Güncel

Umut Yolcuları Antalya’da

Umut Yolcuları Antalya’da

Deniz Feneri Derneği Gönüllüsü iki arkadaşın başlattığı ?Bir pedal bir SMS? projesi çerçevesinde yola çıkan iki bisikletçi, 410 kilometrelik etap turunu Antalya Büyükşehir Belediyesi önünde tamamladı.

Yoksullukla mücadele konusunda insanların dikkatini çekmek amacı ile başlattıkları proje çerçevesinde geçtiğimiz hafta Muğla?dan pedal çevirmeye başlayan Vedat Şahan ve Ahmet Varol; Muğla, Köyceğiz, Eşen, Kaş, Finike, Kemer ve Antalya?da son bulan etap sonunu Antalya Büyükşehir Belediyesi önünde tamamladı.

Toplam 410 Kilometrelik yolu, bir haftada tamamlayan amatör bisikletçileri Antalya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Süreyya Köleoğlu karşıladı.

Projenin amacına ulaştığına inandıkları söyleyen amatör bisikletçiler, ?Gittiğimiz yerlerde bizlere gösterilen ilgiden dolayı mutluyuz. Deniz Feneri gönüllüleri olarak ne yapabiliriz diye düşündük ve böyle bir projeye imza attık. Amacımız yoksulluğa dikkat çekmek ve bir nebze olsun onlara yardım toplamaktı. Gönderilen MSN ücretleri yerine ulaşacaktır.? dedi.

Deniz Feneri Ege Bölge Temsilcisi Hamit Kunt ise Büyükşehir Belediyesine verdiği destekten dolayı teşekkür etti. Antalya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Süreyya Köleoğlu da böylesine anlamlı bir projeye imza atıkları için gönüllü bisikletçilere teşekkür etti.

Köleoğlu, ?Büyükşehir olarak yoksullukla mücadelenin her zaman yanındayız. Bu projeye katılan arkadaşlara Belediyemiz adına teşekkür ediyorum. Köleoğlu daha sonra Hamit Kunt?a Büyükşehir Belediyesi adına bir plaket verdi.

 

2008-07-24
Haber Arşivi
Turizm Haberleri

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL