Güncel

POLYFOAM ile Baucon Yapex Söyleşisi

POLYFOAM ile Baucon Yapex Söyleşisi

Polyfoam Türkiye ve Ortadoğu Satış ve Pazarlama Müdürü Jacek OSTROWSKİ ile Baucon Yapex Fuarı’nda mini bir söyleşi gerçekleştirdik.

Nilgün ATAR- turizmhaberleri.com

30 Ekim-2 Kasım tarihlerinde Antalya Expo Center’da gerçekleştirilen ve Yapı Profesyonellerini buluşturan en geniş kapsamlı fuar olan Baucon Yapex; global ekonomik kriz ortamına rağmen gerek katılımcılar gerek profesyonel ziyaretçiler açısından çok hareketli idi.

Fuar süresince katılımcı firmalarla renkli söyleşiler gerçekleştirdik; Polyfoam Yalıtım San ve Tic Ltd Şti, Baucon Yapex söyleşileri’nde ilk konuğumuz.

Polyfoam 1995’de poliüretan montaj köpüğünün ilk Türk üreticisi olarak kurulmuş. Üretim Fabrikası Bolu Organize Sanayi Bölgesinde. Poliüretan köpük, silikon, yapışkan, inşaat ve tamir için yapı kimyasalları çeşitliliği ürünleri arasında.

Polyfoam Türkiye ve Ortadoğu Satış ve Pazarlama Müdürü Jacek Ostrowski; köpük üretiminde dünyada 4.sırada yer alan Polonyalı Selena Grup ile Polyfoam’ın birleştiğini ifade etti.

1992 yılında Polonya’da kurulan Selena Grup 10 adet yüksek teknolojili fabrikayı işleten 27 şirketten oluşuyor.Yapı kimyasalları ürünlerinin üretim ve dünya çapında dağıtımı faaliyetini sürdürüyorlar. Brezilya, Bulgaristan, Çin, Almanya, İtalya, Romanya,Rusya Ukrayna, ABD, Kazakistan,Güney Kore olamak üzere yaklaşık 16 ülkede şirketleri mevcut.Dünya genelinde 50 den fazla ülkeye ihracat yapıyor.

-Türkiye pazarına ne zaman girdiniz¿

-Selena Grubu olarak 2000 yılında çok küçük çapta ticari bağlantılarla Türkiye piyasasına girdik. Selena Grubu dünyada köpük üretiminde 4.sırada yer alan Polonyalı bir şirket. Daha sonrada 95 yılında kurulmuş olan Polyfoam Firması satın alındı, 6 ay önce Mayıs ayında bu birleşme gerçekleşti.

Böylece aktif olarak Türk piyasasına Polyfoam’ı satın almakla giriş yapıldı ve Mayıs ayında şirketin yüzde 85 hissesi satın alındı.

-Akdeniz bölgesinde her şey dahil turizm ve turizm mimarisi hakkında neler söyleyeceksiniz¿

-Kişisel turizm tüketicisi olarak aslında bir eko turistim. Daha bakir ve kalabalığın olmadığı yerleri tercih ediyorum.Ama maalesef çok yükselen bir sektör ve çok kısa zamanı dışarıda geçirmek durumunda olan insanlar her şey dahil otellere gitmek durumunda kalıyorlar ama şahsi fikrim plansız yapılaşmanın karşısındayım.

-Antalya ile ilgili izlenimleriniz¿

-Bu 4 günlük süre içinde aldığım izlenimler Antalya’nın çok çağdaş ve iyi bir şehir planlamasına sahip olduğu yönünde. İnsanların da oldukça yardımsever olmasından ötürü çok olumlu duygular içerisindeyim.

-Global kriz ortamında çok başarılı bir fuar gerçekleştirildi. Baucon Yapex Fuarı hakkında neler söyleyeceksiniz¿ Beklentileriniz neydi, neler buldunuz¿

-Yorumunuza katılıyorum. Global kriz gerçeğine rağmen önemli ilgiyle karşılaştık. Buradaki katılımın da çok heyecan verici olduğu görüyorum. Satış ve pazarlama direktörü olarak beni en çok mutlu eden şey de önemli potansiyel arz eden müşteriler ve misafirlerimiz oldu. Sanıyorum 3 gün içerisinde 100 den fazla iş görüşmesi yaptık.

-Global kriz ile ilgili neler söyleyeceksiniz¿

-Global krizin esas çıkış nedenlerinin başında bankaların küçük tüketiciyi aşırı kredilendirmesinin yattığını düşünüyorum. Bu kredilendirmeler özellikle araç ve konut kredileri gibi alanlarda ortaya çıkmıştır. Bu bir döngüdür. Bu döngüde meydana gelen arıza bankaların kredilemesini etkilemiştir ve finansal bir kriz ortaya çıkmıştır.


 

2008-11-18
Haber Arşivi
Turizm Haberleri

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL