Güncel

Umut Otel, sağlık turizmine 12 milyon YTL yatıracak

Umut Otel, sağlık turizmine 12 milyon YTL yatıracak

Denizlide Tirkaz köyünde 5 yıldızlı otel olarak kurulan Umut Thermal Resort Spa 12 milyon YTLlik yatırım yapacak. Yatırımla rehabilitasyon merkezi, hobi bahçesi, spor kompleksi ve konaklama merkezi oluşturulacak.

Yatırımları rehabilitasyon merkezi, hobi bahçesi, spor kompleksi ve konaklama merkezi üzerine yapacaklarını açıklayan Umut Thermal Otel Genel Müdürü Ahmet Babuz, yıllık 2.5 milyon YTL olan ciroyu yüzde 50 artıracaklarını söyledi.

Otelin Sağlık Bakanlığı Tıbbi Değerlendirme Kurulu&#39nun önerisi ile Gata ile yapılan 3 yıllık bilimsel çalışmalar sonucunda 140 dönüm arsa üzerinde kurulduğunu belirten Babuz, tesisin 300 yatak kapasitesine sahip olduğunu ve yüzde 70 doluluk oranıyla 50 kişilik ekiple hizmet verdiklerini ifade etti. Babuz “45 adet göl manzaralı termal villalar, doğal çamur havuzları, 4 termal havuz, 2 yüzme havuzu, 3 sauna, 3 buhar saunası, 3 Türk hamamı ve uzman hekim ve estetisyenler gözetiminde sağlık ve güzellik merkezi, fizyoterapi merkezi ve jimnastik salonu ile sağlık turizmine hizmetimizi sürdürüyoruz“ dedi.

Bölgedeki jeotermal su ve termal turba çamurun dünyada ender bulunan doğal zenginlikler arasında bulunduğunu ve yedi farklı nitelikte, birbirine karışmayarak yan yana çıkan çamur kaynakları, bataklık görünümünden termal bir müzeye dönüştürüldüğünü kaydeden Babuz, “Türkiye&#39de bir ilk olan peloid üretim ve paketleme izin belgesini alarak yurtiçi ve yurtdışında Spa Care markalı doğal sağlık terapi ürünlerini satışını yapıyoruz. Ürünlerimiz birçok kuruluşta tedavi ve cilt bakımında kullanılıyor. Termal su, termal su yosunu ve turba çamuru kişisel kullanım ve rehabilitasyon merkezilerinde kullanıma uyumlu hale getirdik. Amacımız ülkenin çeşitli yerlerinde bulunan rehabilitasyon merkezlerine ulaştırarak, insanların faydalanmasını sağlamak“ diye konuştu. Babuz, Spa care markalı ürünlerden aylık 80 bin avro gelir elde ettiklerini dile getirdi.(aa)

2006-10-10
Haber Arşivi
Turizm Haberleri

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL