Güncel

Ölüdeniz&#39de festival hazırlıkları sürüyor

Ölüdeniz&#39de festival hazırlıkları sürüyor

Muğla&#39nın Fethiye İlçesi Ölüdeniz Beldesi&#39nde Ekim ayı sonunda düzenlenecek olan “7. Uluslararası Hava Oyunları Festivali“ öncesi Fransa&#39ya giden yetkililer, bu ülkede düzenlenen benzer festivalleri inceleyecek.

Fethiye Kaymakamı Hasan Karakaş, Ölüdeniz Belediye Başkanı Keramettin Yılmaz, Ölüdeniz Belediye Başkan Yardımcısı İsmet Cadırcı, Belediye Meclis Üyesi Ünsal Erişgen, Ölüdeniz Hava Oyunlarının Organizatörü Kadri Tuğlu ve 3 paraşütçü, Fransa&#39nın Saint Hillaire Bölgesi&#39nde düzenlenen hava oyunları ve havacılık fuarını incelemek ve tanıtım faaliyetlerinde bulunmak üzere bu ülkeye gitti. Yolculuk öncesi Fethiye Kaymakamı Hasan Karakaş&#39ın makamında düzenlenen bilgilendirme toplantısında 7. Ölüdeniz Uluslararası Hava Oyunları Organizatörü Kadri Tuğlu, ziyaretin amacıyla ilgili olarak, “Yavaşlayan yamaç paraşütü hareketine bir ivme kazandırmak, organizasyondan bize uygun örnekler toplayabilmek, orada bazı yüz yüze görüşmeler ve ziyaretler yapmak istiyoruz. Ölüdeniz&#39de sıfırlanmaya yüz tutan bu pazarı canlandırmayı planlıyoruz“ dedi.

Kaymakam Karakaş ise, “Yaklaşık 1 ay önce Ölüdeniz&#39de gerçekleştirmekte olduğumuz hava oyunlarının fuara dönüştürülmesi gerektiği inancından hareketle Fransa&#39da Saint Hillaire denilen merkezde yapılan hava oyunları ve havacılık fuarını görüp, orada yapacağımız incelemelerden sonra Ölüdeniz&#39de yaptığımız 25-29 Ekim 2006 tarihleri arasındaki bu oyunların yanında bir fuar katabilir miyiz arayışı içerisindeyiz. Hava oyunlarının burada daha çeşitlendirilmesi gerekse fuar hususunda incelemelerde bulunacağız. Bu incelemelerde bulunurken, arkadaşlarımızın yanında götürdüğü tanıtım broşürlerini, afişlerini de orada dağıtacağız. Yamaç paraşütü için gelen insanların sayısında düşme olduğu belirtiliyor. Bütün gayretimiz bunun tekrar eski zirvesine ulaşmasını sağlamaktır“ diye konuştu.

2006-09-22
Haber Arşivi
Turizm Haberleri

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL