Güncel

Uçak otomobilin üstüne düştü

Uçak otomobilin üstüne düştü

Almanya&#39nın Essen kentinde karayoluna düşen uçaktaki 3 kişi ile uçağın üzerine düştüğü araçta bulunan iki kişi yaralandı. Büyük bir faciayı bir tanker sürücüsü önledi.

Almanya&#39da bu akşam üstü yaşanan uçak kazasında 2&#39si ağır 5 kişi yaralandı. Karayoluna düşen uçağa çarpmamak için çaba harcayan bir tanker şoförünün, uçakta çıkan yangını aracındaki yangın söndürme cihazıyla söndürerek facianın büyümesine engel olduğu ifade edildi.

Alınan bilgiye göre, Berlin&#39den Mülheim&#39e gitmek üzere havalanan küçük Cesna tipi Kopela uçağı, alçaldığı zaman dengesini kaybederek trafik ışıklarına çarptıktan sonra A52 Otobanı&#39nda bir otomobilin üzerine düştü. Düsseldorf&#39tan Essen&#39e giden otobanının ters istikametine düşen uçakta 2&#39si bayan toplam 3 kişi vardı.

Kazada uçaktaki 3 kişi ile, uçağın üzerine düştüğü araçtaki 2 kişinin yaralandığı, uçaktaki 2 bayanın sağlık durumunun ciddiyetini koruduğu belirtildi. Minibüs ile bir tankerin de karıştığı kazada, uçağa çarpmamak için ani fren yapan tanker şoförünün tankeri zamanında durdurarak uçağa çarpmaktan kıl payı kurtulduğu ve büyük bir faciayı önlediği kaydedildi.

Essen İtfaiyesi Basın Sözcüsü Mike Filzen, “Tanker şoförü, son anda fren yaparak uçağa çarpmaktan kıl payı kurtulmuş. Aradaki mesafe 10 santimetre kadar. TIR şoförü daha sonra uçağın motorlarında çıkan yangını, aracındaki yangın söndürme cihazıyla söndürerek tankerdeki yakıtın patlamasına engel olmuş ve büyük bir faciayı engellemiş“ dedi.

Düsseldorf ve Essen&#39den gelen olay yeri inceleme polisi, hem yerden hem havadan araştırma yaparak uçağın düşüş sebebini araştırıyor. Öte yandan, uçağın düştüğü otobanda 2 taraflı 20 kilometreye varan araç trafiği oluştu ve trafik akışı yan bağlantı yollarından sınırlı olarak sağlanmaya başladı. Geniş bir araştırma yapıldıktan sonra, yoldaki yakıtın temizleneceği ve uçağın parça parça kaldırılacağı ifade edildi.

2006-11-25
Haber Arşivi
Turizm Haberleri

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL