Güncel

Alman Siyasetçi kayak pistinde çarpıştı 1 ölü!

Alman Siyasetçi kayak pistinde çarpıştı 1 ölü!

Almanya Thüringen Eyaleti Başbakanı Dieter Althaus, kayak pistinde bir kadın tatilciyle çarpıştı. 41 yaşındaki Slovakyalı kadın öldü, Althaus ağır yaralandı.

Almanya’nın en fit eyalet başbakanlarından sayılan Thüringen Eyaleti Başbakanı Dieter Althaus, tatil yaptığı Avusturya’da kayak pistinde karşıdan gelen bir kadın tatilciyle çarpıştı. 41 yaşındaki Slovakyalı kadın öldü, Althaus ağır yaralandı.

ALMANYA’nın gözde siyasetçilerinden 41 yaşındaki Thüringen Eyaleti Başbakanı, kayak pistinde karşıdan gelen bir kadına çarparak beyin kanaması geçirdi. Althaus, helikopterle Almanya’nın Salzburg kentindeki Schwarzach Hastanesi’nen kaldırıldı. Suni olarak uyutulan Dieter Althaus, tomografide kanamanın durduğunun anlaşılması üzerine uyandırılmaya başlandı. Doktorlar, Althaus’un kendine gelme süresinin 12 ile 24 saat arasında olacağını belirttiler.


Kazanın Dieter Althaus’da kalıcı bir hasara yol açıp açmayacağı hakkında şimdiden bir şey söylemenin mümkün olmadığını vurgulayan doktorlar, bunun zamanla anlaşılacağını söylediler.

Althaus’un kafasındaki kask sayesinde hayatta kaldığı, çarpıştığı kadının ise başında herhangi bir koruyucu olmadığı belirtildi. Hıristiyan Demokrat Partili Althaus’un durumu siyaset dünyası ve kamuoyunda üzüntü yarattı.

 

2009-01-05
Haber Arşivi
Turizm Haberleri

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL