Güncel

TURİZM ZİLİMİZİ FRANSA ÇALIYOR!

TURİZM ZİLİMİZİ FRANSA ÇALIYOR!

Fransa’da ilan edilen Türk Mevsimi sayesinde Turizm kapı zilini adımıza çalıyor.Yılmaz Parlar “Türk Mevsimi“ni ve fırsatlarını değerlendirdi.

YILMAZ PARLAR

AVRUPA AYAK İZLERİNİ YAKINDA GÖREBİLECEĞİZ SOLUK GETİRECEK TURİZMDE PATLAMAYI YAŞIYABİLECEĞİZ.

4 Temmuz Paris Trocadero meydanında Mercan Dede –Anadolu Ateşi açılış gösterisiyle başlayan 2010 yılına kadar sürecek olan Fransa’daki Türk mevsimi, 14 temmuz bağımsızlık günü Nantes de Türk sanatcıların Gevende konseri, Mercan Dede, Dj Yakuza tarafından sağlanan Rasim Bıyıklı müzikal eseri yer aldı.

Görsel sanatların, edebiyat fikir tartışmalarının akademik projelerin yer alacağı çeşitli tarihlerde, Türkiye nin akla gelen ilk isim değerlerin yanı sıra ekonomik sivil toplum kuruluşların önderliğinde çok çeşitli alanlarda iş adamlarımızın ortam bulabilmesine vesile olan dolu dolu bir yıl olacak.

Fransa ile birlikte Avrupanın çeşitli Ülkerine Uluslar arası bir platformada taşıyabileceği fayda, yapmak isteyipte bir türlü organize olamadığımız, kültürümüzü teşhir etmek açısından önemli bir misyonu üstlenmiş bulunmakatadır.

O güne kadar Türkiye’ye adım atmamış kimselerin düşüncelerine Türkiye’de tatil yapma fırsat yarattıkları için, Türk turizmine çok büyük ivme sağlıyacağı kesin, Ülkemize destek katkıları uzun zaman zihinlerden silinmeyecek dostluk örneği olarak kalacaktır.

Türkiye’nin onur konuğu olduğu, Paris sinema festivalinde 40 dan fazla filmin gösterildiği şenlikte bulunan 15 Türk yönetmenin yanı sıra, Burhan Öçal, Yaşar Kemal, Orhan Pamuk, Ara Güler, Zülfü Livaneli, Metin Asağ gibi pek çok değerlerimiz dizi etkinliklerin konuğu olacaklar

Paris Tuileries bahçelerinde Türk kahvesi, lokumu, gölge oyun Karagöz, yağlı güreş, Nazım Hikmet’e saygı, Paris Louvre müzesinde 3 sergi, strasburg grande salle de l’aubette istanbul konulu sergi gibi çeşitli etkinliklerle tanıtılma şansına sahip olacağız.

28 eylül la rochelle uluslar arası gemicilik fuarı davetlisi Türkiye 9 ekim Paris’ de MEDEF ve TUSİAD himayasindeki buluşma zirvesiyle önemli ekonomik iş birligi fırsatı yakalıyabileceği gibi, turizm içinde çok yoğun potansiyele erişebilecek.

 

2009-07-16
Haber Arşivi
Turizm Haberleri

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL