Güncel

Başaran Ulusoy İTO’dan istifa etti

Başaran Ulusoy İTO’dan istifa etti

Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Başkanı Başaran Ulusoy, İTO Meclis üyeliğinden istifa etti.

İstanbul Ticaret Odası’nda (İTO) istifa depremi yaşanıyor.Son meclis seçimlerinden sonra istifa eden üyelerin sayısı üçe çıktı. Hikmet Tanrıverdi ve Nurettin Taşpınar’ın ardından şimdi de Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Başkanı Başaran Ulusoy, İTO Meclis üyeliğinden istifa etti.

İTO bünyesindeki 15 No’lu Seyahat Hizmetleri Komitesi’nde yer alan Ulusoy’un, taşımacılarla turizm seyahat acentelerinin aynı komitede temsil edilip yer almasını protesto etmek amacıyla istifa ettiği konuşuluyor.

Ulusoy’un ardından yine aynı komitede yer alan diğer turizmci üyelerin de aynı nedenle istifa edeceği konuşuluyor.

İki isim daha önce kopmuştu

Ulusoy, yeni dönemde istifa eden ilk meclis üyesi değil. Yaklaşık 10 yıldır İTO’da meclis üyesi olan Nurettin Taşpınar da bir süre önce istifa eden isimlerden birisi. İTO seçimlerinde, Murat Yalçıntaş’a karşı Çağdaş Demokrat Liberal İşadamları Grubu’nda yürütme kurulu üyesi olarak, eski Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yıldırım ile birlikte hareket eden Taşpınar, yeni dönemde meclis üyeliğinden istifa ettiğini açıklamıştı.

İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (İHKİB) Başkanı Hikmet Tanrıverdi ise seçimlerin hemen sonrasında, istifa etmiş, buna neden olarak da İHKİB’de sürdürdüğü başkanlık göre-vinden dolayı yaşadığı iş yoğunluğunu göstermişti.

 

2009-07-10
Haber Arşivi
Turizm Haberleri

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL