Güncel

Avrupa’da turizmde pazarlama yarışı var

Avrupa’da turizmde pazarlama yarışı var

100 seyahat acentesinin www.tourexpi.com ve Gloria Golf Resort Otelin davetlisi olarak Belek’e gelmeleri nedeniyle açıklama yapan Baraner, ”Türk turizminin akıllı pazarlama ile büyütülebileceğini” söyledi

Avrupa Türkiye Turizm İş Konseyi Başkanı Hüseyin Baraner, turist kabul eden ülkelerin Avrupa’da adeta pazarlama savaşı yaptıklarını söyledi. Almanya’da Türk turizm ürünlerini en çok satan 100 seyahat acentesinin temsilcileri, Hüseyin Baraner tarafından kurulan ve Avrupa’nın en büyük turizm medya grubu FVW tarafında işletilen www.tourexpi.com ve Gloria Golf Resort Otelin davetlisi olarak Belek’e gelmeleri nedeniyle açıklama yapan Baraner, son dönemde bazı sıkıntılar yaşayan Türk turizminin akıllı pazarlama ile büyütülebileceğini söyledi.

Daha çok pazarlama

Gelecek yıllarda Türk turizminde yatırımdan çok pazarlama ve tanıtım faaliyetlerine ağırlık vermek gerektiğine işaret eden Baraner, şunları söyledi: ?Aptalca yatırım değil, akıllı pazarlama lazım. Artık pazarlamada o kadar büyük rekabet içine girildi ki (marketing) sözcüğü (war-keting) olarak telaffuz edilmeye başlandı. Turizmde kıyasıya rekabet var. Turist kabul eden ülkeler Avrupa’da adeta pazarlama savaşı yapıyorlar.?

TUI Türkiye’ye güveniyor

Dünyanın en büyük tur operatörlerinden TUI Türkiye Yönetim Sözcüsü Michael Kimmer de TUI’nin, Türk turizmini desteklemeye devam edeceğini vurguladı. Kimmer, ?TUI, Türk turizmine inanıyor ve her zaman Türk turizmini destekleyecek. Türkiye’ye her yıl 1 milyon 300 bin ile 1 milyon 400 bin arasında turist getiriyoruz. Türkiye, TUI’nin en önemli ilk üç destinasyonundan biridir? dedi. www.tourexpi.com’un Genel Yayın Yönetmeni Christopher Kubaseck de Belek’e gelen seyahat acentesi yetkililerinin Türkiye’ye tam destek vereceklerini söylediklerini ifade etti.

Alman profesörden övgü

Acente temsilcileriyle birlikte Belek’e gelen Almanya Worms Ünversitesinin Rektör Prof. Dr. Roland Conrady, Türkiye’nin turizm sektöründe büyük başarılar elde ettikten sonra detaylara da inerek ilerleme kaydettiğini belirtti. Antalya’da üç gün kalan Alman seyahat acentesi temsilcileri, kentin tarihi ve turistik yerlerinin yanı sıra, otelleri de gezdiler.

?Almanlar Türkiye’den vazgeçmez?

Hüseyin Baraner, Avrupa pazarında Türkiye ile ilgili bazı haberlerin tedirginliğe neden olduğunu, ancak Almanların Türk otellerinden vazgeçemeyeceğini kaydetti. Sayıları bir miktar azalsa da Almanların bu yıl yine Türkiye’ye geldiklerine işaret eden Baraner, ?Akıllı bir turizm politikası uygulayıp, Almanya’yı arkamıza alarak, İspanya’dan sonra Avrupa’nın en büyük ikinci turizm pazarı olabiliriz? dedi. ?Almanya gelecekte Türk turizminin en büyük motoru olacaktır? diyen Baraner, Türkiye’yi en fazla satan 100 seyahat acentesinin temsilcilerinin 2007’de Türkiye’ye daha fazla turist gönderme sözü verdiklerini de dile getirdi.

Misafirlere ise raftingden garden partiye, golf dersinden define avına kadar dolu bir program sunuldu. Organizatörler, ?Bundan böyle de ayda bir özel konulu geziler düzenleyerek hem portalımızı hem de Türk turizmini sürekli gündemde tutacağız. Gezilerde wellness, talasso, golf, eko turizmi, termal turizm, sağlık turizmi, özel bölge tanıtımı gibi konuları ele alacak? diyorlar. Geziyi değerlendiren Avrupa-Türkiye Turizm İş Konseyi Başkanı Hüseyin Baraner de, ?Almanlar Türkiye’den vazgeçmez. Almanya ilerideki yıllarda Türkiye’nin turizmde en büyük büyüme ve güç motoru olacak? diye konuştu.

2006-10-25
Haber Arşivi
Turizm Haberleri

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL