Güncel

Oprah Krizde Çalışanlarını Türkiye ye Tatile Getiriyor

Oprah Krizde Çalışanlarını Türkiye ye Tatile Getiriyor

Dünyanın en güçlü ikinci kadını ve eğlence dünyasının en fazla kazanan ismi olan ünlü talk showcu Oprah Winfrey, krizde tüm çalışanlarını Türkiyenin de içinde bulunduğğu bir mavi tura çıkartıyor.

Tur kapsamında 250ye yakın çalışanını da alarak, bir gemi ile Türkiye, İspanya, Yunanistan, ve İtalya limanlarına uğramayı planlayan Winfreyin bu gezi için 1 milyon 350 bin dolar ödeyeceği iddia ediliyor. Kriz ortamında çalışanlarının tatil masrafı için kişi başı 5 bin 400 dolar ödemeyi göze alan Winfrey, bunu ilk kez yapmıyor. Oprahın çalışanlarını 2005 yılında da Hawaide tatile çıkardığı ifade ediliyor.

Dün yola çıktıChicago Sun gazetesinin haberine göre, Oprah ve çalışanları dün gemi ile yola çıktı. Çalışanlarının ulaşım, yiyecek, içecek masraflarının yanısıra durulan limanlarda gerçekleştirecekleri aktiviteleri de üstlenecek olan Oprah, bu jesti nedeniyle şimdi dünyanın her yerinde dünyanın en iyi patronu olarak anılıyor. Oprahın sadece kişisel asistanlarının sayısının bile 45i bulduğu söyleniyor. Çalışanlarının da Opraha sadık olduğu ve yanında çalışanların kolay kolay iş değiştirmediği ifade ediliyor.En zengin kadın2009 yılında 275 milyon doları bulan Oprah Winfreyın kazancı içinde bir radyo istasyonu ile imzaladığı 55 milyon dolarlık anlaşma da önemli yer tutuyor. Ancak Winfrey sadece serveti ve başarısıyla değil, yaptığı bağışlarla da adından söz ettiriyor. Winfrey programında özellikle Afrikalılar yararına topladığı bağışlarla da gündemde yeralıyor. Dünyanın en etkili talk showlarının yapımcısı ünvanını koruyan Oprahın gerçek meyda kariyeri, henüz 17 yaşında Tennessee Eyalet Üniversitesinde okuduğu zamanlarda, yerel bir radyoda çalışmasıyla başladı.

 

2009-06-21
Haber Arşivi
Turizm Haberleri

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL