Güncel

Turizm kriz dinlemiyor

Turizm kriz dinlemiyor

AKTOB Başkan Yardımcısı Yusuf Hacısüleyman, Kafkaslar’daki krizin Türk turizmini etkilemediğini, turistlerin aynı hızla Türkiye’ye tatile gelmeye devam ettiğini söyledi.

Akdeniz Turistik Otelciler Birliği (AKTOB) Başkan Yardımcısı Yusuf Hacısüleyman, Kafkaslar’daki krizin Türk turizmini etkilemediğini, turistlerin aynı hızla Türkiye’ye tatile gelmeye devam ettiğini söyledi.

Hacısüleyman, yaptığı açıklamada, Kafkaslar’da yaşanan krizin turizme etkisinin olmadığını belirterek, Rusların da Avrupalıların da aynı hızla gelmeye devam ettiğini bildirdi. Her hangi bir rezervasyon iptali yaşanmadığı gibi yeni rezervasyonların geldiğine işaret eden Hacısüleyman, şunları kaydetti:

”Bu da gösteriyor ki artık dünya turizmi bu gibi çekişmelerden kolay etkilenmiyor. Özellikle Rusların Türk turizmine bakışı değişmedi. Ruslar her zaman olduğu gibi Türkiye’ye tatile gelmeye devam ediyor. Rusya ile birlikte Ukrayna ve diğer Bağımsız Devletler Topluluğu ülkelerinden de çok sayıda turist Türkiye’ye tatile geliyor.”

Yusuf Hacısüleyman, bu yıl Antalya’ya gelen turist sayısının rekor düzeye ulaşacağını ve 9 milyonu geçeceğini belirterek, Antalya’ya Avrupalı ve Rus ilgisinin her geçen gün arttığını söyledi.

-”BAYRAMDA ANTALYA’YA İLGİ ÇOK”-

Ramazan Bayramı’nın bu yıl iyi bir döneme geldiğine de işaret ederek, sözlerini şöyle tamamladı:

”Ramazan Bayramı satışlar çok iyi gidiyor. İlgi çok fazla. Yabancı turistlerin de Antalya’ya yoğun ilgi gösterdiği bir dönemde olması nedeniyle Antalya’daki otellerde yer sıkıntısı yaşanabilir. Ramazan Bayramı’nda Antalya’daki oteller yüzde 100 dolacak. Bu nedenle Türk misafirler Ramazan Bayramı’nı Antalya’da geçirmek istiyorsa, bugünden rezervasyon yaptırmalı. Tatilciler tedbirlerini önceden alsınlar.”

 

2008-08-30
Haber Arşivi
Turizm Haberleri

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL