Güncel

BAŞKAN ADAYLARI PROJELERİNİ ANLATIYOR!

BAŞKAN ADAYLARI PROJELERİNİ ANLATIYOR!

Kemer Belediye Başkanı ve Ak Parti Kemer Belediye Başkan Adayı Hasan Şeker;esnafa projelerini anlattı ve “bizde miş mış yok, icraat var” dedi.

Başkan Şeker, Ak Parti Hükümetinin büyük desteğini aldıklarını ve bu desteğin Kemer’e büyük getirileri olacağını ve bunu da zamanla göreceklerini söyledi. Başkan Şeker yeni dönemde iyice ustalaştığını ifade ederek, ” Önce çıraklık, sonra kalfalık yaptım. Şimdi sıra bu işin ustalığında. Bu ustalığımı bu dönemde en iyi şekilde göstereceğim.” Dedi.

İşte Kemer Belediye Başkanı ve Ak Parti Kemer Belediye Başkan Adayı Hasan Şeker’in esnaflara verdiği yemekten notlar:

Kemer’e Rıhtım ve Yat Limanı

Mevcut 350 yat bağlama kapasitesi olan Marinaya, 380 ilave kapasite artırımı yapılacağını söyleyen Başkan Hasan Şeker, konuşmasında şunları ifade etti;”Bu sayede Kemer Marinaya zengin yatlar gelecek ve normal ticari yatlar daha rahat yer bulacak. Rıhtıma yanaşan yolcu gemileri, Kemer’e direkt turist indirecek. Bugün Kuşadası, geçimini önemli ölçüde yolcu gemilerinden sağlıyor. Bununla ilgili finansman tamamen özel sektör tarafından sağlanacaktır. Hatta projesi ve fizibilitesi hazırdır. Biz sadece gerekli prosedürleri koordine edeceğiz. Bakanlıklarda yardımcı olacağız.

Kemer’e kongre merkezi

Kemer’e kongre merkezi kazandıracaklarını da dile getiren Başkan Şeker, ” Mevcut Ralli sahasındaki mülkiyet, TOKİ’den Belediyeye alınıp 5 bin kişilik kongre ve ralli merkezi yapılacak. Bugün kış turizmini canlandıracak, Sungate Otel’in bile alamadığı tıp kongreleri var. Kapalı ve açık havada kombine yapılan fuarlar var. Bu merkezimiz sayesinde kış turizmini canlandırmayı hedefliyoruz. Ralli zamanında Rallinin merkezi de yine bu bina içinde olacak. Bu sayede Ralli Komitesi her yıl değişik yer aramak zorunda kalmayacak. Kongre ve Ralli Merkezinin finasmanı ise yap-işlet-devret modeliyle sağlanacaktır. “


Kemer 2 ye alt geçit, Kuzdere’ye toplu konut

Kemer Belediye Başkanı Hasan Şeker, Kemer 2 ye alt geçit yapılması için projelerinin hazır olduğunu da ifade ederken, “Bakanımız Mehmet Ali Şahin’in de söz verdiği gibi en kısa zamanda alt geçidi hizmete sokacağız.”dedi. Şeker yarıca, Bu yıl Kemer Belediyesine bağlanan Kuzdere mahallesinde toplu konut yapılmaya uygun boş Hazine arazileri olduğunu ve buralarda ucuz evler üretip, ihtiyacı olana kira öder gibi ev sahibi olma imkanı verileceğini söyledi.

Yeni Kemer-1 Girişi

Kemer’in ilk girişi olan Kemer 1 ‘e de yeni bir yolun açılacağını ifade ederek, ” Mevcut çift yön olan girişin, otellere yakın olan tarafı araç trafiğine kapatılıp, yürüme yolu, banklar, bisiklet yolu ve peyzaj çalışması yapılarak, turistlerin çarşıya yürüyerek rahatça gelmesi sağlanacaktır. Yolun araç trafiğine açık olan kısmı ise, Antalya istikametinde çıkış yolu olarak kullanılacaktır. Giriş ise Sultan Evlerinin arkasından pazar yerine yeni açılacak tek yönlü yoldan sağlanacak. Bu giriş yolu BİM Market ve Yaşam Hastanesinden geçip, Lise Caddesinden tek yön olarak devam edecek. Ayrıca Atatürk Caddesi ve Bulvarı da yeniden düzenlenip Liman Caddesi gibi olacak. “dedi.

Spor sahaları gelecek, kış turizmi canlanacak.

Kemer Belediye Başkanı Hasan Şeker, Kemer’e yeni bağlanan Kuzdere’de çok sayıda futbol sahası yapacaklarını ve bunun içinde uygun arazilerin burada bulunduğunu söyledi. Şeker, ” Kemer’deki mevcut sahaların iyileştirilmesi ve en önemlisi bize yeni bağlanan Kuzdere’de çok sayıda futbol sahası yapmak istiyoruz. Bu sahalar için uygun boş Hazine arazileri ve Orman arazileri yeterince mevcuttur.”dedi

Kemer’e yüksek okul geliyor..

Başkan Şeker , Akdeniz Üniversitesine bağlı Turizm Meslek Yüksekokulu Kemer’e kazandırılacağını ve ayrıca Meder Otel’e kadar olan kanalın derinleştirilerek, teknelerin de bağlanacağı gezi alanı oluşturulacağını söyledi. Pazar yeri konusunda da açıklamalarda bulunan Şeker, ” Pazar yerini biz kapatmadık. Ama biz açacağız. Yerini sizlerle birlikte seçeceğiz. Kafamızdaki yer Ralli alanıdır. Otobüsler turisti Saat Kulesinde bırakacak; turistler tüm çarşıyı yürüyerek gezecek.”dedi.

Hepimiz kardeşiz…

“Kemer’in turizme açılmasından bu yana, tüm bölgelerden gelmiş insanlarımızla hiçbir problem olmadan kardeşçe yaşamaktayız.” Sözlerine devam eden Hasan Şeker, ” Ama 6 aydır ısrarla ayrımcılık yapıyorlar. Ne yapıyorlar? Aslanbucak’ta Halit Amca’ya ‘Kürtler Kemer’i bastılar. Biz 30 Mart’ta süreceğiz’ diyorlar. Ertesi gün Ayışığı’nda Doğulu arkadaşlarla yaptıkları toplantıda ‘Benim annem Kemahlı. Biz de sizdeniz’ diyorlar. Bu ayrımcılığın takdirini ben size bırakıyorum. Yine ‘Belediyeyi Doğulularla doldurdular’ diyorlar. Ben Belediyeye personel alırken, kişinin doğum yerine bakmıyorum. Personel almanın kıstasları arasında kişinin doğum yeri yoktur” diyerek bu konuda tepkisini dile getirdi.

 

2009-02-08
Haber Arşivi
Turizm Haberleri

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL