Güncel

Akdeniz Üniversitesi’nde girişimcilik dersi

Akdeniz Üniversitesi’nde girişimcilik dersi

TOBB Antalya Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Hediye KAYACAN Akdeniz Üniversitesi’nde Öğrencilere İş Hayatını Anlattı

Akdeniz Üniversitesi’nde her hafta, salı günleri Olbia A Salonu’nda, Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu 2. sınıf öğrencilerine yönelik yapılan İş hayatı ve Girişimcilik Dersi’nin bu haftaki konuğu TOBB Antalya Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Hediye KAYACAN’dı.

Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu öğrencilerinin özel sektörün başarılı ve girişimci işadamlarından başarı öykülerini dinlediği derste öğrencilerle tecrübelerini paylaşan KAYACAN, iş hayatındaki en önemli şeyin yaptığınız işi severek yapmak olduğunu söyledi ve sevdiğiniz işi yapın ya da yaptığınız işi sevin ancak böyle mutlu ve başarılı olursunuz dedi.

Sadece okulda alınan eğitimle başarılı birer girişimci olunamayacağını vurgulayan Hediye KAYACAN, öğrencilere sürekli kendinizi geliştirin, diğer insanlardan farklı olun ve bir alanda uzmanlaşın dedi.

Herkesin girişimci olamayacağını, bazılarının da başkalarının yanında çalışacağını söyleyen KAYACAN, önemli olan ne iş yaparsan yap, hangi pozisyonda çalışırsan çalış en iyiyi yapmaktır dedi.

İş hayatını koşu bandına benzeten KAYACAN, sürekli çalışma ile başarıya ulaşılacağını vurguladı ve iş hayatında insanın sadece kendisi ile yarışması gerektiğini böylelikle daima işlerinde ileriye gidebileceğini söyledi.

İş yaşamı hakkında kendi hayatından kesitler de sunan Hediye KAYACAN, öğrencilere öncelikle kendinize güvenin, ne yapacağınıza karar verin ve sürekli çalışın, böylelikle başarı size gelecektir dedi.

 

2009-03-18
Haber Arşivi
Turizm Haberleri

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL