Güncel

Davraz Kayak Merkezi, Moskova’da tanıtılacak

Davraz Kayak Merkezi, Moskova’da tanıtılacak

Isparta Valisi Şemsettin Uzun başkanlığında bir heyetin, Rusya ve Ukrayna’da düzenlenecek turizm fuarlarına katılarak Davraz Kayak Merkezi’ni tanıtacağı bildirildi.

Isparta Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, Davraz Kış Sporları Turizm Merkezi’nin Türkiye’nin en önemli kayak merkezleri arasında olduğu, coğrafi özellikleri, altyapı ve konaklama tesisleriyle kış ve spor turizmi bakımından Batı Akdeniz Bölgesi’nin lokomotifi olacak şekilde sürekli geliştiği belirtildi.

Kayak merkezinin kuzey disiplini, alp disiplini, tur kayağı ve snowboard kayak türleri ile her seviyedeki kayaksevere parkur olanağı sunduğu, futbol, dağcılık, dağ bisikleti, trekking (yürüyüş) ve yamaç paraşütü dallarında kamp yeri imkanı bulunduğu kaydedildi.

Açıklamada, Isparta merkeze 26, Isparta Havalimanı’na 50 ve Antalya il merkezine 154 kilometre uzaklıkta olan Davraz Kayak Merkezi’nin, Rusya ve Ukrayna başta olmak üzere diğer Avrupa ve Orta Doğu ülkelerinden de yoğun ilgi görmeye başladığı ifade edildi.

Bu nedenle kamu ve özel sektör işbirliğinde kayak merkezini tanıtmak amacıyla 29 Eylül-1 Ekim 2008 tarihlerinde Ukrayna’nın Kiev şehrinde düzenlenecek UTF-Ukrainian Travel Forum ve 1-3 Ekim 2008 tarihleri arasında da Rusya’nın Moskova şehrinde düzenlenecek Leisure&Otdıh Moskova turizm fuarlarına katılınacağı belirtildi.

Vali Şemsettin Uzun’un önderliğinde Vali Yardımcısı Tayyar Şaşmaz, İl Genel Meclis Başkanı Fevzi Özdemir ile İl Kültür ve Turizm Müdürü Abdullah Kılıç’ın da yer alacağı heyette, Rus pazarının önde gelen tur operatörü Tez Tur ile birlikte Sirene Davras Oteli’nin yetkililerinin bulunacağı bildirildi.

 

2008-09-24
Haber Arşivi
Turizm Haberleri

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL