Güncel

Altıntaş Macaristan’da Türkiye’yi Temsil Ediyor

Altıntaş Macaristan’da Türkiye’yi Temsil Ediyor

Volkan Altıntaş 13-14 Kasım 2008 tarihlerinde Macaristan’ın başkenti Budapeşte’de.

Akdeniz Üniversitesi Araştırma Görevlisi ve Bonn Üniversitesi Junior Fellow Volkan Altıntaş 13-14 Kasım 2008 tarihlerinde Macaristan’ın başkenti Budapeşte’de düzenlenecek olan “Turizm ve Yaşam Kalitesi” konulu toplantıya moderatör olarak katılıyor. Macaristan Yerel Yönetim Bakanlığı tarafından düzenlenen workshopa Türkiye’den tek katılımcı olarak davet edilen Altıntaş dışında, A.B.D., İngiltere, Polonya, İtalya, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Güney Afrika ülkelerinden bilim adamları da katılıyor. Workshopta tartışılacak konuların başında yerel halk-turizm ilişkisi, turizm ile yaşam kalitesinin artırılmasına ilişkin dünyadaki somut örnekler, bölgesel yönetimlerin rolleri ve metodolojik tartışmalar var. Altıntaş ise workshop ile ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Bu workhop özellikle Türkiye’nin turizmde geldiği son noktayı baz alarak yerel halkın ne kadar turizm içinde yer aldığını diğer ülke örnekleriyle karşılaştırma anlamında iyi bir fırsat. Türkiye son yıllarda dünya turizm liginde ilk on içinde ancak turizmin yaşam kalitesine getirmiş olduğu artılar ise tartışılır. Bu toplantının sonuçlarını da bu anlamda önemsiyorum.”

Workshop sonuçlarını Turizmhaberleri.com okuyucuları ile de paylaşacağını söyleyen Altıntaş, 2009 yılında benzer workhop çalışmaları içinde olduklarını Antalya’da da bu konuyu tartışmaya açacaklarını belirtti.

 

2008-10-30
Haber Arşivi
Turizm Haberleri

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL