Güncel

Kuşadası&#39nda turist bereketi

Kuşadası&#39nda turist bereketi

Aydın&#39ın Kuşadası ilçesini, Ramazan Bayramı&#39ndan bu yana 100 bin kadar turist ziyaret etti. Turist yoğunluğu Cumhuriyet Bayram&#39ında da devam etti.

Kuşadası&#39nda Ramazan Bayramı&#39yla birlikte başlayan yerli ve yabancı turist yoğunluğu, Türkiye Cumhuriyeti&#39nin kuruluşunun 83. yıl dönümünde de devam etti. Mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklıkları nedeniyle yerli ve yabancı turistler, ilçe merkezine akın etti. Turist yoğunluğu, esnafa çifte bayram yaşattı. İlçe Kültür ve Turizm Müdürlüğü yetkilileri, Ramazan Bayramı arefesinden bugüne kadar yaklaşık 100 bin turistin ilçe merkezine giriş yaptığını belirttiler.

Kuşadası Belediye Başkanı Fuat Akdoğan da yaptığı açıklamada, ekonomik ve sosyal yenilenme sürecindeki ilçenin birçok zorlukları geride bıraktığını, hedeflerinin &#39&#39çağdaş ülkeler topluluğunun bir üyesi olarak huzur ve güven içinde yarınları kucaklamak&#39&#39 olduğunu ifade etti. Kuşadası&#39nda turizm sezonunun devam ettiğini belirten Akdoğan, şunları kaydetti: &#39&#39Yeniden yapılanan limanı, şehrin üst ve alt yapısı, tesisleriyle Kuşadası 12 ay turizmin yaşadığı bir turizm kenti olacaktır. Bugünlerde bunun ilk sinyallerini alıyoruz. Bu sinyaller doğru işler yaptığımızın da göstergesidir. Bu başarım tüm Kuşadası halkının eseridir.&#39&#39

2006-10-30
Haber Arşivi
Turizm Haberleri

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL