Güncel

Uçak Pilotu Tuvalette kilitli kaldı

Uçak Pilotu Tuvalette kilitli kaldı

Seyir halindeki uçağı otomatik pilota bağlayıp tuvalete giren kaptan pilot, kapı açılmadığı için bir türlü içeriden çıkamadı.

Tuvalette 10 dakika mahsur kaldıktan sonra imdat düğmesine basarak ?Kurtarın beni? diye bağıran pilot, kabin görevlileri tarafından kapının civataları sökülerek içeriden çıkarılabildi. Bu sırada uçakta bulunan yolcular kısa süreli panik yaşadı.

Geçen hafta meydana gelen bu olay geçen hafta Perşembe günü Kanada bayraklı Jazz Air?de yaşandı. Yaklaşık bir hafta gizlenen bu olay Jazz Air tarafından basın bülteni ile duyuruldu.

Açıklamada uçağın kaptan pilotunun 10 dakika süreyle tuvalete kilitli kaldığı belirtildi. Kapının açılmaması üzerine çığlıklar atmaya başlayan pilot uçakta bulunanların panik yaşamasına neden oldu. Kaptan pilotun İntercom ve imdat düğmesinden yaptığı ?kurtarın beni çağrısı&#39&#39 üzerine uçakta bulunan diğer kabin personeli kapının civatalarını sökerek kaptan pilotun kurtulmasını sağladılar.

Jazz Havayolları sözcüsünün verdiği bilgiye göre, uçak içerisinde yaşanan paniğin kısa sürede atlatılmış. Uçağın Winnipeg şehrinden Ottowa?ya sefer yaptığı açıklandı.

2006-09-01
Haber Arşivi
Turizm Haberleri

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL