Güncel

İZair de büyüklerle rekabete soyundu

İZair de büyüklerle rekabete soyundu

İZair Başkanı Ekrem Demirtaş, ?Biz bir uçakta sadece 1-2 koltuğu değil, 15 koltuğu 35 YTL’den sunuyoruz. Ramazan boyunca 8 bin 10 bileti, vergi ve harçlar da dahil olmak üzere 35 YTL’den satacağız’’ dedi.

Türkiye’nin en genç havayolu olarak, İzmir’i Anadolu ve Avrupa’ya en güzel hizmetle bağlamak için yola çıktıklarını belirten İZair Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş, ?En genç şirket olmamıza karşın, büyük ilgi gördük. Türkiye’nin ilk bölgesel havayolu şirketi olarak İzmir merkezli seferleri başlattık. Gördüğümüz büyük ilgi ve yolcularımızın talebi üzerine Ramazan boyunca sürecek yeni bir kampanya başlatıyoruz. 22 Ekim’e kadar sürecek olan yeni kampanyamızla yolcularımızı 35 YTL’den başlayan fiyatlarla İzmir’den İstanbul, Ankara ve Anadolu’ya uçuracağız’’ dedi. Demirtaş, Ramazan süresinde bütün havayolu şirketlerinin çeşitli indirimler yaptığına değinerek, ?Ama görülüyor ki her indirimde ya kısıtlı koltuk var, ya da çeşitli sınırlamalar var, ya da açıklanan fiyatlara vergi ve harçlar dahil değil. İZair uçuşlarında ise asla böyle bir kısıtlama yok’’ diye konuştu.

TEK KOLTUK DEĞİL, 15 KOLTUK

İZair’in bütün seferlerinin, Ramazan boyunca, vergi ve harçlar, her şey dahil 35 YTL’den başlayacağını belirten Demirtaş, fiyat kademelendirmesinin de yine en uygun olacak şekilde yeniden düzenlendiğini söyledi. Demirtaş, ?Bizim farkımız öyle her uçakta 1- 2 koltuğu değil her seferde, 15 koltuğu 35 YTL’den satmamızdır. Haftada 178 seferde, 2 bin 670 bileti 35 YTL’den yolcularımıza sunarken, bütün ramazan boyunca 8 bin 10 bileti, yani toplam kapasitemizin yüzde 12 gibi yüksek bir oranını bu fiyattan satışa sunmuş olacağız. Çok geniş bir kitleye, çok uygun fiyatlarla uçma imkanı sunuyoruz’’ diye konuştu. Demirtaş, her seferde satışa çıkartılan ilk 15 koltuğun 35 YTL’den satışa sunulduğunu belirterek, ?Öyle bir hafta önceden, bir ay önceden alma şartımız da yok. Eğer yolcu seferden iki üç gün önce başvurduğunda bile indirimle bilet varsa o bilet satılacak, fiyatlandırma kademeli olarak yapılacak’’ diye konuştu.

İKRAMDA SINIR YOK

İZair olarak, yolcu güvenliği ve konforun, güzel hizmetin her şeyden önce geldiğini söyleyen Demirtaş, ?Bu nedenle yeni fiyat politikamız nedeniyle ikramlarımızda, hizmet kalitemizde en ufak bir kısıtlama, değişiklik olmayacak, yolcularımızdan ekstra bir ücret talep edilmeyecek. İzmir özgün lezzetlerini içeren mönümüzü, kumrumuzu, ikramlarımızı yine aynı şekilde sunmaya devam edeceğiz. Zaten yolcularımız da Ramazan boyunca ikramlarımıza büyük ilgi gösterirken, oruçlarını ya uçakta ikram ettiğimiz İzmir kumrusuyla (sandviç türü) açıyorlar, ya da oruç açmak için ikram paketlerine yanlarına alıyorlar’’ dedi.

2006-10-03
Haber Arşivi
Turizm Haberleri

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL