Güncel

Başkanlar daha güzel İzmir için kampa girdi

Başkanlar daha güzel İzmir için kampa girdi

İzmir’in ilçe belediye başkanları, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ve CHP İl Başkanı Rıfat Nalbantoğlu’nun önderliğinde Çeşme’de toplandı.

Altınyunus Otel’de kampa giren başkanlar, Koordinasyon Toplantısı’nda İzmir için yapılacak hizmetleri masaya yatırıyorlar.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, iki gün sürecek toplantıdan kent için faydalı sonuçlar çıkması temennisinde bulundu. Bazı belediye başkanlarının daha önceki dönemlerde de başkanlık yaptıklarını, bazılarının ise yeni seçildiğini hatırlatan Başkan Kocaoğlu, “Bu bir planlama toplantısıdır. Bütün belediye başkanlarımız ile birlikte sorunlarımızı, genelde ne yapmamız gerektiğini konuşacağız. Önümüzdeki beş senede birlik, beraberlik içinde, öncelikli projelere ağırlık vererek, kaynaklarımızı doğru kullanarak yerel yönetimler olarak bizlere düşen hizmetleri daha çabuk yapacağımıza inanıyorum. Geçmiş dönemdeki deneyimlerimizi de arkadaşlarımızla paylaşacağız. Ekonomik krizin etkilerini tasarruf tedbirleriyle aşacağız. Bir belediye başkanının asli görevlerinden bir tanesi de tasarruf etmek ve kaynak yaratmaktır. Kenti kalkındıracak, insanların refah düzeyini arttıracak projelere ağırlık vereceğiz, belli projelerde de kısıntıya gideceğiz” dedi.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, basın mensuplarının su ve ulaşımdaki fiyat ayarlaması ilgili bir soru üzerine, uzun süredir zam yapmadıklarını hatırlattı. Ulaşımdan ciddi anlamda zarar ettiklerini belirten Başkan Kocaoğlu, “İzmir Büyükşehir Belediyesi, İZSU, ESHOT ve bağlı bütün şirketlerde yeniden düzenleme, reorganizasyon, kaynaklarımızı doğru kullanmak ve tasarruf etmek yönünde bir çalışma başlattık. Bunu bizzat ben yönetiyorum, her şirketi ayrı ayrı masaya yatırıyoruz. Kenti kalkındıracak önemli projeleri yaşama geçirmek için bunu yapıyoruz. Yaptığımız zammın da yerinde ve makul olduğuna inanıyorum” diye konuştu.

Başkan Kocaoğlu, önümüzdeki haftalarda da kenti ilgilendiren önemli konularla ilgili geniş çaplı bir basın açıklaması yapacağını kaydetti.

 

2009-06-01
Haber Arşivi
Turizm Haberleri

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL