Güncel

Atilla Koç“tan müze müdürüne fırça!

Atilla Koç“tan müze müdürüne fırça!

Turizm Bakanı Atilla Koç, antik kenti gezdiği sırada da “Girilmez“ tabelası nedeniyle Müze Müdürü Cevdet Üstündağ&#39a kızdı.

Aydın&#39daki Aphrodisias antik kentinden 1989&#39da çalınan, ancak daha sonra yoğun çabalar sonucu Türkiye&#39ye getirilen 3 friz blok, Turizm Bakanı Atilla Koç&#39un katıldığı törenle müzedeki yerlerine konularak sergilenmeye başlandı. Koç, antik kenti gezdiği sırada da “Girilmez“ tabelası nedeniyle Müze Müdürü Cevdet Üstündağ&#39a kızdı.

Milliyet gazetesi&#39nde yer alan hbere göre, Bakan Koç, törenin ardından Aphrodisias Müzesi&#39ni ve kazılarda bulunan frizlerin onarıldığı atölyeyi gezerek Kazı Heyeti Sorumlusu Arkeolog Orhan Akfur&#39dan bilgi aldı.

Müze müdürüne kızdı

Koç, antik kenti gezdiği sırada da “Girilmez“ tabelası nedeniyle Müze Müdürü Cevdet Üstündağ&#39a kızdı. Tabeladaki İngilizce yazının “N“ harfinin düştüğünü söyleyen Koç, “N harfi düşmüş, Türkçesi de &#39gırılmez&#39 olmuş, Türkçe&#39de &#39i&#39 harfi var. Bu kelime şimdi &#39girilmez&#39 anlamını taşımadığı için bu yasağa uyulmaz“ dedi. Koç, kendisini izleyen gazetecilerin fotoğraf çekmeye başlaması üzerine, “Tabelaya yaslanıp kapatayım da gazeteciler fotoğraf çekmesin“ diyerek çevresindekilere takıldı.
Koç, İzmir Crowne Plaza&#39da düzenlenen toplantıda da Türkiye&#39deki girişimcilerin köpek psikolojisiyle haraket ettikleri öne sürerek gaf yaptı.

2006-09-28
Haber Arşivi
Turizm Haberleri

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL