Güncel

Antalya’da yeni bir dönem başlıyor!

Antalya’da yeni bir dönem başlıyor!

Devir teslim töreninde konuşan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Akaydın; “Artık bu gerginlikleri konuşmanın vakti zamanı değildir.Antalya’da yeni bir dönem açılmıştır.” dedi.

Nilgün ATAR
nilgunatar@turizmhaberleri.com

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nde gerçekleştirilen devir teslim törene katılan Antalyalılar; Prof.Dr Mustafa Akaydın’a sevgi gösterisinde bulundular.Katılımın yoğunluğu nedeniyle izdiham yaşanırken; CHP’li kadınlar ellerinde bayraklar ve söyledikleri marşlarla dikkat çekti.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Akaydın; “seçim kampanyasında Antalya’nın demokratik kültüre uygun saygın, seviyeli bir tavır içinde olduğunu, bu tavrını da sandıklarda en güzel şekilde gösterdiğini belirterek,Antalya kendine yakışanı yapmıştır.”dedi.

ANTALYA’DA YENİ BİR DÖNEM AÇILMIŞTIR!
“Artık bu gerginlikleri konuşmanın vakti zamanı değildir.Antalya’da yeni bir dönem açılmıştır. Bu dönemde Mustafa Akaydın artık Cumhuriyet Halk Partisi’nin belediye başkanı değil, kendisine oy veren vermeyen bütün Antalya’nın belediye başkanıdır. Antalya halkını bu duygularla sevgiyle, hoşgörüyle güleryüzle ulaşılabilir bir şekilde karşılamak benim görevimdir.” Şeklinde konuşması salonu dolduran Antalyalılar tarafından uzun süre alkışlandı.

AKAYDIN’DAN TÜREL’E ÖRNEK YAKLAŞIM
Seçim kampanyası sırasında Türel ile yaşanmış bütün gerginliklere sünger çekildiğini belirten Akaydın; “bundan sonra ben onun belediye başkanıyım, o benim geçmiş belediye başkanım, Antalya’nın geleceğine hep birlikte katkı yaparak halkın refahı için beraber çalışmayı öneriyorum. Sayın Türel eğer ilgi gösterirse deneyimlerinden yararlanmak isterim” şeklinde konuştu..

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Akaydın, Menderes Türel ile ilgili olarak pozitif bir yaklaşım içerisinde şunları söyledi:

“Antalya Sayın Türel’i yapmadıkları ve yanlış yaptıkları için eleştirebilir, çok doğaldır bu. Ama her şeyden önce demokratik kültürü gelişmiş bir halk olan Antalyalı, Sayın Türel’e Antalya’ya yaptığı olumlu katkılarından dolayı teşekkür etmesini de bilecektir.Antalya Sayın Türel’i geçmiş bütün belediye başkanlarında olduğu bağrına basacaktır.” dedi.


BAŞBAKANI 56 KEZ ANTALYA’YA DAVET EDİYORUM!
Erdoğan’ın Türkiye Cumhuriyetinin başbakanı olduğunu vurgulayan Akaydın, “ben de Antalya’nın Belediye Başkanıyım. İkimizin de siyasi kimliği karşılıklı ilişkilerimizde söz konusu değildir. Nasıl rektör ve Üniversitelerarası Kurul Başkanı iken siyasi iktidarla seviyeli ilişki içinde olduysam bundan sonra da Sayın Başbakanın bize ilgi gösterdiği ölçü de biz de ilgi alaka sevgi göstereceğiz” diyerek konuşmasına şöyle devam etti:

“Sayın başbakan Türel döneminde 28 kez Antalya’ya geldi, ben 56 kez gelmeye davet ediyorum. Bizim kültürümüzde devlet büyüklerine her zaman saygı vardır, bu saygıyı göstermeye daima hazırız.Turizmin başkenti olan Antalya’ya da bütün başbakanların, bütün bakanların ilgi alaka göstermesinin gereği çok büyük bir sorumluluktur.”dedi.

ANTALYA HALKININ DA YÜZÜ GÜLMESİ GEREKİR!
Bugün yaşadığı en önemli duygunun çok büyük bir sorumluluk duygusu olduğunu ifade eden Akaydın; ”bu sorumluluğun gereğini tek başıma değil, Antalya halkı, sivil toplum örgütleri ve basın mensuplarıyla birlikte sürdürmek zorundayız. Belediye başkanlığı anlayışım ilkeli, dürüst, kolay ulaşılabilir ve güleryüzlü olacaktır. Sadece benim güleryüzlü olmam yetmez, Antalya halkının da yüzünün gülmesi gerekir.”şeklinde konuştu.

İsteğinin klasik anlamda belediyecilik hizmeti vermek olmadığını belirten Akaydın; Antalya’nın değerlerini ve kültürel birikimini artırmanın yanısıra, sadece turizm kenti Antalya olarak değil, kültür başkenti Antalya olarak anılmasını sağlamak için çalışacaklarını ifade etti.


src=https://turizmhaberleri.com/img/haber/manset/akaydın12.jpg border=0 hspace=5 vspace=5>

 

2009-04-03
Haber Arşivi
Turizm Haberleri

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL