Güncel

Belçikalı Turist Hayvan Barınağına tepkili

Belçikalı Turist Hayvan Barınağına tepkili

Mersin&#39e tatil için gelen Belçikalı Berry Stolk, hayvan sahibi olmak ve katkıda bulunmak için gittiği Büyükşehir Belediyesi Barınağında &#39&#39üzüntü verici durum&#39&#39 ve &#39&#39hoş olmayan tutum&#39&#39 ile karşılaştığını iddia etti.

Mersin&#39e tatil için gelen Belçikalı Berry Stolk, hayvan sahibi olmak ve katkıda bulunmak için gittiği Büyükşehir Belediyesi Barınağında &#39&#39üzüntü verici durum&#39&#39 ve &#39&#39hoş olmayan tutum&#39&#39 ile karşılaştığını iddia etti. Stolk, AA muhabirine, birkaç yıldır, tanıdıklarının da tavsiyesiyle arkadaşlarıyla birlikte Mersin&#39de tatil yaptığını ve çok memnun olduğunu ifade ederek, kaldıkları sitede dost oldukları Türk komşularının köpeklerini görüp çok beğendiğini ve kendisi de Hayvan Barınağına giderek, hayvan sahibi olmak istediğini söyledi. Hem köpek alabilmek hem de maddi destek yapabilmek için barınağa gittiğini anlatan Stolk, ancak buradaki bazı hayvanların yaralı ve hastalıklı olduğunu gözlemlediğini, bu duruma canının sıkıldığını ifade etti. Barınağa Belçika&#39daki çeşitli dernek ve kurumlardan destek sağlayabilmek için yaralı ve hastalıklı hayvanların fotoğrafını çekmek istediğini ifade eden Stolk, şöyle konuştu:

&#39&#39Ancak, buradaki görevliler fotoğraf çekemeyeceğimi söylediler. Hoş olmayan bir tutum sergilediler. Yardım yapabilme umuduyla gittim, tehdit edilerek uzaklaştırıldım. Barınaktaki manzara üzüntü vericiydi. Bu durum bir hayvansever olarak beni çok üzdü. Buradaki duruma mutlaka el atılmalı. Aksi takdirde çok sayıda hayvan daha fazla yaşayamayacaktır.&#39&#39 Barınak yetkilileri ise Stolk&#39un bir süre barınağı gezdikten sonra fotoğraf çekmek istediğini, ancak buna izin verilmediğini belirttiler. Yetkililer, hayvanlara olanaklar ölçüsünde ve en iyi şekilde bakıldığını ifade ederek, tehdit iddialarının ise asılsız olduğunu kaydettiler.

2006-07-28
Haber Arşivi
Turizm Haberleri

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL