Güncel

Akademik Turizm Eğitimi Arama Konferansı başladı

Akademik Turizm Eğitimi Arama Konferansı başladı

Muğla Üniversitesi Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu’nun düzenlediği Akademik Turizm Eğitimi Arama Konferansı Bodrum Aegean Dream Resort Hotel’de başladı.

Konferansın Koordinatörü Doç.Dr. Metin Kozak, iki gün sürecek etkinliklerin açılışında yaptığı konuşmada, hazırlıkların 15 Aralıkta başlatıldığını anımsatarak, “Akademik kesimde eskiye oranla farklılaşma başladı. Yeni programlar, makaleler, kitaplar arttı. Olumlu değişimlere bağlı olarak yeni eğitim modelini belirlemek adına bu konferansı düzenliyoruz. Burada tavsiye niteliğindeki bazı görüşleri tartışacağız. Alınacak kararlar bağlayıcı değil, tavsiye niteliğinde olacak. Çalışmaların sonunda ortaya çıkacak sonuç raporunu YÖK’e ulaştıracağız” dedi.

Akademik Turizm Eğitimi Arama Konferansı’na çoğunluğu akademisyenler olmak üzere aralarında turizm sektöründen temcilcilerin de bulunduğu 55 kişi katıldı. Dr. İrfan Mısırlı’nın moderatörlüğünde devam edecek olan konferansın sabahki oturumunda turizm eğitiminde güçlü ve zayıf yanları belirlemeye yönelik tartışmalar yapıldı. Bu bölümde yaklaşık 180 başlık belirlenip tartışıldı.

Öğleden sonraki oturumlarda ise yönetsel sorunlar, program geliştirme, mevzuatlar, sektörle ilişkiler, insan kaynakları, fiziksel altyapı, finansman organizasyon, öğrenciler ilişkileri ve akademik yeterlilikler ile YÖK’le ilişkileri belirleyecek olan “Akademik Turizm Komiteleri” kuruldu. Akademik Turizm Komiteleri’nin öneri ve çözümlerini içeren çalışmaların yarınki oturumlarda ele alınacağı belirtiliyor.

 

2009-04-25
Haber Arşivi
Turizm Haberleri

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL