Güncel

İzmir Kenti okumayı sever

İzmir Kenti okumayı sever

18-26 Nisan 2009 tarihleri arasında düzenlenecek olan 14.İzmir Kitap Fuarı, kapılarını kitapseverlere açtı

İzmir Büyükşehir Belediyesi ve İZFAŞ’ın katkılarıyla TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. ve Türkiye Yayıncılar Birliği tarafından düzenlenen fuarın açılış töreni Kültürpark 1 No’lu Hol’de gerçekleştirildi.

Törene, eski Kültür Bakanı Ercan Karakaş, İzmir Vali Yardımcısı Sait Topaloğlu, İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Dr.Sırrı Aydoğan, Türkiye Yayıncılar Birliği Başkanı Çetin Tüzüner, Milli Eğitim Şube Müdürü Zahide Mutlukan, TÜYAP Kültür Fuarları Genel Koordinatörü Deniz Kavukçuoğlu, fuarın onur konuğu Tarık Dursun K. ile çok sayıda kitapsever katıldı.

İzmir Vali Yardımcısı Sait Topaloğlu, törende yaptığı konuşmada, İzmir’in bir kültür kenti olduğunu belirterek, “Kentimizde 6 üniversite, 600 bine yakın ilköğretim okulu öğrencisi var. İzmir kenti okumayı sever” dedi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Dr.Sırrı Aydoğan ise fuarın İzmir’de bir kültür havası estirdiğini söyledi. Aydoğan, “Teknoloji ne kadar ilerlerse ilerlesin, kitaplıkların yeri her zaman özel kalacaktır. Gençlere gerçek üniversitelerin kütüphaneler olduğunu öğretmemiz gerekiyor. 306 yayınevi ve sivil toplum kuruluşunun katılımıyla düzenlenen 14.İzmir Kitap Fuarı’nda yapılacak olan şöyleşiler, imza günleri, konferanslar, paneller, şiir dinletileri ve şenlikler İzmir’in havasını değiştirecek” dedi.

Konuşmaların ardından, Prof.Dr. Server Tanilli, fuarın onur konuğu İzmirli yazar Tarık Dursun K.’ya bir teşekkür plaketi sundu. Duygulanan Tarık Dursun K, gözyaşlarına hakim olamadı.

 

2009-04-20
Haber Arşivi
Turizm Haberleri

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL