Güncel

ALTSO, Meditour&#39dan yeni umutlarla döndü

ALTSO, Meditour&#39dan yeni umutlarla döndü

MEDITOUR 2006 Akdeniz Turizm Forumu ve İşbirliği Günleri&#39ne bir tanıtım standıyla katılan Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO), organizasyondan yeni umutlarla döndü.

Akdeniz Ticaret ve Sanayi Odalar Birliği&#39nin (ASCAME) organizasyonu ile Antalya Ticaret ve Sanayi Odası&#39nın (ATSO) ev sahipliğinde gerçekleştirilen MEDITOUR 2006 Akdeniz Turizm Forumu ve İşbirliği Günleri&#39ne bir tanıtım standıyla katılan Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO), organizasyondan yeni umutlarla döndü. ALTSO Başkanı Kerim Taç ve Başkan Yardımcısı Hasan Tahsin Sipahioğlu, standda birçok uluslararası firma ve ticaret odası temsilcisi ile temaslarda bulunurken, sorunların tartışıldığı toplantıda da yerlerini aldılar. Dünya Turizm Örgütü başta olmak üzere, uluslararası kuruluşlarının başkanlarının foruma katılmasını amaçlayan bu organizasyonun Türk turizminin tanıtımı için büyük önem taşıdığını belirten ALTSO Başkanı Kerim Taç, Dünya Turizm ve Seyahat Konseyi (WTTC) Başkanı Jean-Claude Baumgarten ve Başkan Yardımcısı Ufi İbrahim gibi önemli isimlerin Meditour 2006&#39ya iştirak ettiklerini ve sorunları en yetkili kişilerin değerlendirdiğine dikkat çekti.

YATIRIMLAR ARTIYOR

Taç, Avrupa ve Akdeniz çanağından turizmcileri bir araya getiren bu önemli organizasyonda farklı oturumlarda konuşan turizmcilerin, turizmin çeşitlendiğine vurgu yaparak, Akdeniz çanağındaki ülkelerin genelde bir markalaşma sorunu yaşadığının altını çizdiklerini söyledi. Taç, &#39İmaj her şeyden önemli. İmajı olumlu yönde geliştirmek gerekli. Sektördeki yeni ülkeler turizm pastasından pay almak istiyor. Bunun için çalışıyor ve imajlarını güçlendiriyorlar. Turizm de çeşitleniyor. Bu konuda da yatırımlar artıyor. Fırsatları çok iyi değerlendirmek gerekiyor&#39 dedi. Başkan Kerim Taç, oda olarak bu önemli organizasyonda yer alarak üzerlerine düşeni yapmaktan çok memnun olduklarını belirtirken toplantıdan çıkacak sonuçların şimdiden ülkemiz ve bölgemiz adına hayırlı olması temennisinde bulundu.

İLÇEYE HAYIRLI OLSUN

ALTSO Başkanı Taç, Alanya&#39nın geleceğine ışık tutması bakımından bu yayına çok büyük önem verdiklerini belirterek, &#391992 yılından bu yana hazırladığımız bu raporu ilçemizde yatırım yapmak isteyen firmalar için de önemli bir kaynak kitap olarak değerlendiriyoruz. Kitabımızda 2005 yılına ait ilçemizde yaşanan tüm gelişmelere yer verilmiştir. Emeği geçen başta Dr. Zafer Yaman olmak üzere tüm kurum, kuruluş ve oda personelimize teşekkür ediyorum. İlçemize hayırlı olsun&#39 diye konuştu.

ALANYA EKONOMİK RAPOR 2005 HAZIR

1992 yılından bu yana ALTSO tarafından her yıl düzenli olarak hazırlanan ve Alanya&#39nın, sosyo ekonomik, kültürel, ticari, turizm, yer altı zenginlikleri, tarım ve hayvancılığı, coğrafyası ve turistik tesis envanterine ait bilgilerin yer aldığı rapor yayınlandı. 2005 yılına ait verilerin derlendiği kitap uzun uğraşlar ve çeşitli kurum ve kuruluşlarından elde edilen bilgiler ışığında hazırlandı. Söz konusu kitabın dünyanın her yerinden ulaşılmasına olanak tanımak amacıyla ALTSO?nun web adresi olan ?www.altso.org.tr&#39 internet sitesinden de yayınlandığı açıklandı.

Adem TEKİN / ALANYA

2006-11-09
Haber Arşivi
Turizm Haberleri

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL