Güncel

Turizmde İzmir’i keşfeden avantajlı çıkacak

Turizmde İzmir’i keşfeden avantajlı çıkacak

Rusya Federasyonu Turizm Seyahat Acentaları Birliği Başkanı Sergei Shpilko, “İzmir ile Rusya arasında turizm konusunda güçlü ve başarılı bir işbirliği yapacağımıza inanıyorum” dedi.

Travel Turkey Fuarı nedeniyle İzmir’e gelen Rus ve Yunan heyetler, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun makamında buluştu. Başkan Kocaoğlu, İZFAŞ VE Destination İzmir Grubu’nun davetlisi olarak kentte bulunan Rusya Federasyonu Turizm Seyahat Acentaları Birliği Başkanı Sergei Shpilko ile Yunanistan Yeni Demokrasi Partisi Milletvekili, aynı zamanda Avrupa Parlementosu Milletvekili olan Elsa Papademetriou’nu ağırlamaktan mutlu olduğunu söyledi.

Rusya Federasyonu Turizm Seyahat Acentaları Birliği Başkanı Sergei Shpilko, İzmir’deki termal ve turistik otellerde incelemeler yaptıklarını belirterek, “İzmir ile Rusya arasında turizm konusunda güçlü ve başarılı bir işbirliği yapacağımıza inanıyorum” dedi.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, İzmir’e daha çok turist gelmesi, termal, sağlık, turizm alanlarında yatırımlar yapılması için Büyükşehir Belediyesi olarak kendilerine düşen görevleri yaptıklarını ifade etti. Başkan Kocaoğlu, “İzmir’i keşfeden misli misli avantajlı çıkacaktır. Önemli olan İzmir’i keşfetmektir. Rusya’nın yanısıra, Yunanistan ile de suyun iki tarafında işbirliğinin mutlaka ilerlemesini istiyoruz” dedi. Başkan Kocaoğlu, konuklara İnciraltı’nı bir turizm ve termal sağlık merkezi haline getirecek planla ilgili bilgiler vereceklerini de sözlerine ekledi.

Yunanistan Yeni Demokrasi Partisi Milletvekili Elsa Papademetriou ise, DSP İzmir eski Milletvekili Gönül Saray ile birlikte Türk-Yunan dostluğunu geliştirme projesinde uzun zamandır birlikte çalıştıklarına dikkat çekerek, “İzmir’in turizm açısından çok büyük bir potansiyeli var. Bunu değerlendirmek gerek” diye konuştu.

Başkan Kocaoğlu, Rusya Federasyonu Turizm Seyahat Acentaları Birliği Başkanı Sergei’ye İzmir’in simgesi saat kulesinin gümüş minyatürünü, Yeni Demokrasi Partisi Milletvekili, Elsa Papademetriou’ya da gümüş kabartmalı tablosunu armağan etti.

 

2009-12-14
Haber Arşivi
Turizm Haberleri

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL