Güncel

Bakan Koç okulda bir sene “çakmış“

Bakan Koç okulda bir sene “çakmış“

İzmir Özel Türk Koleji&#39ni ziyaret eden Turizm Bakanı Atilla Koç, &#39Lisede bir sene çaktığını belirtirken en fazla hangi dersle arasının iyi olduğunu da söyledi.

Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç, lisede bir yıl sınıfta kaldığını, iyi bir talebe olmadığını söyledi. Özel bir televizyon kanalında yayınlanan eğitim programına katılmak üzere İzmir&#39e gelen Koç, ilkokul, ortaokul ve lisede eğitim gördüğü İzmir Özel Türk Koleji&#39ni (İTK) ziyaret etti.

Okulda, öğretmenleri ve beraber eğitim gördüğü arkadaşlarıyla sohbet eden Koç, eğitim görmek üzere Özel Türk Koleji&#39ne 1956 yılında Aydın&#39dan geldiğini, annesinin babasının vefatından sonra İzmir&#39e yerleştiğini anlattı.

Öğretmenlerinin hiç birini unutmadığını, öğrencilik yıllarında müzik dinlemeyi, resme bakmayı öğrendiğini ve ezbere dayalı olmayan bir eğitim aldığını dile getiren Koç, okul yıllarıyla ilgili şöyle konuştu: &#39&#39Her hafta bir kültür etkinliğimiz vardı. Ben de orada iyi oynuyordum. Okulun bir özelliği de bölgedeki azınlıkların rahat şekilde okuyabiliyor olmasıydı.

Okulda Ermeni Artın, David, Moris vardı. Josef, benim sıra arkadaşımdı. Şu anda ABD&#39de profesör olmuş. İzak vardı, İsrail&#39de diş hekimi oldu. Lisede, bir sene çaktım. Paran olmasına rağmen kolejde çakılırdı. Ben iyi bir talebe değildim. Edebiyatla, kompozisyonla aram iyiydi. Siyaseti seviyordum, İngilizce&#39de iyi değildim. Akıllı bir adamdım.&#39&#39

-&#39&#39GELECEĞİN AYDIN MİLLETVEKİLİ&#39&#39-
İlk ve ortaokulda 13, lise yıllarında ise 715 No&#39lu öğrenci olan Koç&#39a, okul yönetimi tarafından okul dönemine ait resimlerin, karnelerin ve disiplin cezalarının bulunduğu dosya hediye edildi. İTK Kurucusu Bahattin Tatış, Koç&#39a ayrıca ziyaretin anısına plaket takdim ederek okul rozeti taktı. Bakan Koç, bu sırada Tatış&#39a İTK&#39nın üniversite kurması temennisini iletti.

Tatış, bunun üzerine &#39&#39Bugün üniversite kurulumuyla ilgili işlemleri, müracaatımızı yaptık. Üniversitenin ismiyle ilgili YÖK&#39le görüşülecek&#39&#39 dedi. Karnelerde, Bakan Koç&#39un ilkokulda Tabiat Bilgisi ve İngilizce derslerinden, ortaokulda, Matematik&#39ten, lisede ise Tarih, Biyoloji ve Kimya derslerinden öğretmenler kurulu kararıyla geçtiği öğrenildi.

Okul andacında, Koç&#39un bir arkadaşının &#39&#39Sayın Aydın milletvekiline, konforlu makam arabaları temennisiyle&#39&#39 yazdığı görüldü. Koç, basın mensuplarının, okul yönetimi tarafından kendisi için hazırlanan dosyada &#39&#39dersin ahengini ihlal etmek, kitap ve deftersiz okula gelmekten dolayı hakkında disiplin suçu raporunun da bulunduğunu&#39&#39 hatırlatması üzerine, &#39&#39Ben onları hatırlamıyorum&#39&#39 dedi.

2006-11-09
Haber Arşivi
Turizm Haberleri

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL