İSTİKLAL, DOĞA VE KÜLTÜR YOLUNDA BİR MOLA NOKTASI

FERKO Ilgaz Dağı Tesisleri


Bayram günlerini yoğunluğun az olduğu bir ortamda geçirmek için, Dağ Tesislerinin tüm yıl hizmet verebilecek özellikleri olduğu görüşümüzü de kendimize tekrar kanıtlamak amacıyla, Ankara’ya en yakın işletmeyi seçtik. www.turizmhaberleri.com/KoseYazisi.asp?ID=3884

İnebolu’dan aldıkları cephaneyi Anadolu’ya taşıyanların ongunlarını ve onurluklarının izlerini taşıyan İstiklal Yolu üzerinde Derbent Anıt Park’a gelmeden uğranılması ve mutlaka kalınması gereken işletme özverili çalışanları ile gelenleri karşılamaya hazır.

İşgücünü yöreden ve bölgedeki turizm okullarından sağlayan işletmede çalışanlar geleneksel konukseverliği, yöresel doğallığı ve içtenliği sizlere aktarıyorlar. İşletmelerimizde müşteri memnuniyetini ön plana alan yöneticilerden başlayan, tüm işletmeye yansıtan bir çalışma anlayışı ile tüm zorlukların aşılabileceğine bir kez daha tanık olduk. (1)
daha fazla bilgi için: www.ferkoilgaz.com

Yayla Konaklarında UFO’larla Tatil
Geleneksel Kastamonu mimarisinin izlerini taşıyan konaklar ve otel bölümünden oluşan bu ortamda geceleri ısının 10 dereceye kadar düştüğü, yayla ortamında UFO’larla ısındık, mutlu bir bayram tatili geçirdik.

Kültür Kenti Kastamonu, UNESCO Kültür Kenti Safranbolu, Doğal Kanyonların Beldesi Küre ve İstiklal Yolunun başlangıcı İnebolu, Karadeniz’i tanımak isteyenler için Abana buradan günübirlik ziyaret edilebilecek yerler.

Tesiste toplantı ve benzeri etkinlikler ve doğal hava ortamında tatil geçirmek isteyenler için 4 mevsim yararlanabilecek pek çok imkân bulunmaktadır.

Turistik Olmadan
Halk arasında Çok pahalı anlayışı oluşturan, özel kişilere hitap eden ürünleri çağrıştıran anlamı nedeniyle uzun süredir kullanılmayan, yeniden kullanılmaya başlayan “Turistik” sözcüğünün kullanılmasının tekrar gözden geçirmesi de yararlı olacaktır.

Turistik olmadan herkesin mutlu olacağı Kastamonu geleneği olan bir kent; 2018 Türk Dünyası Kültür Başkent’inin bu kentin taşıdığı izlerin geleceğe taşınması için bıraktığı izlenimlerin sürdürülmesini, geçmiş örneklerde olduğu gibi unutulmamasını önermek istiyorum. www.kastamonu.travel

Günümüzde Türk dünyası kültür Başkenti etkinliklerine de katkı sağlayan Kastamonu Üniversitesi tarafından devam ettirilen eğitim geleneği 1935 yılında Teyzem İlhan Barbaros’un da okuduğu Kastamonu Lisesi eğitim tarihimizdeki yeri ve yetişenlerin katkıları ile önemli bir geçmişi barındırıyor.
Yazı ailemizden Olay SALCAN’la karşılaşmanın mutluluğunu da burada paylaşmak istiyorum.

(1) Turizm Yatırım/İşletmesi Belgesi’nin ana fikrini oluşturan kavramlar arasında yer alan “yıldızları yatırımcı/işletmeci alır, yöneticiler yüceltir, çalışanlar parlatır” ilkesini gelecek yazılarımda ele alacağım.


          |                              

Hüsnü GÜMÜŞ
FİJET-ATURJET ÜYESİ
13 Haziran 2019 Perşembe
Mesaj Gönder 531
 Yorumlar
HÜSNÜ yorum yaptı... Yorum Ekleyin
2018 den KALANLAR 13.06.2019

Önceki Tanıtma Genel Müdürü İrfan ÖNAL’dan aldığı bir katkıyı burada, teşekkürlerimle paylaşmak istiyorum. Kastamonu yazınızı okudum, ben de bu vesileyle Kastamonu'da ağırladığımız bir gazetecinin izlenimlerini Türkçe ‘ye çevirip küçük el broşürü yapmıştık, ilginizi çekeceğini bildiğimden yazının web uzantısını gönderiyorum. https://www.kulturportali.gov.tr/portal/kastamonununkokusunedir

Cem POLATOĞLU
Yazara Mesaj gönderin
GALATAPORT OUT, YENİKAPI IN ...

Nilgün ATAR
Yazara Mesaj gönderin
HÜSNÜ GÜMÜŞ ADINI ULUSAL BİR YARIŞMA İLE YAŞATACAĞIZ

Prof. Dr. Tuncay NEYİŞÇİ
Yazara Mesaj gönderin
GÖRDÜK; GEZDİK; İNCELEDİK; YAZDIK

Yusuf YAVUZ
Yazara Mesaj gönderin
TÜRKLERİN ANADOLU'DA KURDUĞU İLK PAZARLARDAN BİRİ HALA YAŞIYOR!

Olay SALCAN
Yazara Mesaj gönderin
CHAMBORD VE CHEVERNY ŞATOLARI, FRANSA

Fatih KUTLU
Yazara Mesaj gönderin
FLORANSA

Kemal ŞENDİKİCİ
Yazara Mesaj gönderin
AGRESİF TURİZMCİLER...!

A.Nejat Şardağı
Yazara Mesaj gönderin
TURİZMİN GELECEĞİ... GELECEĞİN TURİZMİ

Merve Baş BULUT
Yazara Mesaj gönderin
ENGELSİZ ÇOCUKLUK…

Tüm Yazarlarımız
Koşe Yazıları RSS hizmeti
. . .