Güncel

Avrasya Boat Show Fuarı 13 Şubat’ta

Avrasya Boat Show Fuarı 13 Şubat’ta

Denizcilik sektörünün en büyük buluşması Avrasya Boat Show Fuarı” ile 13-22 Şubat tarihinde gerçekleştiriyor.

13 – 22 Şubat 2009 tarihleri arasında CNR Ekspo Fuarcılık tarafından DENTUR’un (Deniz Turizmini ve Denizciliği Geliştirme Derneği) desteğiyle İstanbul CNR EXPO Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilecek olan Avrasya Boat Show 2009, yerli ve yabancı pek çok markanın rekabetine sahne olacak. 7 salonda toplam 75 bin m² alana ulaşan Avrasya Boat Show 2009, Avrupa’nın kapalı alanda yapılan en büyük ikinci fuarı konumuna gelmiştir.

Türk Denizcilik Sektörü’nün en renkli katmanlarından bir olan yatçılık ve deniz malzemeleri konularında katma değer yaratarak, sektörün uluslararası arenadaki yerini güçlendirmeyi ve pekiştirmeyi amaçlayan Avrasya Boat Show 2009, dünya markalarını İstanbul CNR Expo Fuar Merkezi’nde buluşturuyor. Aralarında Atlantis, Azimut, Princess, Riva ve Meridian gibi yabancı markalarla Viking Marin,Elegan,Mursan ve Taylan Yatçılık gibi yerli markaların bulunduğu pek çok firmanın katılacağı fuar, ticari bir platform olmanın yanında, sosyal bir ortam yaratmayı da ilke edindi. Fuarda bu maksatla, oluşturulacak değişik “tema”lar, denizciliği farklı boyutlarla gündeme getirecek.

350 FİRMA 200 BİN ZİYARETÇİ
Önümüzdeki yıl için hedeflerini büyüten Avrasya Boat Show 2009, 350 firma ve 200’un üzerinde tekneye ev sahipliği yapacak. CNR Ekspo Fuarcılık bu maksatla katılımcı firmaları 200.000 ziyaretçiyle buluşturmak için yoğun bir çalışma içerisine girdi.

Dünyanın önde gelen markalarıyla, tanınmaya başlanan yerli üreticilerin küçük, orta ve mega sınıftaki motoryat, yelkenli ve katamaranlarının sergileneceği Avrasya Boat Show 2009’da her türlü deniz araçlarını ve denizcilikle ilgili malzeme ve ekipmanları görmek de mümkün olacak. Son yıllarda artan deniz turizmi ile birlikte yenilenen ve inşa edilen marinalar da fuarda hizmetlerini tanıtacak.

KİŞİYE ÖZEL TEKNELER
Avrasya Boat Show 2009, deniz tutkunlarına özel ürünlerle adından söz ettirecek. Yerli ve yabancı üreticiler tarafından isteğe göre dizayn edilen ve sahibinin yaşam tarzını mavi yolculuğa yansıtan tekne ve yatlar da fuarda yer alarak, 2009’un tasarım, konfor, işçilik ve teknolojik yeniliklerini tutkunlarının beğenisine sunacak.

FUARIN ÜRÜN PROFİLİ
Tekne aksesuarları ve tekne yapım malzemeleri, sürat ve gezi tekneleri, motor yat ve güç ekipmanları, su sporları donanımları, deniz giyim ve aksesuarları, deniz kurtarma ve acil durum malzemeleri Avrasya Boat Show 2009’da sergilenecek diğer ürünler arasında yer alacak.

Bu yıl ikincisi yapılmasına karşın büyük bir başarı yakalayan Avrasya Boat Show’a 319 firma yaklaşık 1.500 markayla katılmış, 150’nin üzerinde orta ve mega sınıftaki tekne CNR Expo çatısı altında 120.527 yerli, 5318 yabancı ziyaretçi ve 800 basın mensubuyla buluşmuştur.(kaynak:avrasyaboatshow.com)

DENTUR Deniz Turizmini ve Denizciliği Geliştirme Derneği Yönetim Kurulu;Avrasya Boat Show Fuarı’nın Uluslararası açılımı ile ilgili şu açıklamalarda bulundu:

“Bu sene 3.cüsü düzenlenecek ve 2010 yılından itibaren uluslararası takvimi de girecek olan Avrasya Boat Show Fuarı, geçmiş yıllardaki başarısı ve büyüme hızı ile, şimdiden dünyanın önde gelen sektör fuarlarından biri durumuna gelmiştir.

Tekne ve Yat Endüstrisi sektöründe faaliyet gösteren tüm gelişmiş ülkelerin sektörel federasyon ve dernekleri yanı sıra , ülkemizi temsilen Derneğimizin de tam üyesi olduğu, sektörümüzün uluslarası alandaki en büyük kuruluşu olan ICOMIA -International Council of Marine Industry Associations ile ABD sektör derneği NMMA -National Marine Manufacturers Association ve ABD Great Lakes Boating Federation yetkililerinin fuarın açılışına katılacak olmaları , fuarımızın uluslararası açılımında ve dünya çapında tanınmasında büyük rol oynayacaktır.”

DENTUR Deniz Turizmini ve Denizciliği Geliştirme Derneği,3.AVRASYA BOAT SHOW FUARI ile ilgili olarak şu mesajı verdi:

“Sektörün temsilcisi sıfatıyla, Deniz Turizmini ve Denizciliği Geliştirme Derneği Yönetim Kurulu olarak, sektörümüzün yaşanan krizden en az etkilenmesi ve 2009 yılı başta olmak üzere ileriye olumlu bakabilmesi için;
2010 yılından itibaren uluslararası fuar statüsünü kazanacak olan ve kararlılıkla desteklediğimiz ana sektör fuarımız Avrasya Boat Show Fuarı’nın hepimiz için yeni fırsatlar yaratacağına, etkinliğini kaybetmeden tüm sektörümüzün ortak payda da buluşmasını sağlayacağına ve artık geleneksel hale gelen fuarımızın yaratacağı sinerji ile tüm sektöre katkı ve moral sağlayacağına olan inancımızı bir kez daha paylaşmak istiyoruz.”

 

2009-01-11
Haber Arşivi
Turizm Haberleri

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL