Güncel

İşte Turizm sektörü ve Üniversite İşbirliği!

İşte Turizm sektörü ve Üniversite İşbirliği!

Özyeğin Üniversitesi Otel Yöneticiliği Lisans Programı, Türkiye’de bir ilke imza atarak özel sektörle yüksek öğrenimi bir araya getiren yeni bir yapı oluşturuyor

Özyeğin Üniversitesi, Otel Yöneticiliği Lisans Programına mentorluk yapacak, öğrencilerin staj ve iş yaşamına yönelik öneriler sunacak, turizm ve otelcilik sektörünün deneyimli, lider isimlerinin yer aldığı bir Danışma Kurulu’nu hayata geçiriyor.

Danışma Kurulu turizm ve otelcilik sektörünün deneyimli isimleri, Nazire Dedeman, Mehmet Gürs, Korel Göymen, Gerhard Struger, Hülya Aslantaş, Naci Gedik, Talha Çamaş, Oktay Varlıer, Osman Serim, Mohammed Hammam, Tavit Köletavitoğlu’ndan oluşuyor.

2009-2010 akademik yılında ilk öğrencilerini kabul etmeye hazırlanan Özyeğin Üniversitesi Otel Yöneticiliği Lisans Programı, Türkiye’de bir ilke imza atarak özel sektörle yüksek öğrenimi bir araya getiren yeni bir yapı oluşturuyor. Özyeğin Üniversitesi Otel Yöneticiliği Lisans programına mentorluk yapacak, öğrencilerin staj ve iş yaşamına yönelik öneriler sunacak, turizm ve otelcilik sektörünün deneyimli, lider isimlerinin yer aldığı bir Danışma Kurulu’nu hayata geçiriyor.

Özyeğin Üniversitesi Otel Yöneticiliği Lisans Programı Danışma Kurulu, turizm ve otelcilik sektörünün deneyimli isimleri, M. Teoman Alemdar, Hülya Aslantaş, Talha Çamaş, Nazire Dedeman, Naci Gedik, Korel Göymen, Mehmet Gürs, Mohammed Hammam, Tavit Köletavitoğlu, Osman Serim, Gerhard Struger ve Oktay Varlıer’den oluşuyor.

Kurul, yıl içinde Özyeğin Üniversitesi Otel Yöneticiliği Lisans Programı akademik kadrosu ile biraraya gelerek öğrencilerin iş dünyası ile ilişkileri, staj olanakları, proje geliştirme konusunda öneri ve düşünceleri paylaşacaklar.

Danışma Kurul’u ilk toplantısını 16 Temmuz Perşembe günü Özyeğin Üniversitesi’nde yaptı. Toplantı öncesi Özyeğin Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Hüsnü Özyeğin ve Özyeğin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Erkut, Danışma Kurulu üyelerini ve Kurul’un hedeflerini açıkladı.

Özyeğin Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Hüsnü Özyeğin, yaptığı konuşmada Özyeğin Üniversitesi’ni kurarken Türkiye’ye özgür düşünceli, meraklı, araştırmacı ve dünya standartlarında projelere imza atacak girişimci gençler kazandırmayı hedeflediklerini belirtti. Hüsnü Özyeğin bir “girişimci”nin, hızlı düşünebilme ve belirsizlik altında hızlı karar alabilme yeteneğine sahip, çalışkan, donanımlı ve cesur olması gerektiğine dikkat çekti ve sözlerine şöyle devam etti:

“Özyeğin Üniversitesi olarak bir yandan gençlerimizin içindeki girişimcilik ruhunun ortaya çıkmasına, diğer yandan da sektörlerle iç içe bir eğitim sunarak, onların, iş dünyasının istediği bilgi ve deneyim birikimi ile yetişmelerine destek olmayı amaçlıyoruz. Otel Yöneticiliği Lisans Programı bünyesinde oluşturduğumuz Danışma Kurulu, öğrencilerimizin sektörü yakından tanımaları için çok önemli fırsatlar sunacaktır.”

“Hedefimiz 10 yıl içinde dünyada ilk 20 Otel Yöneticiliği Programı arasında yer almak”

Özyeğin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Erkut, toplantıda yaptığı konuşmasında, üniversite olarak hedeflerinin 10 yıl içinde dünyada ilk 20 Otel Yöneticiliği Programı arasında yer almak olduğunu vurguladı. Erkut, turizm ve otelcilik sektörünün gelişiminde değerli katkıları olan isimlerin yer aldığı Danışma Kurulu’nun, bu hedefe ilerlemede önemli bir adım olduğunu belirtti.

Erhan Erkut, “Otel Yöneticiliği Lisans Programı ile öğrencilerimizi, 21. yüzyılın lider iş alanlı olan konaklama ve yiyecek-içecek sektörünün ihtiyaç duyduğu, evrensel bilgilere sahip, üstün hizmet kalitesi anlayışını benimsemiş profesyoneller olarak yetiştireceğiz” dedi. Erkut, akademik ve sektörel bilgi ve deneyime sahip Özyeğin Üniversitesi kadrosu ile Türkiye’de ve dünyada iş yaşamına, uluslararası zincir otellerde ve önde gelen yiyecek-içecek kuruluşlarında görev alacak gençleri kazandıracaklarını sözlerine ekledi.

 

2009-07-16
Haber Arşivi
Turizm Haberleri

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL