Güncel

Sağlık ve Güzellik İçin Haydi Türkiye’ye!

Sağlık ve Güzellik İçin Haydi Türkiye’ye!

Medikal Turizm Derneği Başkanı Uzman Dr.Sinan İbiş,
sağlık kuruluşları ve turizm profesyonellerinin oluşturduğu sağlıkla tatili birleştiren tedavi paketlerinin yabancıları ülkemize çektiğini açıkladı.

Türkiye’de sağlık ve güzellik turizmi için gelenlerin en çok tercih ettiği konulara dikkat çeken Dr. Sinan İbiş’in yazısı şöyle:

Uzm.Dr.Sinan İBİŞ
sinanibis@flavius.com.tr

Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye de de turizm çeşitliliğinin hızla yaygınlaştığı dikkat çekiyor. Her yıl milyonlarca turist ağırlayarak ekonomisine önemli oranda katma değer sağlayan Türkiye, medikal turizminde de iddialı olma yolunda hızla ilerliyor. Dünyanın farklı ülkelerinden çok sayıda hasta tedavi için Türkiye’deki özel sağlık kuruluşlarını tercih ediyor. Dünyaca ünlü Türk doktorları tarafından modern yöntemlerle gerçekleştirilen tıbbi uygulamalar ve operasyonlar, Avrupa, Amerika ve diğer ülkelere oranla Türkiye de çok daha ucuza mal oluyor. Ayrıca Türkiye ‘yi tercih edenler aylarca, hatta yıllarca ülkelerinde tedavi olmayı beklemeden hemen tedavi olma imkanına sahip olabiliyorlar.
Türkiye de sağlık kuruluşlarının hizmet kaliteleri ve güvenilirlikleri, gerek teknik donanımları, gerek sağlık personelinin yüksek deneyimleri, gerekse de fiyat yönünden oldukça avantajlı oluşları ile gezi ve alışveriş olanaklarının zenginliği Türkiye yi her geçen gün talep edenlerin sayısını dikkat çekici ölçüde artırmakta.

Güzellikte Türkiye Dünya Markası…

Artık sağlık kuruluşlarımız turizm profesyonelleri ile el ele vererek sağlıkla tatili birleştiren tedavi paketleri oluşturuyorlar, böylece sürpriz seyahat maliyetleri de ortadan kalkıyor ve yabancıların ülkemizi tercihi daha kolay gerçekleşiyor. Medikal turizmde en büyük öncülüğü ise yıllar öncesinden estetik ve güzellik amaçlı uygulamalarla güzellik turizmini başlatan kuruluşlar gerçekleştirmeyi başardılar. Ülkemizde güzellik merkezleri hizmetlerini uluslararası kalite belgeleri ile tescilleyerek yabancıların gözdesi haline geldi. Güzellikte daha çok tercih edilen alanlar ise antiaging, bacak sağlığı, obezite, spa ve wellness, terleme, rahatlama ve enerji programları olmakta. Ayrıca özellikle Avrupa ülkelerinde sigara içilmemesi yönünde oluşturulan yasal düzenlemelerle, ülke vatandaşlarının sigara bırakma konusunda teşvik edilmeleri de ülkemizdeki sigara bırakma tedavilerine ilgiyi artırıyor. Güzellik merkezleri bünyelerinde oluşturdukları hizmet çeşitlilikleri ile ülkemizin ekonomisine anlamlı bir katma değer sağlıyor.

Türkiye’de en çok tercih edilen konular…

Türkiye’de sağlık turizmi için gelenlerin büyük çoğunluğunu kaplıca ve termal tesisleri ziyaret edenler oluşturuyor. Medikal alanda ise saç ekimi ve estetik operasyonlar, göz tedavileri, tüp bebek uygulamaları, fiziksel rehabilitasyon ve hemodiyaliz başlıca ilk 5 sırayı oluşturuyor. Bunların dışında; plastik ve estetik cerrahi, açık kalp ameliyatı, deri hastalıkları, check – up, kanser tedavileri, kulak burun boğaz, diyaliz ve kalp-damar cerrahisi, jinekoloji, tümör ameliyatları, beyin cerrahisi, ortopedi ve diş gibi hemen her branşta gelen yabancı hastalar, gerek düşük maliyet, gerekse yüksek kalite ve teknoloji standartları nedeniyle Türk hastanelerini tercih etmekteler. Ayrıca Türkiye’de, organ nakli, eklem protez ameliyatları, oldukça başarılı bir şekilde gerçekleştiriliyor.

Özellikle estetik ve güzellik talepleri ilk sırada…

Türkiye de özellikle estetik ve güzellik amaçlı uygulamalar gelişmiş teknolojilerinde yardımıyla başarı ile uygulanıyor. Estetik operasyonların Türkiye de fazla yapılıyor olması Türk hekimlerinin başarılarını da Türkiye sınırları dışına taşımış durumda. Şu an Türkiye ye Rusya başta olmak üzere özellikle Ukrayna dan estetik operasyonlar için gelişler de belirgin artış görülüyor. Özellikle Türkiye de Rusça dili yaygın olarak kullanımı da hizmet taleplerinin artışında son derece öneli.
Estetik amaçlı gelen turistlerin en büyük talebini cerrahisiz işlemler olan dolgu ve botox işlemleri oluşturuyor. Cerrahili işlemlerden ise en çok talep edilen göğüs büyültme, liposuction ve yüz germe işlemleri başta talep gören konular.

Hangi işlemler ve operasyonlar için ne kadar ödemelisiniz ?

Botox ile kırışıklık tedavisi 350 EURO
Dolgu ile dudak büyütme 350 EURO
Saç ekimi 3.800 EURO
LipiVag ile yağ transferi 2.500 EURO
Yüz germe 3.200 EURO
Liposuction 2.800 EURO
Meme büyütme 3.800 EURO
Lazerlipoplasti ile yüz boyun germe 2.300 EURO

Uçaktan Uçağa Full Hizmet…
Sağlığınız ve güzelliğiniz için Türkiye ye gitmek istediğinizde karar vermeniz yetiyor. Uçak biletinizi almanız yeterli, sizi Türkiye de Flavius Güzellik Hastanesinin ekibi karşılayacak ve sizi Antalya nın süper otellerine yerleştirecek. Ertesi gün ise güzellik hastanesine transferiniz gerçekleşecek, konsültasyonunuz yapılacak, bilgilendirileceksiniz ve sizin onayınızla ihtiyacınız olan işlem yapılacak, ardından dinleneceksiniz ve planlanan süre tamamlandıktan sonra ister tatilinize devam edin, isterseniz ülkenize yeniliğinizle dönün, hizmette sınır yok.

 

2009-03-27
Haber Arşivi
Turizm Haberleri

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL