Güncel

Evlilik turizmi için rezervasyonlar başlıyor!

Evlilik turizmi için  rezervasyonlar başlıyor!

Wedding City Antalya ve TURSET;turizmin başkentinde evlilik turizmini başlatan proje ortaklığını basın toplantısında kestikleri pasta ile kutladılar. Ayrıntılar Nilgün Atar özel haberinde…

NİLGÜN ATAR
nilgunatar@turizmhaberleri.com

Wedding City Antalya Genel Müdürü Gülseren Özdemir ve TURSET Genel Müdürü Bekir Büyüktırak işbirliğinde ilk kez Antalya’da başlatılan evlilik turizmi ile turizme yeni bir soluk getiriliyor ve çeşitleniyor.

Proje ortaklarının yabancı çiftlere yönelik toplu nikah törenleri için tüm hazırlıkları tamam. Resmi nikah için Noel Baba Müzesinde 6 Aralık 2009 tarihinde saat 14-15 arasında rezervasyon yapıldı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından da desteklenen 1.Uluslararası Noel Baba Evlilik Şöleni projesi kapsamında, 15 yabancı çift, 1-7 Aralık 2009 tarihleri arasında Demre’de bulunan Noel Baba Müzesi’nde kıyılacak resmi nikah töreni ile ömür boyu beraberliğe Antalya’da adım atacaklar.

TURSET binasında düzenlenen basın toplantısında konuşan;TURSET Genel Müdürü Bekir Büyüktırak; yabancı çiftlere yönelik toplu nikah töreni için tüm hazırlıkların tamamlanmış olduğunu belirterek şu açıklamalarda bulundu:

“Evlilik turizmi kapsamında yaptığımız program Avrupa ve Rusya pazarına yönelik olacaktır. Çalışmış olduğumuz tur operatörü ve özellikle Almanya’da bu program detaylı bir şekilde biliniyor. Proje Gülseren hanımın bizi ziyareti ile başladı, Bakanlığımızın da projeye destek vermesi ile biz de ikna olduk ve ürün yelpazemize evlilik turizmini de eklemiş bulunuyoruz.

TURİZMİN ÇEŞİTLENDİRİLMESİNDEN
KÜÇÜK ACENTALAR DA PAY ALACAKLAR

”Toplu nikah projesinin turizme katkısını da göz ardı etmemek gerekiyor.Toplu nikah töreni için yurtdışından gelecek olan basın mensupları ülkemizin tanıtımını üstlenecekler. Ayrıca turizmin çeşitlendirilmesi açısından önemli bir proje. Bilindiği gibi globalleşen dünyada turizm hareketleri daha çok büyük holdingler tarafından yönetilmektedir. Dolayısıyla turizmin çeşitlendirilerek daha küçük acentaların da pay alması önemlidir. Bu proje ile gelir düzeyi çok daha yüksek insanların düğün için ayrılmış bütçeleri ile çok daha rahat harcama yapılacağı düşünülürse piyasaya çok büyük rahatlama getireceğini düşünüyoruz.”


PROJEMİZ GEÇMİŞLE GELECEK ARASINDA GÜZEL BİR KÖPRÜ!
Wedding City Antalya Yönetim Kurulu Başkanı genç girişimci Erman Fikret Korkmaz’a ait projeye 5 yıldır emek verdiklerini belirten Gülseren Özdemir; “geçmişte evlenemeyen genç kızlara Noel Baba nın yardım etmesi ve evlendirmesi bütün dünyada Hıristiyanlar tarafından biliniyor. O zaman neden bunu geliştirmeyelim diye düşündük. Geçmişteki hikaye ile projemizi birleştirdik. Herkes tarafından sevilen St Nicolaus Müzesinde nikahın kıyılıyor olması geçmişle bugün arasında güzel bir köprü olacak. Bakanlık bu konuya çok sıcak baktı ve ilk günden itibaren desteklediler. Bu projeyi her yıl düzenlenen uluslararası bir festival haline getirmek istiyoruz.”dedi.
.
KIŞ AYLARINDA TURİZMİ DÜĞÜNLERLE ŞENLENDİRECEĞİZ
Deniz kum güneş üçgeninde her şey dahil sistemine sıkışan Antalya’da kış aylarında turizmi düğünlerle şenlendireceklerini ve bundan da büyük keyif duyduklarını belirten Özdemir; “artık start verilmiştir ve evlilik turizmi şu andan itibaren Antalya’da başlamıştır. Projeyi büyük bir titizlikle sahiplendik, küçük aksaklıklardan büyük mutsuzluklar doğduğunu biliyoruz, bu görevin sorumluluğunun bilincindeyiz.” şeklinde konuştu.

Evlilik Turizmi pastasında en büyük pay Antalya’nın!

Projenin ülke turizmine ve tanıtımına getirisinin çok yüksek olduğuna inandıklarının altını çizen Özdemir; “ancak bu projenin tek başına yürütülmesi çok zor, mutlaka gönüllü ortakları olması gerekiyor.TURSET ile ilk startı verdik.Biz evlilik şölenlerini düzenliyor, evlenecek olan çiftlerin bütün ihtiyaçlarını karşılıyoruz ama onların yurtdışından ülkemize transferi, konaklaması tur şirketi tarafından yapılacak. Bu bir üçgen aslında, tur şirketinin transferi, otelin hizmeti, düğünün gerçek anlamda hem Türk kültürü hem yabancıların kendi kültürlerini içeren programlarla yapılması, 3 ayrı firmanın bir araya gelmesi ile oluşacaktır..Geniş ve kapsamlı bir iş, bizler piyasanın en iyileri olarak bir araya geldik.Dünya genelinde güzel yankılar yaratacak düğünler gerçekleştireceğiz.”


TÜRKİYE’DE EVLENMEK ÇOK CAZİP OLACAK!
Bu projeyi yaparken maliyetleri çok dikkatli hazırladıklarını belirten Özdemir; “en iyi fiyatları bize en iyi desteği verecek firmalardan almaya çalıştık, dolayısıyla ortaya çıkan bu iyi rakamların diğer ülkelerde çok cazip olacağını düşünüyoruz.” şeklinde konuştu.

Proje kapsamında bir çiftin evliliğinden beklenen rakamın 5500 Euro olduğunu ifade eden Özdemir; bu fiyatın dış pazardaki düğünlere bakıldığında 50 ile 100 bin Euro arasında gerçekleştiğine dikkat çekti ve maliyete yönelik şu açıklamalarda bulundu:

“Projenin Antalya’ya katkısı bizim hesaplarımıza göre 15 kişilik düğün grubunun bırakacağı rakam; konaklama, düğün masrafı, gelin damadın hediye ve alışveriş harcamaları da içinde 600 bin Euro olarak belirlendi.Bu fiyatlara damat ve gelinlikler de dahil. Firmamızdan gelinliği hediye ediyoruz, TURSET’de damatlığı hediye ediyor. Böylece daha cazip hale getirdik. Toplu düğünlerimizin Antalya’da alışveriş turizmini de canlandıracağına inanıyoruz”dedi.

 

2009-07-18
Haber Arşivi
Turizm Haberleri

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL