılsa ancak işkence yapılır. O da yapılıyor zaten…
          |                              

Asil S. TUNÇER
Profesyonel Turist Rehberi
26 Mayıs 2018 Cumartesi
Mesaj Gönder 1836 Yorumlar

Yusuf YAVUZ
Yazara Mesaj gönderin
BAZEN TEK BİR YAPRAK YETER…

Hüsnü GÜMÜŞ
Yazara Mesaj gönderin
YETİŞKİNLER VE YETİŞENLER

Serdar Taştanoğlu
Yazara Mesaj gönderin
HOŞGELDİN BABACIĞIM II Yorum VAR !

Şebnem Başdere ORMAN
Yazara Mesaj gönderin
ALMAN TURİZMİNDE DİJİTALLEŞME

Olay SALCAN
Yazara Mesaj gönderin
YOZGAT'TA BİR HAFTA SONU Yorum VAR !

Cem POLATOĞLU
Yazara Mesaj gönderin
SOSYAL MEDYADA TURK TURİZMİ

Nilgün ATAR
Yazara Mesaj gönderin
GAP YTK BAŞKANLIĞINA KADIN ADAY OLURSA...

Hikmet TOSUN
Yazara Mesaj gönderin
İNANÇ TURİZMİNDE SEYİT BİLAL İBRAHİM HAZİRESİ Yorum VAR !

Tüm Yazarlarımız
Koşe Yazıları RSS hizmeti


İslami Oteller
Otel Fiyatları


. . .