Güncel

Krizde, Türkiye turizmde cazip ülke olacak

Krizde, Türkiye turizmde cazip ülke olacak

Ekonomik krizin Türk turizmini çok etkilemeyeceğini iddia eden Yusuf Hacısüleyman, “Otel fiyatları, servis ve her şey dahil sisteminin getirdiği cazibe nedeniyle Türkiye tercih edilen bir ülkedir.

AKTOB Başkan Yardımcısı Yusuf Hacısüleyman, otel fiyatları, servis ve her şey dahil sisteminin getirdiği cazibe nedeniyle Türkiye’nin tercih edilen bir ülke olduğunu söyledi.Yusuf Hacısüleyman, Avrupalıların ekonomik krizden etkilendiğini, ancak tatil alışkanlığından vazgeçmeyeceğini ifade etti.

Tatilin lüks olmaktan çıktığını, yaşamın bir parçası haline geldiğini belirten Hacısüleyman, Avrupalının ekonomik krize rağmen 2009 yılında da tatile çıkacağını, ancak yılda üç kez yerine bir kez, 10 günlük tatil yerine 7 günlük tatili tercih edebileceğini söyledi.

Ekonomik krizin Türk turizmini çok etkilemeyeceğini iddia eden Yusuf Hacısüleyman, “Otel fiyatları, servis ve her şey dahil sisteminin getirdiği cazibe nedeniyle Türkiye tercih edilen bir ülkedir. Kriz ortamında da Türkiye tercih edilen ülke olacaktır. Çünkü hem otel fiyatlarımız hem de servisimiz rakiplerimize göre daha iyi. Bu nedenle Avrupalı Türkiye’ye yine gelecektir” diye konuştu.

Ekonomik kriz nedeniyle Avrupa’dan İspanya, İtalya, Fransa ve Yunanistan’a giden turist sayısında azalma olacağına işaret eden Hacısüleyman, “Ekonomik krizin etkisi, Avrupalı turistin en çok gittiği İspanya, İtalya, Fransa ve Yunanistan’da çok hissedilecek. Bu ülkeler pahalı olduğu için buralara gitmeyen Avrupalı turist rotasını Türkiye’ye çevirecektir” dedi.

Rus turistte azalma olmayacak

RUSYA ve Bağımsız Devletler Topluluğu (BDT) ülkelerinde de ekonomik krizin etkisini gösterdiğine işaret eden Yusuf Hacısüleyman, “Ekonomik krizin etkilediği Rusya ve BDT ülkelerinden gelecek turist sayısında 2009 yılı için artış beklenmiyor, ancak azalma da olmayacak. Türkiye bu yılki turist rakamlarına 2009 yılında da tüm olumsuzluklara rağmen ulaşır” dedi. Hacısüleyman, kriz ile yaşamasını öğrendikleri için Orta Doğu ülkelerinden gelen turist sayısında da 2009 yılı için azalma beklenmediğini sözlerine ekledi.

 

2008-12-11
Haber Arşivi
Turizm Haberleri

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL