Güncel

Didim de 20 günde 6 İngiliz kadın kapkaç mağduru

Didim de 20 günde 6 İngiliz kadın kapkaç mağduru

Büyük şehirlerde vatandaşların kabusu haline gelen kapkaç terörü Aydın’ın Didim İlçesi’ne sıçradı. 20 günde 6 İngiliz kadın kapkaç mağduru oldu. 1’i ilçeyi terketti

Büyük şehirlerde vatandaşların kabusu haline gelen kapkaç terörü Aydın’ın Didim İlçesi’ne sıçradı. 20 günde 6 İngiliz kadın kapkaç mağduru oldu. İlçede yaşayan İngilizler özellikle gece saatlerinde evlerinden çıkmaya korktuklarını dile getirdi.

Doğal güzellikleri, halkının sıcak ve hoşgörülü olması nedeniyle yaşamak için Didim’i seçen, bugüne kadar güven ve huzur içinde bir hayat süren İngilizler, son günlerde başlarına gelen olaylarla huzura hasret kaldı.

Özellikle yaşlı İngiliz kadınları hedef seçen kapkaççılar ilçenin güven dolu havasını gölgelendirirken, son olay önceki gün ilçenin turistik merkezi Altınkum’daki Yalı Caddesi’nde meydana geldi. 54 yaşındaki Irine Serena, saat 20.00 sıralarında kapkaççı saldırısına uğradı. Sokakta yalnız yürüyen İngiliz kadının çantasını alan zanlı kaçtı. Polise başvuran Serena, çantasında pasaportu, banka kartları, 300 pound ve 200 YTL parası olduğunu söyledi.

Kapkaççılar 20 günde 6 kadına kabus yaşatırken, Sylvia isimli bir İngiliz kadın saldırıya uğradıktan sonra Didim’i terk etti. Diğer mağdurlar hala şokta olduklarını söyleyerek geceleri korkudan dışarıya çıkamadıklarını dile getirdi.

Didim’de işlenen kapkaç suçlarında yaşlı İngiliz kadınların hedef seçilmesi dikkat çekerken, ?Kapkaççının nefesini hala ensemde hissediyorum? diyen 75 yaşındaki Flora Fowlie başına gelenleri anlatırken, olayın şokunu yaşadığını belirtti. Arkadaşlarıyla davetli olduğu bir eğlence dönüşü evinin önünde saldırıya uğrayan yaşlı kadın, ?Arkamdan birinin geldiğini hissettim. Ben arkaya dönünceye kadar çantamı alıp kaçtı. Artık, geceleri dışarıya çıkmaya korkuyorum. Didim’e güvenli bir yer olduğunu düşündüğüm için yerleştim. Ancak şu an yüzde yüz güvende olmadığımı hissediyorum? dedi.

Saldırganın kendilerini tekrar hedef alabileceğini düşündükleri için açık isimlerini vermek istemeyen İngiliz 75 yaşındaki G.A. ve kızı 52 yaşındaki D.S. ise Altınkum’da bir bankanın ATM’sinden para çektikten 5 dakika sonra saldırıya uğradıklarını anlattı. D.S., arkalarından yaklaşan zanlının, omuzundaki çantayı alıp kaçtığını belirtti. 2 yıldır Didim’de yaşayan İngiliz anne ve kızı, ?Yılbaşına kadar burada kalmayı düşünüyorduk ancak bu olay bizi korkuttu. Önümüzdeki hafta İngiltere’ye döneceğiz? dedi.

51 yaşındaki Anne Jones da arkadaşları ile bir bardan çıktıktan sonra evine giderken saldırıya uğradığını kaydetti. Yine arkadan yaklaşan saldırganın, İngiliz kadının boynundaki kolyesini alıp kaçtığı öğrenildi. Mağdur İngiliz kadın, ?Ne olduğunu anlayamadım. Aniden boynumda bir el hissettim. Sonra birinin koşarak kaçtığını gördüm. Boynumu yoklayınca kolyemi aldığını fark ettim. Bu olay beni çok korkuttu, hem de üzdü. Çünkü o kolye annemin bana 21’inci yaş günümde verdiği hediyeydi. Didim’i hala çok seviyorum ama bundan sonra geceleri yalnız dışarı çıkmayı düşünmüyorum? dedi.

Gece devriyesi sayısını arttıran Didim Emniyet Müdürlüğü, olaylarla ilgili geniş bir araştırma başlattı.

Didim Kaymakamı Ali Katırcı da olaylarla ilgili gerekli güvenlik önlemlerinin alındığını kaydetti, ?Bu konuda emniyet güçleri gerekeni yapıyor. Yakın zamanda olayları açığa kavuşturacağız? dedi.

2006-11-28
Haber Arşivi
Turizm Haberleri

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL