Güncel

Resimlerle İsrail’e tepki

Resimlerle İsrail’e tepki

2001 ile 2009 yılları arasında yaptığı eserleri Gazze’nin bombalanmasına tepki olarak sunduğunu söyleyen Ekrem Kahraman büyük boy resimleriyle İzmirli sanatseverlerin gönlünü fethetti.

Konak Belediyesi başarılı bir ressamın eserlerini İzmirli sanatseverlerle buluşturdu. Özgün eserler sunan Ekrem Kahraman “İkibinbirdensonra İkibindokuzdanönce” resim sergisiyle Güzelyalı Kültür Merkezi Sanat Galerisi’nde sanatseverlerin karşısına çıktı. Serginin isminden de anlaşıldığı gibi sanatçının 2001 ile 2009 yılları arasında yaptığı eserler izleyenlerin beğenisine sunuldu. Konak Belediye Başkanı Ali Muzaffer Tunçağ’ın da katıldığı sanatçılar ve sanata değer veren vatandaşları buluşturan sergide 23 tane büyük boy resim sergileniyor.

Eserlerini Gazze’deki bombalara tepki olarak sundu
Gazze’nin bombalandığı günümüzde “İkibinbirdensonra İkibindokuzdanönce” sergisiyle Gazze’nin bombalandığı bu sürece ve sonuçlarına dikkat çekmeyi hedeflediğini belirten Kahraman, 8 yılda yaptığı bu eserleri bu sürece tepki olarak sunduğunu söyledi. Sanatçı olarak toplumun geleceğinin sorumluluğuyla sanatı ve kültürü topluma taşıyan Konak Belediyesi’ne de teşekkür eden sanatçı “Böyle bir süreçte, kültüre ve sanata sahip çıkmak ve katkıda bulunmak adına İzmir’deyim” dedi.


 

2009-01-08
Haber Arşivi
Turizm Haberleri

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL