Güncel

Uyku girmez gözüne yari güzel olanın!

Uyku girmez gözüne yari güzel olanın!

Kemal Kılıçdaroğlu’nun dosyalarından uykusu kaçan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Sevgililer Günü’nde İstanbul sevgisini gazetelere tam sayfa ilan vererek anlattı.

Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul Milletvekili ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun İstanbul’u tanımadığını belirten Topbaş;Sevgililer Gününde İstanbul’a olan aşkını ”Uyku girmez gözüne yari güzel olanın” başlığı ile şöyle ifade ediyor:

Seninle kaç sevgililer günü yaşadık İstanbul… Boğazını, sahillerini, tarihini değil, sadece en çileli günlerini de sevdim. Gecekondularında yaşayan mütevazı insanlarını sevdim, köprü trafiğinde sabırla beklerken süzülüp giden gemilerini seyretmeyi sevdim. Suya hasret günlerinde bakımsız sebillerini, şadırvanlarını sevdim. Sokaklarına çöp kokuları sindiğinde kokunu akasyalarında
buldum senin.. O kokuyu sevdim.

Sana hep inandım İstanbul. Çoklarının bıkıp usandığı günlerde bile. Ve zaman, benim gibi düşünenlere, sana inanan milyonlara, o tarihi fırsatı verdi. Görkemli geleceğine doğru yola koyuldun.
Ve gün geldi, senin gibi güzeller güzeli şehrin idaresi bana verildi.

Bunu, görevlerin en onurlusu, en yücesi bildim. Bu görevi bana, seni kaprislerinle seven, her şeye rağmen sende yaşayan sade insanların verdi. ’İstanbullu olmak, İstanbul’u sevmektir’ diyenler verdi. Seninle 5 yılımı çalıştığımın farkına bile varmadan ama hep çalışarak geçirdim. Gece gündüz çalıştıkça seni daha çok sevdim. Sana hizmet etmek varken yorulmak da neymiş! Çünkü sen İstanbulsun. Şehirler güzelisin. 15 milyon aşığınla memleketin dört bir yanındaki sevdalınla…Sevgililer Günün kutlu olsun İstanbul.

 

2009-02-14
Haber Arşivi
Turizm Haberleri

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL