Güncel

Antalya’ya akıllı yatırım projeleri gerekiyor!

Antalya’ya akıllı yatırım projeleri gerekiyor!

Turizm ve Yatırım Danışmanı Ferit Hizmet; Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Akaydın’ın “Eskişehir’i örnek alacağız“ açıklaması ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Artık Antalya nın kendi modelini yaratarak herkese örnek olması gerektiğini belirten Ferit Hizmet;kent merkezini turistle buluşturacak akıllı yatırımların bir an önce hayata geçirilmesi için daha fazla zaman kaybedilmemesine dikkat çekti.

Turizmin Başkenti Antalya’nın 1.ligte oynaması için yerel yönetimin daha fazla çaba sarfetmesini belirten Hizmet’in konuyla ilgili yazısı şöyle:

Yerel seçimler öncesinde Turizmin başkenti Antalya’yı yönetmeye aday olanların kağıt üzerinde ve sözle detaylandırılan projeleri oldukça tartışıldı.

Dubai yi örnek alan Sayın Menderes Türel’den sonra yeni seçilen Antalya Büyükşehir Belediyesi Başkanı Sayın Mustafa Akaydın; bir ay içinde iki kere demeç vererek “Eskişehir örnek şehir ’’ , “hizmetlerimizde Eskişehir i örnek alacağız ’’ şeklindeki açıklamalarıyla Antalya nın beklentilerine son noktayı koydu.

Böylece Antalya örnek alınacak şehir değil, örnek arayan şehir konumuna geçti. Turizmin başkenti Antalya’nın 2 nci lige düştüğü resmi ağızdan tescillendi.

Uzun yıllar Antalya daki turizm büyümesini örnek alarak yatırım ve stratejilerini planlayan rakiplerimiz Tunus, Yunanistan ın yanısıra yataklarını ve tesislerini yenileyen İspanya ve Mısır bile turizmde büyük yatırım ve ataklar yaparak yarışı önde götürüyorlar.

Dün Dubai yi örnek alan Antalya, bugün Eskişehir i, yarın İzmir, Kayseri ve Ankara hatta Küçükçekmece nin turizm yatırımları bile örnek alabilir. Artık Antalya nın kendi modelini yaratarak herkese örnek olma zamanı gelmedi mi¿

Başkan Akaydın ve danışmanlarının, Antalya haritasını açıp nerelerde yatırım yapılacağını ve hangi bölgelerde turizm istihdamı yaratılacağını ve marka projelerinin neler olacağını seçimlerden evvel tespit etmesi gerekirdi. Yeni Başkan Akaydın ın neler yapabileceği konusu, “bekle gör ’’ politikası çerçevesinde toplumun her kesiminde merakla tartışılıyor.

Eğer gelecek beş yılda Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Akaydın; turizmin başkentinde yeni bir marka ve yatırım yaratmaz, boş vaatlerle, kısır siyasi döngü içinde zaman harcarsa, Antalya ya yazık olur.

Uzağı görmeyen ve objektif bakmayan, plansız yatırımlarla başka yerleri örnek alan başkan ve danışmanları sonucu bugünlere gelen güzel Antalya şimdi başka kentlerin ve ülkelerin yaptığı atılımların arkasından bakıyor.

Sayın Başkan Akaydın, örnek kent modelleri aramaktan vazgeçmeli ve siyasi polemiklerden uzak durarak, dikkatini yeni yatırım ve projelere vermelidir. Aksi halde Antalya şimdiki 2.nci ligteki yerini amatör lige terk edecektir. İkinci lig hepimize hayırlı olsun, bizlere de geçmiş olsun.

 

2009-05-05
Haber Arşivi
Turizm Haberleri

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL