Güncel

TÜRSAB“tan sağlık turizmi atağı

TÜRSAB“tan sağlık turizmi atağı

Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği, sağlık turizmini geliştirmek ve sağlık kurumları ile seyahat acentelerini buluşturmak için bir dizi çalışma başlattı.

TÜRSAB bünyesinde kurulan Sağlık Komitesi, sağlık kurumlarının yöneticileriyle ilk toplantısını geçtiğimiz Salı günü gerçekleştirdi.

TÜRSAB&#39ın İstanbul&#39daki merkezinde düzenlenen ilk toplantıya; Amerikan Hastanesi Uluslararası Hasta Program Sorumlusu Banu Başaran, İstanbul Hizmet Hastanesi Pazarlama ve Tanıtım Uzmanı Sevilay Aydın, International Hospital Kurumsal İletişim Müdürü Şeyda Narin, Hattat Hastanesi Genel Koordinatörü İrem Hattat, Özel Göztepe Hastanesi Genel Müdür Yardımcısı Sırma Özkan, Acıbadem Hastaneler Grubu Uluslararası Hasta İlişkileri Departman Sorumlusu İlyas Benveniste katıldı.

Toplantıda TÜRSAB Yönetim Kurulu ve Sağlık Komitesi üyeleri Serhat Uslan ile Günnur Özalp, sağlık kuruluşu temsilcilerine işbirliği hedeflerini aktardılar ve dünyadan sağlık turizmi örnekleri verdiler. Sağlık kuruluşları temsilcileri de, hastanelerin sorumluluğunun tedavi ile sınırlı olması gerektiğini, karşılama, konaklama ve benzer hizmetleri güvenilir acenteler aracılığıyla yapmak istediklerini belirttiler. Her iki taraf da, yurt dışında yapılması gereken tanıtım çalışmaları konusunda görüşlerini aktardılar.

2006-10-13
Haber Arşivi
Turizm Haberleri

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL